Fenomen gazetek promocyjnych czyli dlaczego taka forma promocji ma taką skuteczność we współczesnym handlu.

Wraz z otwarciem w naszym kraju dużych marketów zaczęła się epoka reklamowych gazetek, co po dziś dzień można zobaczyć w praktycznie każdym domu czy bloku przed wejściem. Ta metoda reklamy od kilkunastu lat funkcjonuje na naszym rynku, i po dziś dzień cieszy się ogromną popularnością wśród konsumentów.

Jedną z podstawowych zalet tego typu gazetek jest możliwość pokazania w jednym miejscu większej ilości usług albo produktów które stanowią ofertę danej firmy. Także z tego powodu bardzo często gazetek używają głównie hipermarkety, sieci odzieżowe i kosmetyczne, a także AGD i RTV . Gazetki opierają się głównie na fotografiach, przeważnie na każdej stronie gazetki umieszcza się parę produktów, bardzo ważnym elementem jest również odpowiednio zaprezentowana cena, która ma skusić klientów do zakupów. Promocyjne gazetki najczęściej używa się przy okazji najróżniejszych promocji lub wyprzedaży, coraz częściej ukazują się w nich także informacje o najnowszych, waśnie promowanych towarach.

gazetka promocyjna

Źródło: pixabay.com

Przeprowadzane badania pokazują, że duża część społeczeństwa przynajmniej raz na miesiąc miała kontakt z jakąś gazetką promocyjną, np. , a z kolei to przekłada się na podobnie dużą ilość osób, jakie na tej podstawie zdecydowały się na zakupy. Na podstawie tych badań widać więc, że promocje gazetki mają ogromną skuteczność, pozostawiając daleko pozostałe sposoby reklamy i promocji. Trudno się więc dziwić, że od samego początku wykorzystywane są przez wszystkie największe sieci handlowe, a ostatnio nawet przez niedużych sprzedawców na lokalnych rynkach, którzy chcieliby również w jakiś sposób dotrzeć do klientów.https://lombardtargowek.pl/pozyczki/ pożyczki pod zastaw

A oni z kolei za najbardziej kuszące do odwiedzenia danego sklepu uważają obniżki cen – tu bardzo dobrze będzie się sprawdzać metoda porównań, gdzie przy starej, wysokiej cenie drukuje się nową, znacznie niższą. Bardzo dużym plusem promocyjnych gazetek jest również możliwość sprawdzenia funkcji promowanych – przykładowo gazetka obejmująca promocje elektronika ma przeważnie zestawienie kilku różnych promowanych sprzętów, co znacznie może ułatwić klientowi wybór.

, , ,

Related posts

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Jak wybrać sprzęty budowlane? szybki poradnik

Stawianie budynków różnego rodzaju wymaga zastosowania właściwych maszyn budowlanych. Bez nich nie byłoby możliwe rozpoczęcie ani realizacja żadnych prac, toteż tak istotne jest, aby wybierać wyłącznie dobre i wypróbowane sprzęty. Czy wiesz, jak tego dokonać?

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.