Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Wczasy w USA i Tajlandii – co pożądane byłoby zwiedzić oraz jakie zabytki zobaczyć?

17 października 2020
Wybierając się na urlop, bezsprzecznie już najpierw przygotowujemy sobie listę ciekawych miejsc oraz zabytków wartych zobaczenia. W Stanach Zjednoczonych odkryjemy mnogość interesujących miast, pięknych zabytków i atrakcyjnych miejsc, jakie pożądane byłoby zobaczyć.

Naturalnie zwiedzenie pełnych Stanów Zjednoczonych byłoby raczej trudne, wskutek tego warto dowiedzieć się jakie najważniejsze oraz najciekawsze miejsca koniecznie musimy zobaczyć, będąc w USA. Zwiedzanie USA pożądane byłoby rozpocząć od Nowego Jorku. Miasto to przenigdy nie śpi, natomiast Manhattan ciągnie rzesze turystów z całego świata. W Nowym Jorku odszukamy niemało nadzwyczaj starych budynków, które zachwycą nas swoją nadzwyczajną architekturą. Atrakcyjnym miejscem jest katedra świętego Patryka (Manhattan) wybudowana w 1878 roku i zachwycająca stylem neogotyckim.[

(Zobacz więcej z naszych ofert)

Źródło: pixabay

Modnym zabytkiem nowojorskiego miasta jest zaiste Statua Wolności mierząca 40 metrów, a także dwa drapacze chmur mieszczące się w sercu Manhattanu – Chrysler Building oraz Empire State Building. Najstarszym miastem Ameryki jest Filadelfia, którą także wskazane jest odwiedzić, lecąc do USA zdołamy też zahaczyć o Waszyngton. Popularnym miejscem na spędzenie urlopu bądź wakacji jest też Tajlandia. Tajlandia to kraj obfitujący w cudowne zabytki, malownicze miejsca iintrygującą historię. Mnóstwo zabytków w Tajlandii zostało wpisanych na listę UNESCO. Wybierając się do kraju Tajlandia wakacje, należałoby zobaczyć miasto Ayutthaya, w jakim wolno podziwiać resztki kilku świątyń oraz pałacu królewskiego. Kiedyś miasto to było metropolią Królestwa Syjamu. Mimo, iż do tej pory nie odzyskało swojej świetności, niewątpliwie powinno się je zwiedzić – zobacz przykładową ofertę: tajlandia wakacje.

Jeśli zaciekawił Cię zaprezentowany problem, poznaj serwis kuba last minute, gdzie odnajdziesz obszerne informacje. Pogłęb swoje wiadomości!

Rozległą popularnością wśród turystów cieszą się także rezerwaty przyrody Thung Yai-Huai Kha Keng, jakie leżą wzdłuż granicy z Birmą.

Zajmują one aż 600 tysięcy hektarów i można w nich zobaczyć istotnie wiele fenomenalnych roślin i zwierząt.

Pojawiła się właśnie pomocna treść, która zawiera istotne informacje na omawiany temat, zatem nie zwlekaj tylko przeczytaj ją szczegółowo.

Niedźwiedzie malajskie, stada dzikiego bydła i bawołów, to zaledwie kilka atrakcji, które czają się w tych rezerwatach.

You Might Also Like