Duża część spółek w obecnym świecie potrzebuje certyfikowanych produktów — też te powiązane ze spawalnictwem

Każdy słyszał kiedyś o ISO. Ale czy zdajemy sobie sprawę dokładnie, jakie certyfikaty powinny posiadać spółki związane z przemysłem aluminiowym czy stalowym?
Możliwe jest, że osoby niezainteresowane nie będą wiedziały, czym jest EN 1090.

mechanik

Autor: Vincent Sp. z o.o.
Źródło: http://www.vincent.pl/
en 1090

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
To norma, która potrzebna jest u wszystkich wytwórców elementów stalowych lub aluminiowych, którzy oferują swe artykuły na terytorium Unii Europejskiej. Obowiązuje ona od 2014 roku. Zatem tyczy się również naszych polskich producentów. Wprowadzanie tej normy nie jest łatwe, więc trzeba zgłosić się z tym zadaniem do fachowców.

Ten temat Cię zainteresował? Więc odsyłam tu (https://domwina.pl/pol_m_Oferta_Kraj_Wegry_Badacsony-1264.html), gdyż znajdziesz tu interesujące dane na opisywane zagadnienie, które godne są zainteresowania.

Norma powinna poświadczać jakość wykonania, ale też zgodność procesu produkcji z wypracowanymi normami. Firma, która zajmie się dla nas robieniem takiego certyfikatu, opracuje procedury systemowe i wspierające. Przeprowadzi też szkolenia naszych pracowników. Prócz tego napisze księgę jakości oraz zrobi audyt. Po uzyskaniu normy CE będzie jeszcze przez jakiś czas (do roku) służyć nam wszelką pomocą w ramach umowy. Ważne wydaje się być to, by otrzymanie tej normy nie wymagało od nas nabycia nowych maszyn czy przyjęcia kolejnych pracowników. Wszystko musi być przeprowadzone szybko oraz sprawnie. Dzięki wdrożeniu wymagań normy będziemy mogli bez przeszkód oferować swoje wytwory na Zachodzie.

Dla wielu przedsiębiorców to istotne, ponieważ 70% naszego polskiego eksportu to właśnie członkowie Wspólnoty Europejskiej. Nie można pozwolić sobie na utratę tak potężnego rynku konsumentów.

, , ,

Related posts

Latest posts

Różnice między hurtowniami spożywczymi a internetowymi

Obecnie dostępne są już dwie kategorie hurtowni spożywczych – tradycyjna i internetowa. Każda z nich – choć posiada towar podobny – różni się w pewnych sprawach, lecz równocześnie obie wciąż mogą ze sobą z powodzeniem konkurować o popularność klientów.

Jakim sposobem efektownie odmienić wygląd pomieszczeń?

Nie da się ukryć zjawiska, że należyte aranżowanie wnętrz jest zadaniem względnie skomplikowanym, z jakim przychodzi się nam zmagać w ciągu naszego życia. Doskonale wiemy, że nasze domowe przestrzenie, które będą dopracowane pod względem optycznym mogą stanowić dla nas duży powód do radości. Wykonanie jednak takiego założenia w praktyce wcale nie jest prostym zadaniem.

Parę słów na temat hurtowni jubilerskich

Kupno biżuterii – zwłaszcza dla panów – często oznacza kłopot oraz brak dostatecznej wiedzy na ten temat. Bardzo często też i ceny nie są zadowalające w zależności z wyglądem, bądź materiałami, z których rzecz została wykonana.