Duża część spółek w obecnym świecie potrzebuje certyfikowanych produktów — też te powiązane ze spawalnictwem

Każdy słyszał kiedyś o ISO. Ale czy zdajemy sobie sprawę dokładnie, jakie certyfikaty powinny posiadać spółki związane z przemysłem aluminiowym czy stalowym?
Możliwe jest, że osoby niezainteresowane nie będą wiedziały, czym jest EN 1090.

mechanik

Autor: Vincent Sp. z o.o.
Źródło: http://www.vincent.pl/
en 1090

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
To norma, która potrzebna jest u wszystkich wytwórców elementów stalowych lub aluminiowych, którzy oferują swe artykuły na terytorium Unii Europejskiej. Obowiązuje ona od 2014 roku. Zatem tyczy się również naszych polskich producentów. Wprowadzanie tej normy nie jest łatwe, więc trzeba zgłosić się z tym zadaniem do fachowców.

Ten temat Cię zainteresował? Więc odsyłam tu (https://domwina.pl/pol_m_Oferta_Kraj_Wegry_Badacsony-1264.html), gdyż znajdziesz tu interesujące dane na opisywane zagadnienie, które godne są zainteresowania.

Norma powinna poświadczać jakość wykonania, ale też zgodność procesu produkcji z wypracowanymi normami. Firma, która zajmie się dla nas robieniem takiego certyfikatu, opracuje procedury systemowe i wspierające. Przeprowadzi też szkolenia naszych pracowników. Prócz tego napisze księgę jakości oraz zrobi audyt. Po uzyskaniu normy CE będzie jeszcze przez jakiś czas (do roku) służyć nam wszelką pomocą w ramach umowy. Ważne wydaje się być to, by otrzymanie tej normy nie wymagało od nas nabycia nowych maszyn czy przyjęcia kolejnych pracowników. Wszystko musi być przeprowadzone szybko oraz sprawnie. Dzięki wdrożeniu wymagań normy będziemy mogli bez przeszkód oferować swoje wytwory na Zachodzie.

Dla wielu przedsiębiorców to istotne, ponieważ 70% naszego polskiego eksportu to właśnie członkowie Wspólnoty Europejskiej. Nie można pozwolić sobie na utratę tak potężnego rynku konsumentów.

, , ,

Related posts

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.