Rodzaje podatku dla osób wynajmujących nieruchomość

Osoba, która wypożycza mieszkanie jest zobowiązana do uiszczenia podatku do Urzędu Skarbowego od otrzymanego z najmu dochodu. W jaki sposób to winna zrobić określa akt prawny o podatku dochodowym od osób fizycznych również kodeks o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych dochodów uzyskiwanych przez osoby fizyczne.

Inwestycje, nieruchomości

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Gdy rozpoczynamy dzierżawa lokalu i wolimy opłacać ryczałt od przychodów z takiego tytułu jesteśmy zobowiązani dostarczyć oświadczenie o wyborze takiej formy opodatkowania szefowi urzędu skarbowego należytego ze względu na lokalizację zamieszkania nie dalej aniżeli do 20 dnia miesiąca występującego po miesiącu, w którym zdobył pierwszy dochód z tego tytułu. Wynajmujący lokale muszą pomyśleć, która postać opodatkowania jest w ich konkretnym wypadku najkorzystniejsza . Przystępne dla osób które nie prowadzą aktywności ekonomicznej w zakresie wynajmowania lokali są dwa niezwykle różne rodzaje rozliczeń z fiskusem: za pomocą podatku od dochodów ewidencjonowanych (stawka 8,5%), na zasadach ogólnych (stawki progresywne 18% i 32%).

Wydawać by się mogło, że nader interesującą postacią rozliczeń dla podatnika istniałoby opłacanie podatku o stawce 8,5%, ale to może być kłamliwe. Niższa stopa obliczana jest od przychodu, a więc po prostu od sumy odbieranego przez właściciela czynszu.

Jeżeli uważasz, że dane w sieci nie są pełne, to przejdź do linku (http://www.partnerzy.pl/obsluga-dewelopera), pod którym znajdziesz dokładniejsze opracowania tematów – link jest tutaj.

W przypadku rozliczenia na normach ogólnych (stawka 18 i 32%) podłożem do obliczenia podatku od wynajmu jest nie przychód, ale dochód, czyli przychód pomniejszony o koszty jego uzyskania. W efekcie może się okazać, że podatek za wynajem szacowany na regułach ogólnych będzie, mimo wyższej stawki naprawdę finansowo niższy aniżeli w wypadku rozliczania ryczałtem ze stawką 8,5% (sporo więcej zobaczysz pod tym adresem na Należałoby zauważyć, że prócz corocznego odprowadzania podatku z tytułu umowy najmu, wynajmujący zobowiązany jest również każdego miesiąca względnie kwartalnie odprowadzić do urzędu skarbowego zaliczkę na podatek. W celu wyznaczenia wielkości zaliczki, trzeba obliczyć zdobyte dochody pełne.

, ,

Related posts

W jaki sposób najlepiej inwestować? Co trzeba wiedzieć, by mieć z tego korzyści? Spróbuj poznać się z interesującym wydarzeniem

Opcje binarne - brzmi to na pierwszy rzut oka trudno ale praktycznie jest to bardzo banalne. Zanim zaczniemy inwestować dobrze zapoznać się z platformą i funkcjonowaniem opcji.

Ale zanim będziesz chchiał rozpocząć inwestowanie najlepiej testować konto demo dzięki, któremu bez kosztów i bez ryzyka naukę inwestowania w opcje binarne. Kiedy już wystartujesz by inwestować musimy wybrać rynek na, którym będziemy prowadzić transakcje. Częstym błędem popełnianym przez początkujących jest wkładanie pieniędzy na zbyt wielu aktywach. Warto również wspominać, że na platformie transakcyjnej do opcji binarnych oferuje tez wiele pozostałych aktywów: towary, kursy walut (forex), akcje i indeksy giełdowe.

Rozliczenia on-line coraz bardziej popularne pośród petentów

Z każdym rokiem liczba osób robiących rozliczenia podatkowe za pomocą portali online wzrasta. Jest to znacznie wygodniejszy sposób składania deklaracji podatkowej, który gwarantuje szybkie poprawianie błędów oraz najzwyczajniej zaoszczędza czas.

Cloud computing przyszłością każdej nowoczesnej i rozrastającej się korporacji

Jeszcze kilkanaście lat temu nikt z nas nie pomyślałby nawet o tym, iż będzie posiadał swój osobisty telefon komórkowy, laptop i tablet. Były to tak odległe pragnienia jak te, które możemy obecnie oglądać w różnorodnych filmach science fiction. Internet był zagadką dla mnóstwa ludzi, nikt nie przypuszczał, że już niedługo będzie miał dostęp do tego wirtualnego świata przez całą dobę.

Nie ufasz w pełni własnym podwładnym? Być może to odpowiedni czas na to, żeby pomyśleć o zamontowaniu monitoringu w magazynie

W współczesnych czasach właściciele firm niestety czasami przekonują się, że nie każdemu pracownikowi można w stu procentach zaufać. Niejednokrotnie słyszy się o pracownikach, którzy okradają własnego pracodawcę - nic więc dziwnego, że przedsiębiorcy chcą się przed tym bronić i decydują się coraz częściej na instalację w swoim zakładzie monitoringu.

Latest posts

Jaki sylwester Jelenia Gora może nam zaoferować?

Jeśli pragniemy otrzymać pewność, że ta najważniejsza noc w roku, będzie niesamowitym przeżyciem, to powinniśmy otrzymać gwarancję, że pragniemy sylwester spędzić w miejscu, w którym powiedzą, jak to wszystko przyszykować.

Jak dobrze zadbać psa

Posiadanie własnego zwierzątka jest jedną z najfajniejszych spraw w życiu. Ma to aspekt też edukacyjny, jeżeli mamy własne dziecko. Wówczas kształci się ono troski nad inną osobą rzecz jasna poprzez opiekę nad zwierzątkiem. Oczywiście kupując takie zwierzątko bądź biorąc je ze schroniska musimy sobie uzmysłowić jak niezmiernie istotne jest stosowne o niego doglądanie. Zwierzę analogicznie jak człowiek wymaga pokarmu, tak aby móc standardowo żyć, potrzebuje także, by za każdym razem w misce było właściwie dużo wody.

Masz w planach urlop? Czekają na ciebie noclegi w Zakopanem

Słońce, relaks, wylegiwanie w łóżku do późna i przebywanie na świeżym powietrzu – któż nie myśli o takich chwilach? Przydarzają się niestety wyłącznie w trakcie weekendu bądź urlopu, jakiego niestety nie mamy zbyt dużo i musimy nim rozumnie gospodarować, aby starczyło na wszystko, co sobie zamierzyliśmy. Jeśli i ty potrzebujesz już wypoczynku, wybierz Zakopane.

Leave a Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*