Chiny w przeciągu ostatnich dekad urosły na największego wytwórcę dóbr konsumenckich

Tak naprawdę z uwagi na niskie koszty robocizny światowe firmy zaczęły przenosić tam produkcję swoich wyrobów, poza tym wybudowano mnóstwo zakładów produkcyjnych które oferują bardzo dużo najróżniejszych produktów. Można je obecnie nabyć na całym świecie, trudno natrafić na markowy salon, w którym nie znalazłaby się chociaż jedna rzecz wyprodukowana w tym kraju. Oczywiście tak duża dostępność produktów w atrakcyjne cenie sprawiła, że duża liczba biznesmenów, również mieszkających w Polsce, zaczęła wymianę handlową z dostawcami z Chin.

chiny

Autor: Bryan Ochalla
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś szacuje się, że może ich być kilkanaście tysięcy, lecz bez przerwy pojawiają się nowi, planujący choć trochę na tym zarobić. A gra jest warta świeczki, gdyż importowane towary są warte wiele miliardów dolarów, a marże są wielokrotnie wyższe niż w tradycyjnej sprzedaży. Jednak żeby zacząć handel z Chinami, nie posiadając należytej praktyki ani znajomości, to bezwzględnie należy nie zapomnieć o paru ważnych sprawach.

Podstawową rzeczą, o jaką się powinno zatroszczyć, będzie znalezienie producentów. Bardzo przydatny może być w chwili obecnej internet, na licznych portalach można znaleźć propozycje firm z Chin. Niektóre z nich mają również możliwości weryfikacji klientów, co znacznie może zwiększyć pewność transakcji. Jeżeli towar już będzie zamówiony, to musi on bezpiecznie dotrzeć do odbiorcy (poznaj informacje na maxy.plj warte polecenia jest skorzystanie z pomocy firmy logistycznej, mającej znajomości na danym rynku, przez co sporo można będzie przyoszczędzić na czasie dostawy towarów, a i będzie to wszystko bardziej bezpieczne. Następną sprawą, o jakiej musi pamiętać początkujący importer produktów z Chin są spore różnice kulturowe, jakie początkowo mogą sprawiać problemy w negocjacjach. Powinno się rozpoczynając negocjacje z kontrahentami z Chin zasięgnąć rady osób rozumiejących tamtejsze obyczaje i kulturę, bez problemów uda się kogoś takiego wyszukać. Z pewnością może to ułatwić to negocjacje, a być może pozwoli również na uniknięcie niejednej kłopotliwej pomyłki (sprawdź jak się z nami skontaktować).

, , , , ,

Related posts

Dzieciaki uczą się swoich ról społecznych idąc za przykładem dorosłych, zatem zabawki ogrywają w życiu małego człowieka niezwykle istotną rolę

Kiedy ogromnymi krokami zbliża się długi weekend majowy, gros osób myśli o zasłużonym odpoczynku. Nie wszyscy zapragną udać się poza miasto, bo taki wypad wiąże się z korkami na ekspresówkach. A dodatkowo powzięte plany może pokrzyżować pogoda. W przedstawionej sytuacji być może korzystniej zorganizować sobie wolny czas w odmienny sposób, np. we własnym mieszkaniu.

Co należy zrobić aby w skuteczny sposób reklamować własny produkt lub też usługę?

W obecnych czasach marketing dosięga niemal każdej dziedziny naszego życia. Nie jest istotne czy chcemy coś kupić w dużym markecie, czy przeglądamy strony internetowe lub oglądamy telewizję, czy też nawet jedziemy autem, na każdym kroku dookoła nas znajdują się reklamy. Są one bardzo silnym środkiem oddziałującym na naszą podświadomość tak aby zachęcić konsumenta do zakupu danego towaru lub też usługi. Producenci bardzo dobrze zdają sobie sprawę że powinni przygotować większą sumę pieniędzy na działania związane z marketingiem, ponieważ w dzisiejszych czasach jest to element skutecznej sprzedaży.

Komfort współczesnych sprawunków

Cały czas rosnąca popularność zakupów on-line sprawia, iż coraz pilniejsze staje się komunikowanie o potencjalnych zagrożeniach mających związek z e-handlem. Doradzamy zatem, jak pewnie kupować przez internet.

Który elektroluks zakupić do mieszkania?

Lewitujące w powietrzu pyły, cząsteczki kurzu, na posadzce sierść zwierzaków. Trudno określić to sterylnym otoczeniem. Producenci odkurzaczy proponują zatem wyjścia, dzięki którym Twój domek będzie idealnie czysty.
W jaki sposób spowodować, aby reklamowy obraz stał się faktycznością? Tajemnica tkwi między innymi w odpowiednio dobranych filtrach.

Latest posts

Jakość gazetek promocyjnych a zainteresowanie klientów zakupem produktów.

Jest tego typu współzależność jak: jakość gazetek promocyjnych a zainteresowanie klientów kupnem towarów. O tym wiedzą świetnie eksperci z dziedziny reklamy. Z tego powodu tak znaczące będzie to, by przedstawiciele hipermarketów decydowali się na to, by za każdym razem zamówić tego typu gazety u dystrybutorów, którzy znają się na swojej pracy jak nikt inny. Jedynie w końcu poprzez to będą mieć szansę osiągać doskonałe wyniki sprzedażowe.

Fachowa obróbka betonu i wypożyczalnia elektronarzędzi. O czym trzeba wiedzieć?

W skład obróbki betonu zwykle wchodzi frezowanie i szlifowanie betonu. Frezowanie wykorzystuje się wówczas, kiedy konieczne jest wyeliminowanie zdegradowanych warstw betonu oraz jego wyrównanie, czyszczenie i profilowanie. Pozwala to na dostanie czystej, niczym nie zabrudzonej przestrzeni betonu, którą później można poddać innym zabiegom.

Kupowanie używanych przedmiotów online – czy się opłaca?

W dzisiejszych czasach Internet daje nam bardzo duże możliwości. Nie chodzi tutaj jedynie o różnego typu kursy, konkursy, strony motywacyjne i rozwijające, lecz także o pozornie bardzo zwyczajne sprawy, jak tanie zakupy. W jaki sposób kupować w Internecie?