Jak się golić oraz troszczyć się o męski zarost – wskazówki

Przyszła moda na brody. Panowie chyba cieszą się z tego, iż bujny zarost znów jest modny, ale nie oznacza to, iż mogą oni poświęcić mniej czasu na jego pielęgnowanie. Schludna broda bądź wąsy wymagają czasu. Idealne golenie nie jest prędkie jak też wymaga pewnej praktyki pielęgnacyjnej. Na początek musisz otworzyć pory. Możesz przykładowo zrobić to przykładając do twarzy zwilżony ciepłą wodą ręczniczek na ok. sześćdziesiąt sekund. Dobrze byłoby golić się np. po wyjściu spod prysznica.

Mężczyzna z zarostem

Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Oczyść buzię za pomocą peelingu.

Poznaj także inny zbiór materiałów poruszających prezentowany wątek – nie obawiaj się – wejście za darmo (https://ekurtyny.pl/), zatem wejdź na ten odnośnik.

Może to być żel przykładowo ze zmielonymi łupinami orzechów. Wyeliminuje martwy naskórek, który może blokować ostrza a także prędzej je tępić. Przemyj ciepłą wodą. Kolejne potrzebne artykuły do golenia to olejek przed goleniem (aby nawilżyć skórę. Następnie wmasuj krem lub piankę do golenia. Zanim poczniesz golić się, winna poleżeć na włosach minimum dwie minutki. Z jakiego powodu?

Dlatego że tyle czasu zajmuje kremom do golenia ich należyte działanie. Składniki powinny mieć czas, ażeby spenetrować włosy. Jeśli ogolisz się po na przykład 30 sekundach, tak naprawdę zgalasz suchy włos oraz zwiększasz ryzyko podrażnień. Zacznij golenie „z włosem”. Najlepsze są golarki tradycyjne. Po 2 pociągnięciach przepłukuj ostrze. W ów sposób ustrzeżesz się podrażnień a także zmniejszysz liczbę wrastających włosów. Nie przyciskaj ostrza, gdy się golisz. Później ogol się pod włos. Przemyj wszystko czystą wodą. Wklep krem nawilżający. Pod spodem rady pomagające pożegnać się z podrażnieniami: Nie gol się zbyt szybko.

Gól się najpierw z włosem, nie pod włos. Nałóż piankę na przynajmniej dwie minuty przed rozpoczęciem golenia. Wykonuj krótkie pociągnięcia oraz regularnie opłukuj golarkę. Ostrożnie z pianką. To nie jej wielkość pomaga się golić, tylko składniki, jakie uprzednio mają czas, aby zadziałać. Zbyt dużo pianki wręcz utrudnia golenie, albowiem oddala ostrze od twarzy. Jeśli jesteś bardzo podatny na podrażnienia, wymień maszynkę na taką, która posiada mniej ostrzy. Rzecz jasna unikaj kosmetyków ze spirytusem. Nie wykorzystuj ręcznika, żeby oczyścić ostrze. Nie zostawiaj też maszynki w wilgoci (nawilżacz powietrza blaupunkt) a także wodzie, bowiem zardzewieje. Regularnie wymieniaj ostrza. Jeśli masz gęsty zarost, wymieniaj je co 2 golenia. Stosuj kosmetyki do brody .

, , ,

Related posts

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Jak wybrać sprzęty budowlane? szybki poradnik

Stawianie budynków różnego rodzaju wymaga zastosowania właściwych maszyn budowlanych. Bez nich nie byłoby możliwe rozpoczęcie ani realizacja żadnych prac, toteż tak istotne jest, aby wybierać wyłącznie dobre i wypróbowane sprzęty. Czy wiesz, jak tego dokonać?

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.