Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

O czym należy pamiętać przy wyborze wyposażenia do sklepu

30 stycznia 2020
Czynników, które determinują funkcjonalność oraz wygląd sklepu jest dużo. Przede wszystkim musimy wymierzyć wszystkie pomieszczenia i wybrać lokalizację poszczególnych elementów. W tej kwestii uwzględniamy branżę w jakiej działamy i charakter sklepu.

Ważna jest estetyka, która pozytywnie wpływa na samopoczucie klientów i oddaje ducha marki. O czym powinniśmy pamiętać w trakcie meblowania sklepu? Przede wszystkim na regały sklepowe oraz stojaki metalowe (katalog regałów i stojaków). To niezmiennie najbardziej funkcjonalna forma eksponowania towaru. Rozróżnić możemy wiele rodzajów stojaków. Wszystkie łączy materiał z którego powstały, czyli metal.

Jeśli ten artykuł jest dla Ciebie ekscytujący, sprawdź naszą informację przedstawiającą analogiczny temat. Najprawdopodobniej ona także Cię zainteresuje.

Zbudowane są zwykle w oparciu o prostokątne profile stalowe. Każdy stojak może być dobrany do danego asortymentu pod względem kształtu i koloru. W zależności od tego czy wykorzystane są w sklepie budowlanym (ekspozytor na blaty kuchenne), sklepie spożywczym (miejsce na warzywa) czy odzieżowym (na czapki z daszkiem).

regały w sklepie

Autor: Gareth Jones
Źródło: http://www.flickr.com

Firmy produkujące stojaki dokładają wszelkich starań by ich produkty były jak najbardziej funkcjonalne i estetyczne. Gięcie drutu wykonywane jest na maszynach sterowanych, więc proces tworzenia stojaków przebiega sprawnie i precyzyjnie (przeczytaj więcej o gięciu drutu na stronie Centimy). Producenci służą pomocą w doborze odpowiedniej konstrukcji oraz będąc poinformowanym jaki system składowania będzie funkcjonował w sklepie, zadecydują o odpowiednich urządzeniach transportowych.

Nie zapomnijmy też o magazynach, a precyzyjniej – regałach, które decydująco wpływają na szybkość przepływu towaru oraz efektywność całego procesu logistycznego. Rodzajów regałów firmy proponują nam bardzo dużo. Wyróżniają się różnymi właściwościami. Przykładem może być udźwig półek, czyli określenie wagi, jaką dany regał (rodzaje przenośników) może unieść.

Największa nośność półek niezbędna jest na przykład wówczas, kiedy przechowuje się bardzo ciężkie towary, np. części do maszyn. Aktualnie największym powodzeniem cieszą się regały paletowe. To także najtańszy system regałów. Gwarantują bezpośredni dostęp do towarów, wspomagając jednocześnie kontrolę stanu magazynowego.

You Might Also Like