Jak sprawić, by logo i nazwa naszej firmy były zastrzeżone. Służy do tego procedura ochrony znaku towarowego

Należy przede wszystkim dowiedzieć się, czy taki wzór nie jest czasem zarezerwowany przez innego przedsiębiorce. Można to nawet sprawdzić przez internet, gdyż Urząd Patentowy dysponuje do tego celu właściwą wyszukiwarką. Znakiem towarowym jest wszystko, co da się przedstawić w sposób graficzny, jeżeli takie oznaczenie pasuje do odróżniania towarów jednego przedsiębiorstwa od produktów innego przedsiębiorstwa.
Tego typu znakiem towarowym jest przykładowo wyraz, rysunek albo kompozycja kolorystyczna, jest to również specyficzny rodzaj opakowania, piosenka albo jakiś sygnał dźwiękowy. Znak towarowy jest niepowtarzalny, z powodzeniem odróżnia od występujących na rynku produktów lub usług konkurencyjnych. W dużej liczbie krajów świata znak towarowy można zarejestrować w urzędzie patentowym, to powoduje, iż konkurenci nie powinni używać go bez zgody właściciela. Jak zarejestrować znak towarowy? Najpierw należy zapoznać się z najważniejszymi informacjami o znakach towarowych, następnie zaś sprawdzić możliwość zarejestrowania nazwy w Wyszukiwarce Przedmiotów Chronionych. Czytaj też www.jwp.pl/uslugi/wzory-przemyslowee należy wypełnić formularz podania o przyznanie prawa chroniącego nasz znak towarowy oraz co ważne zamieścić w składanym formularzu wykaz towarów jak również podać odpowiednie klasy towarów. Na samym końcu musimy wnieść opłatę jednorazową za wniosek na konto Urzędu Patentowego. by następnie złożyć wypełnioną dokumentację zgłoszeniową.
W ten sposób zastrzeżony znak towarowy należy do nas, nie należy się więc obawiać, iż jakiś człowiek użyje go bezprawnie. Pomimo dodatkowych czynności jak również wnoszenia opłaty za rejestracje, trzeba pomyśleć nad taką rejestracją. Przecież nikt nie lubi, kiedy zabiera się mu jego własność, na jaką pracował długo. W końcu chodzi tu o naszą ciężką pracę i czas, który poświęciliśmy na stworzenie swojej marki. Więcej na .