Podstawowe zalety promocyjnych gazetek w promowaniu oferty sieci handlowych oraz marketów

Kilkanaście lat temu w Polsce pojawiły się pierwsze sieci handlowe. Oprócz rewolucji w samym handlu przyniosły także inną, choć dużo mniej widoczną zmianę na rynku reklamowym. Razem z nimi zaczęły się bowiem pojawiać promocyjne gazetki, będące całkowicie nowym w naszym kraju sposobem promocji. Jak pokazują ostatnie lata, bardzo dobrze przyjęły się one w całym kraju, bardzo dobrze to zresztą widać w większości naszych bloków, gdzie praktycznie codziennie pojawiają się nowe z kolejnych marketów. I jak tylko się pojawią, to znikają od razu, bo ludzie bardzo lubią z nich korzystać.

materiały promocyjne

Autor: Jean-Etienne Minh-Duy Poirrier
Źródło: http://www.flickr.com
Ocenia się, że dużo więcej niż połowa klientów przynajmniej raz na miesiąc ma styczność z jakąś gazetką promocyjną, i duży procent tej grupy wybiera się po jej przeglądnięciu na zakupy do danego sklepu. Będzie to potwierdzało niezwykle dużą skuteczność reklamowych gazetek, jakie są bezsprzecznie jednym z najlepszych produktów reklamowych stosowanych z dużym powodzeniem we współczesnym handlu.

Reklamowe gazetki są wydawane przeważnie przez duże sieci handlowe, hipermarkety oraz sklepy budowlane, ale bardzo często zaczynają próbować tego rodzaju promocji także lokalni sprzedawcy. Bardzo dużą zaletą tego typu gazetek będzie możliwość zaprezentowania szerszej gamy oferowanych produktów. Przykładowo gazetki tesco będą miały promowane towary z kilkunastu różnych działów, takich jak na przykład słodycze – strona polecana w temacie -, napoje czy chemia gospodarcza.

Są również wydawane gazetki tematyczne, z propozycją danej grupy produktowej, i do nich zaliczyć można gazetki świąteczne, ogrodowe albo związane ze świętami wielkanocnymi. Z kolei saturn gazetka promocyjna informować będzie klientów o obecnych promocjach na sprzęt AGD, RTV lub fotograficzny. Ogromną zaletą gazetek promocyjnych jest przekazywanie informacji klientów o przecenach i promocjach. Najczęściej będzie to wyglądało tak, że przy zdjęciu produktu drukuje się starą, przekreśloną cenę, a obok dużo większą czcionką aktualną, przeważnie dużo mniejszą.

, , ,

Related posts

Zakupy przez internet to szybki sposób na to, by zaopatrzyć się we wszystkie przedmioty, jakich potrzebujemy

Każdy człowiek jest inny, ma odrębne upodobania i kreuje swój świat tak, aby czuć się w nim dobrze. Z tym właśnie wiążą się potrzeby, jakie ma każdy z nas. Są one mocno zróżnicowane i bardzo często zależą od naszych talentów i upodobań. Nie wszyscy ludzie realizujący zakupy w internecie poszukują tego, co my – zazwyczaj fani muzyki nie szukają fachowego sprzętu do chodzenia po górach, a fryzjerki nie koncentrują swojej uwagi na sprzęcie elektrycznym. Bogactwo ludzkich zainteresowań powoduje, że internet to miejsce, które odpowiada na każde nasze zachcianki, dlatego każdy z nas może znaleźć w niej to, czego poszukuje.

Nawet jeżeli nosisz doprawdy duży rozmiar odzieży, zakupy nie spowodują ci już kłopotu

Mnóstwo osób uwielbia chodzić na zakupy oraz kupować dla siebie nowe ubrania. Jednakże zakupy potrafią sprawić też wiele problemów, szczególnie kiedy nie można otrzymać ładnej odzieży w odpowiednim rozmiarze. Z taką niedogodnością borykają się głównie osoby puszyste, gdyż gdy chodzi o ubrania duże rozmiary przez dłuższy czas były produkowane w skromniejszym asortymencie.

Latest posts

Modne jeansy dla mężczyzn produkowane w różnych rozmiarach

Dobre spodnie jeansowe męskie na pewno są się niezwykle dobrze sprzedawały. Gwarancją tego jest to, iż panowie wciąż potrzebują nowych spodni, a spodnie jeansowe uważane bywają za bardzo wygodne, a jednocześnie jedne z najnowszych typów spodni.