Każdy z nas na pewno pamięta straszną powódź z 1997 roku, która zaskoczyła południe naszego kraju

Od tej pamiętnej powodzi minęło już ponad 20 lat. Warto się przyjrzeć, jak dziś nasz kraj zabezpiecza się na taką ewentualność.
W Polsce jest spora ilość rzek oraz jezior.

Berlin

Autor: Eli Duke
Źródło: http://www.flickr.com
spływ

Autor: Events Bali Discovery
Źródło: http://www.flickr.com
Jest ich doprawdy dużo. W czasie wiosennych roztopów, gdy z gór spływa sporo wody, to nawet małe strumyki, które dopiero co wczoraj można było przeskoczyć, teraz okazują się być szybkimi oraz szerokimi rzekami. Gdy woda wychodzi z brzegów, to jest to potężny żywioł. Wówczas nie można się przed nią schować. Zalewa wszystko, a ludzie w jednej chwili tracą dorobek całego życia. Zatem będąc krajem narażonym na powodzie, powinniśmy im zapobiegać, jak tylko jest to możliwe.

Jeżeli ten temat Cię zaciekawił, to odsyłam do tej strony (https://www.astorhotel.pl/oferty-specjalne/ferie-zimowe-nad-morzem/), ponieważ znajdziesz tam jeszcze więcej informacji, które z pewnością Cię zaciekawią.

Dlatego często spotykanym elementem rodzimego krajobrazu są już groble. Każdy z nas widział je co najmniej kilka razy w życiu, ale nie wie, że tak się nazywają. Grobla jest jednym z elementów, które są powiązane z gospodarką wodną. To wał ziemi, który zatrzymuje wodę w stawie lub korycie rzeki. Jest ona rzecz jasna wyższa niż poziom wody. Jest w stanie więc wytrzymać podwyższający się poziom rzek i jezior wczesną wiosną albo po gwałtownych opadach. Równie ważnymi elementami wyżej wymienionej gospodarki, które wykorzystuje się do zabezpieczenia terenu przed powodziami, są na przykład tamy czy poldery zalewowe.

Tama jest już na przykład znacznie bardziej skomplikowaną konstrukcją niż groble. Buduje się je rzecz jasna prostopadle do rzeki. Zwykle wykorzystuje się je do produkcji prądu, co jest ekologicznym rozwiązaniem.

, ,

Related posts

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.