Każdy z nas na pewno pamięta straszną powódź z 1997 roku, która zaskoczyła południe naszego kraju

Od tej pamiętnej powodzi minęło już ponad 20 lat. Warto się przyjrzeć, jak dziś nasz kraj zabezpiecza się na taką ewentualność.
W Polsce jest spora ilość rzek oraz jezior.

Berlin

Autor: Eli Duke
Źródło: http://www.flickr.com
spływ

Autor: Events Bali Discovery
Źródło: http://www.flickr.com
Jest ich doprawdy dużo. W czasie wiosennych roztopów, gdy z gór spływa sporo wody, to nawet małe strumyki, które dopiero co wczoraj można było przeskoczyć, teraz okazują się być szybkimi oraz szerokimi rzekami. Gdy woda wychodzi z brzegów, to jest to potężny żywioł. Wówczas nie można się przed nią schować. Zalewa wszystko, a ludzie w jednej chwili tracą dorobek całego życia. Zatem będąc krajem narażonym na powodzie, powinniśmy im zapobiegać, jak tylko jest to możliwe.

Jeżeli ten temat Cię zaciekawił, to odsyłam do tej strony (https://www.astorhotel.pl/oferty-specjalne/ferie-zimowe-nad-morzem/), ponieważ znajdziesz tam jeszcze więcej informacji, które z pewnością Cię zaciekawią.

Dlatego często spotykanym elementem rodzimego krajobrazu są już groble. Każdy z nas widział je co najmniej kilka razy w życiu, ale nie wie, że tak się nazywają. Grobla jest jednym z elementów, które są powiązane z gospodarką wodną. To wał ziemi, który zatrzymuje wodę w stawie lub korycie rzeki. Jest ona rzecz jasna wyższa niż poziom wody. Jest w stanie więc wytrzymać podwyższający się poziom rzek i jezior wczesną wiosną albo po gwałtownych opadach. Równie ważnymi elementami wyżej wymienionej gospodarki, które wykorzystuje się do zabezpieczenia terenu przed powodziami, są na przykład tamy czy poldery zalewowe.

Tama jest już na przykład znacznie bardziej skomplikowaną konstrukcją niż groble. Buduje się je rzecz jasna prostopadle do rzeki. Zwykle wykorzystuje się je do produkcji prądu, co jest ekologicznym rozwiązaniem.

, ,

Related posts

Latest posts

Różnice między hurtowniami spożywczymi a internetowymi

Obecnie dostępne są już dwie kategorie hurtowni spożywczych – tradycyjna i internetowa. Każda z nich – choć posiada towar podobny – różni się w pewnych sprawach, lecz równocześnie obie wciąż mogą ze sobą z powodzeniem konkurować o popularność klientów.

Jakim sposobem efektownie odmienić wygląd pomieszczeń?

Nie da się ukryć zjawiska, że należyte aranżowanie wnętrz jest zadaniem względnie skomplikowanym, z jakim przychodzi się nam zmagać w ciągu naszego życia. Doskonale wiemy, że nasze domowe przestrzenie, które będą dopracowane pod względem optycznym mogą stanowić dla nas duży powód do radości. Wykonanie jednak takiego założenia w praktyce wcale nie jest prostym zadaniem.

Parę słów na temat hurtowni jubilerskich

Kupno biżuterii – zwłaszcza dla panów – często oznacza kłopot oraz brak dostatecznej wiedzy na ten temat. Bardzo często też i ceny nie są zadowalające w zależności z wyglądem, bądź materiałami, z których rzecz została wykonana.