Podstawowe zalety promocyjnych gazetek w promowaniu oferty sieci handlowych oraz marketów

Kilkanaście lat temu w Polsce pojawiły się pierwsze sieci handlowe. Oprócz rewolucji w samym handlu przyniosły także inną, choć dużo mniej widoczną zmianę na rynku reklamowym. Razem z nimi zaczęły się bowiem pojawiać promocyjne gazetki, będące całkowicie nowym w naszym kraju sposobem promocji. Jak pokazują ostatnie lata, bardzo dobrze przyjęły się one w całym kraju, bardzo dobrze to zresztą widać w większości naszych bloków, gdzie praktycznie codziennie pojawiają się nowe z kolejnych marketów. I jak tylko się pojawią, to znikają od razu, bo ludzie bardzo lubią z nich korzystać.

materiały promocyjne

Autor: Jean-Etienne Minh-Duy Poirrier
Źródło: http://www.flickr.com
Ocenia się, że dużo więcej niż połowa klientów przynajmniej raz na miesiąc ma styczność z jakąś gazetką promocyjną, i duży procent tej grupy wybiera się po jej przeglądnięciu na zakupy do danego sklepu. Będzie to potwierdzało niezwykle dużą skuteczność reklamowych gazetek, jakie są bezsprzecznie jednym z najlepszych produktów reklamowych stosowanych z dużym powodzeniem we współczesnym handlu.

Reklamowe gazetki są wydawane przeważnie przez duże sieci handlowe, hipermarkety oraz sklepy budowlane, ale bardzo często zaczynają próbować tego rodzaju promocji także lokalni sprzedawcy. Bardzo dużą zaletą tego typu gazetek będzie możliwość zaprezentowania szerszej gamy oferowanych produktów. Przykładowo gazetki tesco będą miały promowane towary z kilkunastu różnych działów, takich jak na przykład słodycze – strona polecana w temacie -, napoje czy chemia gospodarcza.

Są również wydawane gazetki tematyczne, z propozycją danej grupy produktowej, i do nich zaliczyć można gazetki świąteczne, ogrodowe albo związane ze świętami wielkanocnymi. Z kolei saturn gazetka promocyjna informować będzie klientów o obecnych promocjach na sprzęt AGD, RTV lub fotograficzny. Ogromną zaletą gazetek promocyjnych jest przekazywanie informacji klientów o przecenach i promocjach. Najczęściej będzie to wyglądało tak, że przy zdjęciu produktu drukuje się starą, przekreśloną cenę, a obok dużo większą czcionką aktualną, przeważnie dużo mniejszą.

, , ,

Related posts

Tablica powierzchniowa do wynajęcia, gdzie skutecznie się promować

Masowość i obszerny zakres, to walory reklamy zewnętrznej. Jest w stanie być adresowana równocześnie do konkretnych grup klientów. Największą gromadą klientów reklam zewnętrznych są ludzie mobilni, czynni, z potencjałem nabywczym, którzy sporą część swojego czasu spędzają przemieszczając się w przestrzeni komunalnej.

Nabywaj papierosy tanio, sprzedawaj po normalnych cenach

W dzisiejszych czasach niewielkie sklepy przeżywają duży kryzys, przede wszystkim ze względu na wielość powstałych sporych powierzchni handlowych. Pewnym rozwiązaniem, które zagwarantuje takiemu sklepowi przetrwanie, mogą być dobre hurtownie, dzięki którym możemy być konkurencyjni.
Dobra hurtownia to podstawa, jeżeli chodzi o sprzedaż różnych produktów.

Cudowna forma reklamy, czyli zalety, które wynikają z reklamy wyświetlanej na telebimach

W branży reklamowej mamy teraz do czynienia z wieloma różnorodnymi formami reklamy, z jakich jedne cieszą się większą skutecznością, za to inne lekko mniejszą. Bez wątpliwości najbardziej funkcjonalną reklamą jest taka, jaka w bezproblemowy sposób dociera do kolosalnej grupy Klientów, niezależnie od ich wieku albo płci, bez podziału na żadne kategorie. Jedną z form dzisiejszej reklamy, która spełnia powyższe kryterium naturalnie są reklamy na telebimach.

Czym jest reklama zewnętrzna i które popularne rodzaje takiej reklamy zdołamy dziś wyróżnić?

Reklama zewnętrzna określana jest angielskim słowem outdoor, co znaczy na zewnątrz, poza domem. Jak więc nietrudno się domyślić reklama zewnętrzna, to taka forma reklamy, która jest eksponowana na zewnątrz, w rozlicznych miejscach, w których przebywają ludzie. Reklama taka zazwyczaj przedstawiana jest na takich nośnikach, jak na przykład billboardy, banery reklamowe, telebimy, słupy ogłoszeniowe i wiele innych.

Jakie rzeczy można zakupić w internetowej składnicy z odzieżą?

Często obywatele chcący wypróbować swych sił w biznesie nie w każdym przypadku mają właściwy pomysł na tego rodzaju działalność. A wszakże jest to połowa sukcesu. Prawidłowo byłoby, żeby dotyczył on przedmiotu codziennego zastosowania, zatem takowych, których potrzebowałoby jak najwięcej ludzi, niezależnie od płci.

Latest posts

Różnice między hurtowniami spożywczymi a internetowymi

Obecnie dostępne są już dwie kategorie hurtowni spożywczych – tradycyjna i internetowa. Każda z nich – choć posiada towar podobny – różni się w pewnych sprawach, lecz równocześnie obie wciąż mogą ze sobą z powodzeniem konkurować o popularność klientów.

Jakim sposobem efektownie odmienić wygląd pomieszczeń?

Nie da się ukryć zjawiska, że należyte aranżowanie wnętrz jest zadaniem względnie skomplikowanym, z jakim przychodzi się nam zmagać w ciągu naszego życia. Doskonale wiemy, że nasze domowe przestrzenie, które będą dopracowane pod względem optycznym mogą stanowić dla nas duży powód do radości. Wykonanie jednak takiego założenia w praktyce wcale nie jest prostym zadaniem.

Parę słów na temat hurtowni jubilerskich

Kupno biżuterii – zwłaszcza dla panów – często oznacza kłopot oraz brak dostatecznej wiedzy na ten temat. Bardzo często też i ceny nie są zadowalające w zależności z wyglądem, bądź materiałami, z których rzecz została wykonana.