Polacy chętnie wybierają się na narty we Francji, czy równie popularne narty we Włoszech. Wypróbuj tego typu atrakcje

Sposobów na udane wakacje jest rzecz jasna sporo. Możemy jechać nad morze, pojechać w góry, postawić na zwiedzanie nowych miejsc i zabytków, czy spędzić czas na różnego typu rozrywkach i atrakcjach turystycznych. Wiele osób wybiera także aktywny urlop, co przeważnie wiąże się z uprawianiem dyscypliny sportowej. Dość popularne jest na przykład narciarstwo.

Narty nie muszą się kojarzyć tylko i wyłącznie z zimową porą i ze śniegiem. Istnieje w rzeczywistości więcej rodzajów sportów, które wykorzystują tego rodzaju sprzęt. Coraz bardziej popularne są na przykład narty wodne czy skialpinizm, czyli sport łączący narty ze wspinaczką. Prawdą jest natomiast, że największą popularnością cieszą się zjazdy na nartach, w szczególności, gdy odbywają się w naprawdę atrakcyjnych regionach.

narciarstwo wysokogórskie

Autor: Lindsey Nicholson
Źródło: http://www.flickr.com

Uznaniem cieszy się między innymi narciarstwo wysokogórskie w krajach zagranicznych. Polacy ochoczo wybierają się na narty we Francji, czy nie mniej popularne narty we Włoszech – eccoholiday.com/narty/ problemów z wyszukaniem najatrakcyjniejszej lokalizacji w tych regionach, ponieważ w internecie funkcjonują biura podróży, które tworzą osobną ofertę specjalnie z myślą o zwolennikach narciarskich podbojów. Tego rodzaju oferty są tworzone kompleksowo, a więc uwzględniają dojazd, zakwaterowanie, jak również dużo tańsze niż zwykle karnety, co jest prawdziwą gratką dla miłośników narciarskich wypraw.

wyciąg

Autor: fabianpimminger
Źródło: http://www.flickr.com
Wybierając się na narty do Francji czy Włoszech, opłaca się skorzystać z gotowej oferty biura podróży ale nie ominie nas przy teccoholiday.com/nartyistotnych spraw, które mogą mieć kluczowe znaczenie dla naszej wyprawy. Warto zweryfikować opinie dotyczące dostępnych tras zjazdowych – która z nich jest najatrakcyjniejsza, czy umożliwia zjazdy także poza wyznaczoną trasą itp., jak również oczywiście informacje o pogodzie (nasłonecznienie, wysokość temperatur) i okolicznych atrakcjach – wyciągach narciarskich, klubach, ośrodkach sportowych, czy wypożyczalniach nart. Fachowe biuro powinno prezentować wszystkie te informacje w ramach oferty, ale nie zawsze się tak dzieje i wówczas nie warto zostawiać wszystkiego losowi. Warto jak najlepiej przygotować się do wyprawy, aby okazała się w rzeczywistości faktycznie niezapomniana.

, , ,

Related posts

Legnica czekająca na wędrowców

Legnica to piękne, zabytkowe miasto w województwie dolnośląskim, na wschód od Wrocławia, które z pewnością powinno się odwiedzić.
Pomimo przeróżnych przeciwności w Legnicy uratowało się kilkadziesiąt obiektów architektury zabytkowej.

Kilkudniowy wypad do Gdańska

Od długiego czasu mocno popularne zostały tzw. city break, czyli krótkie, zwykle weekendowe wypady do atrakcyjnych turystycznie miejscowości. Są to często duże miasta, nierzadko za granicą, ale i w naszym kraju jest mnóstwo wartych zobaczenia miejscowości. Jedną z nich jest z pewnością Gdańsk.

Włochy – co warto zobaczyć

Mało jest osób, które potrafią oprzeć się urokowi Włoch. A kto raz odwiedzi południe tego kraju, będzie pragnął powrócić. Sycylię - największą wyspę Morza Śródziemnego cechuje oryginalny górzysty pejzaż, przechodzący w obszerne płaszczyzny jak też wybrzeże o długości 1039 km z piaszczystymi, żwirowymi i skalistymi plażami. Wysepki Liparyjskie na północy, górujący nad wysepką wulkan Etna, rozliczna śródziemnomorska fauna oraz flora oraz kultura i sztuka sprawiają, iż Sycylia należy do najbardziej czarujących miejsc na globie. Włochy są krajem, który potrafi zadowolić wszelkiego turystę bez względu na jego oczekiwania.

Organizujemy wycieczkę i nie wiemy, jaki rodzaj transportu wybrać? Istnieje tak naprawdę parę możliwości wyboru

Jaki wynająć rodzaj transportu? Takie pytanie dla niektórych z nas jest bardzo ważne, szczególnie gdy trzeba przygotować grupową wycieczkę. Jeżeli musimy pomyśleć o wszystkim: ilości uczestników, cenie i zapewnieniu bezpieczeństwa, to plan musi być faktycznie porządny. Zależnie od tego, w jakie miejsce zamierzamy się wybrać mamy do wyboru konkretny typ transportu. Pośród możliwości na pierwszy plan wychodzi autobus, pociąg, mikrobus i własny samochód.

Latest posts