Gdy w Polsce wciąż jest zimno, warto uciec na Morze Śródziemne — na Cypr

Każdy Polak marzy już o tym, by nareszcie było ciepło. Zabukujmy zatem bilety na samolot do Larnaki.
Pewnie nie każdy z nas słyszał o Larnace, gdyż nie jest to cypryjska stolica.

pogoda

Autor: Stefan Fussan
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak latają tam bezpośrednie samoloty z naszego kraju i już po krótkim czasie możemy cieszyć się słońcem oraz ładną pogodą. W samym mieście znajduje się ładna promenada wzdłuż plaży oraz kilka ciekawych perełek. Możemy na przykład obejrzeć cerkiew św. Łazarza z IX wieku oraz fort z XVII wieku, który wybudowali Turcy. Jednak, jeśli mamy zamiar na Cyprze spędzić więcej aniżeli cztery dni, to warto abyśmy wypożyczyli Auto i zobaczyli więcej. Larnaka jest rewelacyjnym punktem wypadowym. Niedaleko od niej do Nikozji, która jest stolicą Cypru, ale również do miast, które znajdują się na południowym-zachodzie kraju. I tak na przykład mamy możliwość, by zobaczyć symboliczne miejsce narodzin bogini Afrodyty — Petra tou Romiou. Jest tu przepięknie.

Czy obecnie szukasz czegoś ciekawego na omawiany wątek? Jeżeli tak, to zgłąb dane w odniesieniu do firmy i przejrzyj asortyment.

Można podziwiać widoki oraz skały. Dalej na zachód znajduje się Pafos. Tu powinniśmy odwiedzić Park Archeologiczny, gdzie zobaczymy ruiny willi oraz przecudne mozaiki, oraz Grobowce Królewskie. Warto wybrać inną drogę z powrotem do Larnaki. Może powinniśmy udać się w głąb kraju. Górzysty Cypr jest zdecydowanie inny niż nadbrzeżne miasta. Tu życie biegnie nieśpiesznie w malutkich wioskach.

W restauracyjkach wypijemy mocną kawę oraz zjemy również pyszne specjały. Tubylcy na pewno będą się nam przyglądać z ciekawością, gdyż nie przyjeżdża w te rejony zbyt duża liczba obcokrajowców.

, , ,

Related posts

Latest posts

Kiedy przeprowadza się USG kolana?

USG kolana to powszechnie stosowane badanie, które pozwala na prawidłową diagnozę dolegliwości zwyrodnieniowych, urazów mających miejsce w obrębie kolana czy dolegliwości reumatoidalnych.

Wybór tylko godnych zaufania opcji

Wśród szczególnie korzystnych możliwości nocowania w ciekawych rejonach Polski wyszukać można te w stu procentach odpowiednie dla nas. Wypróbowane rozwiązania trafiają idealnie w dzisiejsze wymogi klientów, natomiast oferta noclegowa ciągle się poszerza.

Reklama w internecie to obecnie najlepsza możliwość dotarcia ze swoją ofertą do szerokiej grupy konsumentów. Właściwie zaprojektowana strona jest najważniejszym zadaniem dla wszystkich producentów

Właściwe zaprezentowanie własnych towarów i następnie uporządkowanie łatwości w zakupie to teraz niemały wyznacznik powodzenia na rynku. Internet jest tak ogólnym narzędziem komunikacji, iż dochodzi do najbardziej licznej grupy odbiorców i żaden inny sposób nie może się z nim równać. Wyjątkową rzeczą, na którą należałoby zwrócić uwagę jest to, aby nasza zestaw była widoczna w sieci w droga jak najbardziej przejrzysty i zachęcający.