Bpgew
Gospodarka - newsy ze świata.

Różnorodne rodzaje przenośników przemysłowych

13 lutego 2019
Przenośniki kubełkowe są to urządzenia transportu niedalekiego. Służą one do wożenia materiałów luźnych albo konkretnych ładunków wzdłuż dokładnie ustalonej linii. Są one zazwyczaj poruszane silnikami elektrycznymi, ale niekiedy także spalinowymi. Biorąc pod uwagę ich konstrukcję wyodrębniamy przenośniki cięgnowy, bezcięgnowy oraz przenośnik z ośrodkiem pośredniczącym.

Do zespołu przenośników cięgnowych należą między innymi Transportery kubełkowe.

Promus.katowice.pl

Źródło: www.promus.katowice.pl

Są one stosowane przy transporcie pionowym proszkowatych materiałów takich jak na przykład piasek, gips, kamienie, ziarno. Najczęściej są używane do wypełniania silosów lub zbiorników. Kolejnym znanym rodzajem przenośników są przenośniki ślimakowe. Są one przydzielone do transportu zboża oraz innych sypkich materiałów. Ich mocną stroną jest spora wydajność, nieduże wykorzystanie mocy, niewielkie koszty zakupu i eksploatacji oraz opcja pracy pod różnym kątem. Następne to przenośniki łańcuchowe. One już służą do przewozu elementów o obszernych rozmiarach i znacznej wadze. Mają prostą i zwartą konstrukcje, są bezawaryjne, cicho pracują. Przenośniki taśmowe natomiast przeznaczone są zarówno do czynności lekkich jak i ciężkich. Taśma w tych przenośnikach sporządzona jest zwykle z gumy i jest umocniona stalowy drutem. Wymienić jeszcze można przenośniki zgrzebłowe. Wykorzystywane są do dawkowania i przewożenia materiałów sypkich a też paliw innowacyjnych i materiałów o podwyższonej temperaturze.

Jeżeli chodzi o elewator to posiada on nie jedno znaczenie. Może to być ogromny magazyn zbożowy bądź przenośnik kubełkowy do przeładowywania materiałów proszkowatych. Taki spichlerz czy też właśnie elewator zhttp://www.promus.katowice.pl/kilkukondygnacyjny. Charakteryzuje się on niewielką ilością okien, spadzistymi dachami, trójkątnymi szczytami. Akumulowane są tu głównie ziarna zbóż luzem lub w workach. Takie zbożowe magazyny, starodawne już z resztą, można znaleźć między innymi w Bydgoszczy, Gdańsku, Szczecinie czy też Toruniu. Swego czasu były one tworzone z drewna. Dziś są one zastępowane przez silosy.

You Might Also Like