Dotykowe komórki, smartfony – jak się nie pogubić? Poradnik dla początkujących

Ten streszczony poradnik kierowany jest do początkujących lub mało zorientowanych użytkowników, posłuży każdemu, kto zastanawia się nad zakupem, ale nie wie jak podejść do rozrzuconych po internecie szczegółowych danych. Zdecydujmy się na przyszłościowy model na naszą kieszeń.

telefony

Autor: David B. Gleason
Źródło: http://www.flickr.com
Przez pewien czas nazwy: telefon dotykowy i smartfon były rozróżniane na podstawie osiągów sprzętowych obu tych urządzeń, natomiast w pewnym momencie producenci zaczęli używać nazwy „smartfon” do każdego urządzenia, który był czymś więcej, niż prostym telefonem+ zobacz fakty. Obecnie smartfon jest urządzeniem, z którego możemy dzwonić i dzięki któremu możemy odbierać rozmowy, wysyłać i dostawać SMS-y i MMS-y, rozerwać się trochę oraz zrobić całkiem sporo rzeczy używając do tego odpowiednich aplikacji.

Aplikacje można ściągać bezpłatnie lub za pewną opłatą. Smartfony można nabyć albo w sklepach wielkopowierzchniowych typu Saturn, w sklepach z telefonami komórkowymi i dodatkami do nich albo w salonach sieciowych przez operatora komórkowego. W małym sklepie sprzedającym telefony promocje należą do rzadkości, ale w większym sklepie typu Saturn gazetka promocyjna na pewno podpowie, na co akurat warto zwrócić uwagę. Bardzo ważne cechy smartfona to wygodny w użyciu dotykowy ekran o przekątnej co najmniej 3 cali i rozdzielczości ekranu co najmniej 320 na 480 pikseli. Wszystko, co wyświetlimy na ekranie będzie wyraźne, a nasze oczy nie będą się zanadto męczyć. Dobrze, jeśli telefon ma zintegrowany aparat cyfrowy z opcją rejestrowania filmów.

gazetka
Nawet jeżeli do tej pory nie robiliśmy masy fotografii i nie nagrywaliśmy filmów, taka możliwość z pewnością nam się spodoba.

Jeżeli zainteresowała Cię ta sprawa, szybko spójrz na treść (http://www.termofol.pl/fotowoltaika-dla-domu/umowa-fotowoltaika/) a dowiesz się o wiele więcej danych, które na pewno wywołają na Twojej twarzy śliczny uśmiech.

Jeżeli chcemy, żeby kupiony telefon był także odtwarzaczem mp3, zadbajmy o to, aby obsługiwał tego formatu pliki. Kiedy robimy zdjęcia i wgrywamy muzykę na telefon, warto, żeby miał on czytnik kart flash i aby możliwa była rozbudowa pamięci. Jeśli traktujemy smartfona jak odtwarzacz mp3, pamiętajmy o standardowym wyjściu słuchawkowym. Dobrze, by telefon miał także wbudowany moduł GPS, będzie przydatny przy podróżach lub poszukiwaniu lokalizacji. W standardzie będą między innymi: WiFi, Bluetooth, USB 2.0. Wyposażeni w taką wiedzę możemy przejść się na przykład do supermarketu z elektroniką takiego jak Saturn gazetka promocyjna z pewnością może stanowić dla nas małą podpowiedź. Jeśli mamy na oku konkretne modele i znamy ich parametry, możemy znaleźć je w sieci, może akurat trafimy na korzystniejszą cenę. Wystarczy wklepać „telefony promocje” i prześledzić wyniki wyszukiwania.

Przed udaniem się na zakupy ustalmy sobie jakiś budżet, ponieważ łatwo dać się namówić na coś więcej niż to, czego tak naprawdę potrzebujemy.

,

Related posts

Latest posts

Różnice między hurtowniami spożywczymi a internetowymi

Obecnie dostępne są już dwie kategorie hurtowni spożywczych – tradycyjna i internetowa. Każda z nich – choć posiada towar podobny – różni się w pewnych sprawach, lecz równocześnie obie wciąż mogą ze sobą z powodzeniem konkurować o popularność klientów.

Jakim sposobem efektownie odmienić wygląd pomieszczeń?

Nie da się ukryć zjawiska, że należyte aranżowanie wnętrz jest zadaniem względnie skomplikowanym, z jakim przychodzi się nam zmagać w ciągu naszego życia. Doskonale wiemy, że nasze domowe przestrzenie, które będą dopracowane pod względem optycznym mogą stanowić dla nas duży powód do radości. Wykonanie jednak takiego założenia w praktyce wcale nie jest prostym zadaniem.

Parę słów na temat hurtowni jubilerskich

Kupno biżuterii – zwłaszcza dla panów – często oznacza kłopot oraz brak dostatecznej wiedzy na ten temat. Bardzo często też i ceny nie są zadowalające w zależności z wyglądem, bądź materiałami, z których rzecz została wykonana.