Bpgew
Gospodarka - newsy ze świata.

Gdzie podjąć pracę po kierunkach ścisłych? Ciekawe propozycje.

15 września 2019
Zanim wybierze się kierunek studiów bardzo wiele osób myśli nad pracą w w roli specjalisty od finansów, maklera giełdowego, pracownika banku albo ubezpieczyciela, bo profesje te kojarzone są zwykle z szacunkiem i wysokimi zarobkami i perspektywami zatrudnienia. Jednak żeby dostać się na studia związane z finansami i gospodarką, trzeba dobrze odnajdować się w przedmiotach ścisłych. Czy warto wybrać się na kierunek tego typu i co jeszcze można robić po kierunkach związanych z finansami?

Sporo ludzi kończących edukację poszukuje etatu w wyuczonym zawodzie, lecz nie nie postrzega jej jedynie jako źródło dochodów. Poza pracą (zobacz urlop okolicznościowy śmierć) na określonym stanowisku ludzie pragną się rozwijać, podnosić kwalifikacje, dostawać awanse, a przy tym wszystkim mieć fajną atmosferę w pracy i sprawdzony team.

Bez zwlekania zerknij tutaj (https://www.hurtplus.pl/wyroby-tytoniowe-c-243.html) – to naprawdę okazja dla każdego zwolennika tematu, który tutaj opisujemy. Ta wiadomość niewątpliwie da ci do myślenia.

Po zakończeniu nauki na kierunkach finansowych można dostać pracę w środowisku finansistów, lecz można także rozpocząć pracę na samodzielnym stanowisku, na przykład zostać aktuariuszem. Aktuariusz trudni się szeroko rozumianym obliczaniem ryzyka i zostaje nim po zdaniu stosownego testu.

aktuariusz

Autor: Friends Life
Źródło: http://www.flickr.com

Aktuariusz zwykle pracuje w ubezpieczalniach, przedsiębiorstwach konsultingowych i funduszach emerytalnych. w dużych firmach jako skarbnik, czyli ktoś, kto nie jest dyrektorem finansowym, lecz sprawuje pieczę nad rozsądnym gospodarowaniem pieniędzmi. Duża świadomość z zakresu matematyki finansowej daje możliwość zajmowania się także wycenami przedsiębiorstw, planów inwestorskich, biznesplanami i konsultingiem transakcyjnym. W każdym większym przedsiębiorstwie muszą być utworzone rezerwy finansowe na różne planowane wydatki, między innymi na świadczenia pracownicze, na przykład nagrody jubileuszowe, rezerwy emerytalne albo inne bonusy dla pracowników. Jest to regulowane ustawą o rachunkowości. Aktuariusz sprawuje pieczę nad tym, by fundusze przeznaczone na rezerwy emerytalne i inne odprawy rzeczywiście były magazynowane.

Choć praca finansistów bywa stresująca, z pewnością jest bardzo dobrze płatna, a zawody związane z finansami postrzegane jako prestiżowe. Jeżeli tylko jesteśmy odporni na stres i mamy rozwinięte umiejętności twarde, z powodzeniem możemy iść na studia ekonomiczne i te związane z księgowością i rachunkowością. Jeśli tylko będziemy stosownie wykształceni i obyci w świecie pieniądza, otrzymamy etat bez problemu, nawet tuż po studiach.

You Might Also Like