Od kilkunastu lat Urząd Skarbowy chce iść z postępem i ułatwiać obywatelom tego kraju życie

W tym roku składanie sprawozdań finansowych było bardzo łatwe dzięki nowym zasadom zaproponowanym przez Urząd Skarbowy.
Już od pewnego czasu można dostrzec, że nasze urzędy chcą wyjść naprzeciw wymogom XXI wieku.

pit

Autor: www.nartyslowacja.pl
Rozpoczęli tym, że na przykład można już sporo rzeczy załatwiać online. Tak było także już od kilka lat z formularzem PIT, który wysyłaliśmy do Urzędu Skarbowego. Dało się wszystko załatwić przy użyciu komputera i nie trzeba było przeżywać dantejskich scen w kolejkach do okienka. Z tej możliwości korzystali zazwyczaj ludzie młodzi, ponieważ seniorzy nie umieją zbyt dobrze obchodzić się z internetem. Często bali się, że coś zrobią źle i wobec tego woleli składać formularz w normalnej wersji papierowej. W tym roku nadszedł przełom. Urząd Skarbowy rozliczył nas bowiem samodzielnie.

Pragnę zaprosić Cię na autorskie www. To nowiutka witryna, która posiada wiele interesujących artykułów. Fantastycznie będzie także, jeżeli zamieścisz opinię.

To wielki krok do przodu. Zatem obywatele, którzy nie mieli żadnych odliczeń podatkowych (ulgi na dzieci czy na internet) nie musieli niczego robić. Jeżeli na przykład jakiś starszy pan pobiera emeryturę, ale nie pracuje prócz tego w żadnej firmie, to fiskus rozliczył go samodzielnie na podstawie papierów otrzymanych z ZUS. I to by było na tyle. Nie trzeba się irytować, wypisywać formularze oraz jeździć do Urzędu Skarbowego.

W sumie spora część społeczeństwa, która żyje już na emeryturze (ale nie wyłącznie oni, a znacznie większa liczba osób), ma możliwość, by w końcu po prostu zapomnieć o formularzu PIT do końca swego życia. Cóż za radość oraz mniej trosk dla znacznej części polskiego społeczeństwa.

, , ,

Related posts

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.