Gdy w Polsce wciąż jest zimno, warto uciec na Morze Śródziemne — na Cypr

Każdy Polak marzy już o tym, by nareszcie było ciepło. Zabukujmy zatem bilety na samolot do Larnaki.
Pewnie nie każdy z nas słyszał o Larnace, gdyż nie jest to cypryjska stolica.

pogoda

Autor: Stefan Fussan
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak latają tam bezpośrednie samoloty z naszego kraju i już po krótkim czasie możemy cieszyć się słońcem oraz ładną pogodą. W samym mieście znajduje się ładna promenada wzdłuż plaży oraz kilka ciekawych perełek. Możemy na przykład obejrzeć cerkiew św. Łazarza z IX wieku oraz fort z XVII wieku, który wybudowali Turcy. Jednak, jeśli mamy zamiar na Cyprze spędzić więcej aniżeli cztery dni, to warto abyśmy wypożyczyli Auto i zobaczyli więcej. Larnaka jest rewelacyjnym punktem wypadowym. Niedaleko od niej do Nikozji, która jest stolicą Cypru, ale również do miast, które znajdują się na południowym-zachodzie kraju. I tak na przykład mamy możliwość, by zobaczyć symboliczne miejsce narodzin bogini Afrodyty — Petra tou Romiou. Jest tu przepięknie.

Czy obecnie szukasz czegoś ciekawego na omawiany wątek? Jeżeli tak, to zgłąb dane w odniesieniu do firmy i przejrzyj asortyment.

Można podziwiać widoki oraz skały. Dalej na zachód znajduje się Pafos. Tu powinniśmy odwiedzić Park Archeologiczny, gdzie zobaczymy ruiny willi oraz przecudne mozaiki, oraz Grobowce Królewskie. Warto wybrać inną drogę z powrotem do Larnaki. Może powinniśmy udać się w głąb kraju. Górzysty Cypr jest zdecydowanie inny niż nadbrzeżne miasta. Tu życie biegnie nieśpiesznie w malutkich wioskach.

W restauracyjkach wypijemy mocną kawę oraz zjemy również pyszne specjały. Tubylcy na pewno będą się nam przyglądać z ciekawością, gdyż nie przyjeżdża w te rejony zbyt duża liczba obcokrajowców.

, , ,

Related posts

Latest posts

Elektroniczne sklepy proponujące godną uwagi odzież dla osób z nadwagą

Osoby za znaczną nadwagą najczęściej mają problem z zakupem właściwej odzieży. Zwykłe stacjonarne sklepy prawie zawsze udostępniają najczęściej wybierane rozmiary, nie spełniając preferencji puszystych klientów. Na szczęście w wirtualnej przestrzeni działa wiele internetowych sklepów, jakie specjalizują się głównie w sprzedaży ubrań XXL.

Do czego wykorzystuje się siłowniki liniowe z napędem elektrycznym, jaka jest ich budowa.

Jednym z ważniejszych podzespołów systemów napędu są najróżniejsze liniowe siłowniki. Będą one pozwalać na szybkie i dynamiczne przesuwanie roboczego elementu, a równocześnie charakteryzują się naprawdę dużą precyzją funkcjonowania. W praktyTce nie ma chyba branży, jaka w jakimś stopniu nie korzystałaby z tych urządzeń, ze względu na swoje właściwości świetnie będą się one sprawdzać w różnych urządzeniach.

Franczyza apteki – czy to dobra transakcja?

Założenie apteki jest wymagającym pracy oraz dość czasochłonnym zadaniem. Może trwać nawet do kilkunastu tygodni, a jednym z najważniejszych elementów działania jest dopasowanie lokalu do generalnie wymaganych zaleceń. Osoby zainteresowane założeniem apteki niejednokrotnie decydują się na franczyzę. Czy to sprzyjające wyjście?

Czy atrakcyjna baza noclegowa jest konieczna w wakacyjnych podróżach?

Raczej każda rodzina w naszym kraju przed okresem wakacyjnym staje przed próbą odpowiedzi na poważne pytanie, związane z określeniem celu podróży tak, by uszczęśliwić każdego jej uczestnika. Przeważnie zupełnie odmienne wymagania mają pary bezdzietne, które posiadają jeszcze zupełną wolność w wyborze celu podróży i którym nie są straszne mniej komfortowe warunki noclegowe, jednak te rodziny, w których pojawiły się już dzieci (przede wszystkim jeśli są już one starsze) muszą poszukiwać takiej bazy wypadowej, która zapewni również należyty komfort i bezpieczeństwo.

Jaki ma być nadchodzący rok dla firm budowlanych?

Miejscowy rynek sprzedaży mieszkań wciąż ulega ciągłym zmianom. Jak grzyby po deszczu tworzą się kolejne osiedla. Wystarczy sprawdzić w Internecie, jak duża jest obecnie ilość ofert sprzedaży. Wpisując chociażby "mieszkania Wrocław", dostaje się setki stron ogłaszających się agentów nieruchomości jak i jednostkowych klientów. I wszystko byłoby w porządku gdyby nie brak kupujących. Ludzie są zachowawczy przy podejmowaniu długofalowych zobowiązań finansowych majątkowych, w szczególności takich, które w znaczący sposób przetrzebią ich portfel. Dziś miesięczna spłata kredytu hipotecznego to w większości wypadków 1800-2000zł, a niepewność szybkiego ożywienia gospodarczego nie pomaga ostatecznym ustaleniom.