Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Chiny w przeciągu ostatnich dekad urosły na największego wytwórcę dóbr konsumenckich

29 stycznia 2019
Tak naprawdę z uwagi na niskie koszty robocizny światowe firmy zaczęły przenosić tam produkcję swoich wyrobów, poza tym wybudowano mnóstwo zakładów produkcyjnych które oferują bardzo dużo najróżniejszych produktów. Można je obecnie nabyć na całym świecie, trudno natrafić na markowy salon, w którym nie znalazłaby się chociaż jedna rzecz wyprodukowana w tym kraju. Oczywiście tak duża dostępność produktów w atrakcyjne cenie sprawiła, że duża liczba biznesmenów, również mieszkających w Polsce, zaczęła wymianę handlową z dostawcami z Chin.

chiny

Autor: Bryan Ochalla
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś szacuje się, że może ich być kilkanaście tysięcy, lecz bez przerwy pojawiają się nowi, planujący choć trochę na tym zarobić. A gra jest warta świeczki, gdyż importowane towary są warte wiele miliardów dolarów, a marże są wielokrotnie wyższe niż w tradycyjnej sprzedaży. Jednak żeby zacząć handel z Chinami, nie posiadając należytej praktyki ani znajomości, to bezwzględnie należy nie zapomnieć o paru ważnych sprawach.

Podstawową rzeczą, o jaką się powinno zatroszczyć, będzie znalezienie producentów. Bardzo przydatny może być w chwili obecnej internet, na licznych portalach można znaleźć propozycje firm z Chin. Niektóre z nich mają również możliwości weryfikacji klientów, co znacznie może zwiększyć pewność transakcji. Jeżeli towar już będzie zamówiony, to musi on bezpiecznie dotrzeć do odbiorcy (poznaj informacje na maxy.plj warte polecenia jest skorzystanie z pomocy firmy logistycznej, mającej znajomości na danym rynku, przez co sporo można będzie przyoszczędzić na czasie dostawy towarów, a i będzie to wszystko bardziej bezpieczne. Następną sprawą, o jakiej musi pamiętać początkujący importer produktów z Chin są spore różnice kulturowe, jakie początkowo mogą sprawiać problemy w negocjacjach. Powinno się rozpoczynając negocjacje z kontrahentami z Chin zasięgnąć rady osób rozumiejących tamtejsze obyczaje i kulturę, bez problemów uda się kogoś takiego wyszukać. Z pewnością może to ułatwić to negocjacje, a być może pozwoli również na uniknięcie niejednej kłopotliwej pomyłki (sprawdź jak się z nami skontaktować).

You Might Also Like