Bpgew

Dotykowe komórki, smartfony – jak się nie pogubić? Poradnik dla początkujących

9 lipca 2020
Ten streszczony poradnik kierowany jest do początkujących lub mało zorientowanych użytkowników, posłuży każdemu, kto zastanawia się nad zakupem, ale nie wie jak podejść do rozrzuconych po internecie szczegółowych danych. Zdecydujmy się na przyszłościowy model na naszą kieszeń.

telefony

Autor: David B. Gleason
Źródło: http://www.flickr.com
Przez pewien czas nazwy: telefon dotykowy i smartfon były rozróżniane na podstawie osiągów sprzętowych obu tych urządzeń, natomiast w pewnym momencie producenci zaczęli używać nazwy „smartfon” do każdego urządzenia, który był czymś więcej, niż prostym telefonem+ zobacz fakty. Obecnie smartfon jest urządzeniem, z którego możemy dzwonić i dzięki któremu możemy odbierać rozmowy, wysyłać i dostawać SMS-y i MMS-y, rozerwać się trochę oraz zrobić całkiem sporo rzeczy używając do tego odpowiednich aplikacji.

Aplikacje można ściągać bezpłatnie lub za pewną opłatą. Smartfony można nabyć albo w sklepach wielkopowierzchniowych typu Saturn, w sklepach z telefonami komórkowymi i dodatkami do nich albo w salonach sieciowych przez operatora komórkowego. W małym sklepie sprzedającym telefony promocje należą do rzadkości, ale w większym sklepie typu Saturn gazetka promocyjna na pewno podpowie, na co akurat warto zwrócić uwagę. Bardzo ważne cechy smartfona to wygodny w użyciu dotykowy ekran o przekątnej co najmniej 3 cali i rozdzielczości ekranu co najmniej 320 na 480 pikseli. Wszystko, co wyświetlimy na ekranie będzie wyraźne, a nasze oczy nie będą się zanadto męczyć. Dobrze, jeśli telefon ma zintegrowany aparat cyfrowy z opcją rejestrowania filmów.

gazetka
Nawet jeżeli do tej pory nie robiliśmy masy fotografii i nie nagrywaliśmy filmów, taka możliwość z pewnością nam się spodoba. Jeżeli chcemy, żeby kupiony telefon był także odtwarzaczem mp3, zadbajmy o to, aby obsługiwał tego formatu pliki. Kiedy robimy zdjęcia i wgrywamy muzykę na telefon, warto, żeby miał on czytnik kart flash i aby możliwa była rozbudowa pamięci. Jeśli traktujemy smartfona jak odtwarzacz mp3, pamiętajmy o standardowym wyjściu słuchawkowym. Dobrze, by telefon miał także wbudowany moduł GPS, będzie przydatny przy podróżach lub poszukiwaniu lokalizacji.

Czy szukasz nowych danych na omawiany wątek? Jeśli tak, to przenieś się do serwisu (https://www.cadsol.pl/dla-klienta/popros-o-demo/), na którym znajdziesz ważne wiadomości, które zachowasz w pamięci na długi czas.

W standardzie będą między innymi: WiFi, Bluetooth, USB 2.0. Wyposażeni w taką wiedzę możemy przejść się na przykład do supermarketu z elektroniką takiego jak Saturn gazetka promocyjna z pewnością może stanowić dla nas małą podpowiedź. Jeśli mamy na oku konkretne modele i znamy ich parametry, możemy znaleźć je w sieci, może akurat trafimy na korzystniejszą cenę. Wystarczy wklepać „telefony promocje” i prześledzić wyniki wyszukiwania.

Przed udaniem się na zakupy ustalmy sobie jakiś budżet, ponieważ łatwo dać się namówić na coś więcej niż to, czego tak naprawdę potrzebujemy.