W jaki sposób ochronić psa przed ucieczką, a ogród przed zniszczeniem

Psy, chociaż dla wielu osób stanowią znakomitą otuchę i ochronę, umieją w ogrodzie być prawdziwym udręczeniem. Czasami normalny proces tresury psa może być się niewystarczający i wpuszczanie psa do ogrodu lub przed dom może skutkować zniszczonymi krzewami, rozdeptanymi kwiatami, zerwaną siatką bądź nawet atakiem na przechodnia.

Ponadto pewne psy mają też skłonność do uciekania, przykładowo w trakcie rui albo po wystraszeniu petardami 31. grudnia.

W jaki sposób zabezpieczać się przed tymi niepożądanymi wypadkami? W dzisiejszych czasach są na to łatwe oraz wysoce skuteczne sposoby – niewątpliwie należy do nich niewidoczne ogrodzenie dla psa (również pod nazwą elektryczny kojec), które jest metodą zupełnie bezpieczną oraz nienarażającą psa na ogromny dyskomfort.

pies pływający w wodzie

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Zasada funkcjonowania tego kojca jest podobna do elektrycznego pastucha, ale jej działanie jest znacznie bezpieczniejsze i skupiające się tylko na psie. Polega na położeniu specjalnego kabla na chroniony przed psami teren, instalacji nadajnika , jak również zakładaniu psu elektronicznej obroży Przewód, zależnie od możliwości i preferencji właścicieli, może swobodnie leżeć na gruncie bądź być łagodnie zakopany, aby nie zakłócał estetyki ogrodu. W momencie, gdy pies przekracza dozwoloną granicę, proste oprogramowanie powoduje, że słyszy on z urządzenia ostrzegawczy dźwięk. Najczęściej starczy to do zniechęcenia psa przed dalszą eskapadą. Jednak jeśli pies mimo to kontynuuje przekraczanie granicy, obroża wytwarza lekki impuls powodujący krótkie napięcie mięśni zwierzęcia. Dzięki temu pupil uczy się w bezpieczny sposób wyznaczonych mu granic bez narażania go zarazem na nadmierny stres. Dlatego niewidoczne ogrodzenie dla psa czasem już po paru miesiącach może zostać zdjęte, ponieważ psy – jako mądre zwierzęta – uczą się, co im jest dozwolone.

Podobne sposoby są stosowane w różnorodnych miejscach (jak przykładowo współczesne farmy) w celu uchronienia zwierząt gospodarskich – przykładowo koni – przed ucieczką albo zbłąkaniem się w trakcie wypasania bez narażania ich na duże nieprzyjemności.

Niewidoczne ogrodzenie dla psa, szczególnie z atestem, jest wprawdzie sporym wydatkiem, ale odpłaca się ono w postaci estetycznego ogrodu, spokojnych sąsiadów i radosnego pupila, który może bawić się po wyznaczonym terenie bez bycia uwięzionym przy budzie. Bezpieczniej kupować takie elektryczne ogrodzenia, które są markowe i polecane przed doświadczonych hodowców bądź właścicieli psów – wtedy można być pewnym, że wszystko zostało wykonane doskonale Nierzadko można znaleźć dobrej jakości kojce w niebywale atrakcyjnych cenach – z tego względu warto szukać ofert w sieci. sport-dog.pl/ sport-dog.pl/pl/c/Niewidzialne-ogrodzenie-dla-psa-DOGtrace/40

, ,

Related posts

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Jak wybrać sprzęty budowlane? szybki poradnik

Stawianie budynków różnego rodzaju wymaga zastosowania właściwych maszyn budowlanych. Bez nich nie byłoby możliwe rozpoczęcie ani realizacja żadnych prac, toteż tak istotne jest, aby wybierać wyłącznie dobre i wypróbowane sprzęty. Czy wiesz, jak tego dokonać?

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.