Posiadanie lombardu w dzisiejszych czasach wydaje się być bardziej skomplikowane niż kilka lat temu, ale nadal opłacalne

Każdy biznesmen, który miałby ochotę zająć się lombardem, powinien wiedzieć, że w tej kwestii zmieniło się prawo.
Jeżeli rozmyślamy nad tym, jaki typ biznesu moglibyśmy prowadzić, to trzeba pomyśleć nad otwarciem lombardu.

archicom.pl

Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com
gotowanie

Autor: Indi Samarajiva
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to w perspektywie najbliższych lat intratny biznes. Warto się nad tym pochylić. Jeszcze kilka lat temu założenie lombardu było bardzo proste. Dziś wymagania są już inne. Musimy się z nimi zapoznać, żeby nie popełnić jakiejś gafy. Od 2016 takie lombardy, które udzielają pożyczek, były zmuszone, by przekształcić się w spółki z minimalnym kaPITałem zakładowym wynoszącym 200 000 zł. Oczywiście trzeba też zarejestrować swoją działalność w KRS. To niezwykle istotne, żeby nie mieć za jakiś czas jakiś problemów z prawem. Aby lombard działał jak należy i przynosił zyski, trzeba przemyśleć dwie kwestie — miejsce oraz specjalizację. Pierwsza kwestia dotyczy miejsca na nasz biznes. Wybór dosyć zamożnej dzielnicy będzie strzałem w kolano. Korzystniej iść w rejony, gdzie żyje sporo ludzi, którzy są niezbyt bogaci. Wszystkie dzielnice poprzemysłowe będą więc korzystnym wyborem. Kolejna rzecz tyczy się tego, czym mamy zamiar handlować. Czy pragniemy zająć się tylko elektroniką (telefony, laptopy, aparat fotograficzny itp.

) czy może przykładowo handlem wszystkiego? WóWCzas wiele zależało będzie od tego, jak wielki będziemy mieli lokal. Przecież gdzieś te wszystkie rzeczy trzeba będzie przetrzymywać.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Elektroniczne sklepy proponujące godną uwagi odzież dla osób z nadwagą

Osoby za znaczną nadwagą najczęściej mają problem z zakupem właściwej odzieży. Zwykłe stacjonarne sklepy prawie zawsze udostępniają najczęściej wybierane rozmiary, nie spełniając preferencji puszystych klientów. Na szczęście w wirtualnej przestrzeni działa wiele internetowych sklepów, jakie specjalizują się głównie w sprzedaży ubrań XXL.

Do czego wykorzystuje się siłowniki liniowe z napędem elektrycznym, jaka jest ich budowa.

Jednym z ważniejszych podzespołów systemów napędu są najróżniejsze liniowe siłowniki. Będą one pozwalać na szybkie i dynamiczne przesuwanie roboczego elementu, a równocześnie charakteryzują się naprawdę dużą precyzją funkcjonowania. W praktyTce nie ma chyba branży, jaka w jakimś stopniu nie korzystałaby z tych urządzeń, ze względu na swoje właściwości świetnie będą się one sprawdzać w różnych urządzeniach.

Franczyza apteki – czy to dobra transakcja?

Założenie apteki jest wymagającym pracy oraz dość czasochłonnym zadaniem. Może trwać nawet do kilkunastu tygodni, a jednym z najważniejszych elementów działania jest dopasowanie lokalu do generalnie wymaganych zaleceń. Osoby zainteresowane założeniem apteki niejednokrotnie decydują się na franczyzę. Czy to sprzyjające wyjście?

Czy atrakcyjna baza noclegowa jest konieczna w wakacyjnych podróżach?

Raczej każda rodzina w naszym kraju przed okresem wakacyjnym staje przed próbą odpowiedzi na poważne pytanie, związane z określeniem celu podróży tak, by uszczęśliwić każdego jej uczestnika. Przeważnie zupełnie odmienne wymagania mają pary bezdzietne, które posiadają jeszcze zupełną wolność w wyborze celu podróży i którym nie są straszne mniej komfortowe warunki noclegowe, jednak te rodziny, w których pojawiły się już dzieci (przede wszystkim jeśli są już one starsze) muszą poszukiwać takiej bazy wypadowej, która zapewni również należyty komfort i bezpieczeństwo.

Jaki ma być nadchodzący rok dla firm budowlanych?

Miejscowy rynek sprzedaży mieszkań wciąż ulega ciągłym zmianom. Jak grzyby po deszczu tworzą się kolejne osiedla. Wystarczy sprawdzić w Internecie, jak duża jest obecnie ilość ofert sprzedaży. Wpisując chociażby "mieszkania Wrocław", dostaje się setki stron ogłaszających się agentów nieruchomości jak i jednostkowych klientów. I wszystko byłoby w porządku gdyby nie brak kupujących. Ludzie są zachowawczy przy podejmowaniu długofalowych zobowiązań finansowych majątkowych, w szczególności takich, które w znaczący sposób przetrzebią ich portfel. Dziś miesięczna spłata kredytu hipotecznego to w większości wypadków 1800-2000zł, a niepewność szybkiego ożywienia gospodarczego nie pomaga ostatecznym ustaleniom.