Czy uruchomienie stacji benzynowej to inwestycja, która się opłaci, na co trzeba zwrócić uwagę przy takim biznesie.

Wiele osób poszukując sposobu na otwarcie swojego biznesu idzie w stronę stacji benzynowych. Lecz idąc w takim kierunku trzeba mieć świadomość faktu, że nie będzie to biznes łatwy i tani. Samo postawienie stacji to koszt co najmniej kilku milionów złotych, a składa się na niego kupno odpowiedniej działki, postawienie obiektu oraz zakup wszystkich urządzeń oraz wyposażenia.

stacja benzynowa

Autor: Groume
Źródło: http://www.flickr.com

Do tego wszystkiego doliczyć należy bieżące wydatki związane z prowadzeniem firmy, opłaty za media i wypłaty pracowników, a także bieżące i planowane prace serwisowe stacji. Przykładowo co jakiś okres czasu należy wykonać czyszczenie zbiorników paliwowych, a to będzie się wiązać również z dodatkowymi kosztami, które trzeba uwzględnić w czasie prowadzenia stacji.

Pojawiła się właśnie niezła strona (http://www.lontex.pl/cennik-e-toll), która ma ważne dane na prezentowany temat, więc nie czekaj tylko przestudiuj ją szczegółowo.

Ocenia się, że typowy zwrot nakładów z takiej działalności będzie wynosił parę lat, ale wystąpić też może sytuacja, że trwać to będzie znacznie dłużej. Dotyczy to w szczególności sytuacji, gdy niewłaściwie się wybierze lokalizację, bo niestety przy takich inwestycjach będzie to kluczowa sprawa.

Ważną rzeczą podczas planowania budowy stacji paliw będzie wybranie odpowiednich urządzeń. Po pierwsze muszą posiadać one odpowiednie zezwolenia, są one niezbędne do tego, aby stacja mogła legalnie sprzedawać paliwa swoim klientom. Z pewnością warto postawić tu na odpowiednie konstrukcje, wygodne w obsługiwaniu i przyjazne dla środowiska. Przecież nowy dystrybutor paliwa ma w założeniach działać przez następne ileś lat, więc dobrze aby był przede wszystkim niezawodny oraz solidny, lecz również w miarę nowoczesny .

Niezbędna jest również pozostała infrastruktura wiążąca się z przechowywaniem i transportem paliwa. Do postawienia będą więc odpowiednio pojemne zbiorniki, pompy oraz układ rur używanych do bezpiecznego przesyłania, a także inne drobniejsze akcesoria takie jak na przykład licznik do paliwa (zobacz tu). Uruchamiając stację paliw należy również zastanowić się nad rozszerzeniem działania o jakieś inne usługi. Sklep z artykułami spożywczymi albo bar potrafią powiększyć obrót nawet o kilkadziesiąt procent.

Masz ochotę poznać więcej interesujących danych na ten temat? To pokaż szczegóły, które właśnie takie informacje posiadają.

/J]

, , ,

Related posts

Jakie są modele aut dostawczych i do jakich zadań są przeznaczone? Jak je możemy podzielić ze względu na wykorzystanie?

Auto dostawcze to najzwyczajniej odmiana samochodu osobowego lub lekkiego ciężarowego, a jak sama nazwa wskazuje używany jest do przewozu niezbyt znaczących ładunków. Można ocenić, że samochód tego rodzaju ma dopuszczalną całkowitą masę do 3,5 tony, tak więc przekłada się to na 1500-1800 kg. jego max. ładowności. To również powoduje (chociaż może dziwić), iż do kierowania autem dostawczym w naszym kraju jest wystarczające prawo jazdy kategorii B.

Zbiorniki stalowe – ich budowa i typy

Jeżeli w twojej firmie konieczne są specjalne pojemniki do zmagazynowania cieczy nieagresywnych, można wykorzystać zbiorniki ze stali węglowej. Są pierwszorzędne do gromadzenia wody czy glikolu, a odszukasz je w ofercie wielu zakładów, mających w sprzedaży tego typu asortyment. Co należy o nich wiedzieć?

Sprawna metoda analizy i uzyskiwania danych

Do efektywnych i nadzwyczaj sprawnych metod analizy i pozyskiwania danych wypada big data. Big Data są to zbiory o pokaźnej rozmaitości, wartości oraz objętości. Celem big data jest skuteczne wspomaganie procesów decyzyjnych, co więcej istotna jest również optymalizacja procesów i odkrywanie nowiusieńkich zjawisk. Metodę tą można stosować w wielu przeróżnych branżach, między innymi w polityce albo także biznesie.

Wynajem żurawi Wrocław ma szansę nam zaproponować – czytaj na ten temat więcej

Niektóre urządzenia mamy możliwość wynająć

Czasem dzieje się tak, że w czasie jakichś prac, przeważnie budowlanych, potrzebujemy jakichś masywnych maszyn. Mimo wszystko są one nam potrzebne tak rzadko, że szkoda nam marnować na nie wielkie pieniądze, bo wiemy, że nie zwrócą nam się one podczas tych paru momentów używania z tego rodzaju maszyn. Czy jest zatem jakieś inne rozwiązanie z którego mamy okazję korzystać?

Jak możemy efektywnie pozyskać nasze zaległości finansowe?

Każda zawodowa jednostka, która funkcjonuje współcześnie w wolnej gospodarki niejednokrotnie zawiera liczne transakcje ze swoimi konsumentami. Na nieszczęście wielu z nich nie jest wiarygodnych, o czym dowiadujemy się nie wcześniej niż po zaistnieniu pewnych niedomówień w czasie naszych transakcji. W tych chwilach w wielu przypadkach zostajemy bezradni.

Z jakiej przyczyny należałoby rozliczać PIT przez Net?

Rozliczanie PIT przez Internet ma ogromnie dużo zalet, wskutek tego sporo osób entuzjastycznie korzysta właśnie z tej postaci rozliczenia. Jeżeli do tej pory nie miałeś ewentualności rozliczyć PIT za pomocą Internetu, to czas abyś skorzystał z tej metody.

Latest posts

Z jakich powodów dbanie o stan techniczny samochodu ma takie znaczenie, jak znaleźć dobrego mechanika.

O tym, jak ważne jest systematyczne serwisowanie samochodu, wie większość kierowców. A ci, którzy jeszcze takiej wiedzy nie posiedli przeważnie kończą z poważniejszymi awariami i koniecznością wydania sporych pieniędzy. Dlatego też w interesie każdego właściciela samochodu powinno leżeć, aby systematycznie jeździć na badania techniczne, a jeżeli znajdzie się jakieś usterki, to naprawiać je od razu. Pozostaje jeszcze kwestia wyboru znalezienia warsztatu.

Które są współczesne sztućce turystyczne i w jakiej sprawie nie przypominają swych poprzedników?

Gdy nadchodzi okres wakacyjny, z jeszcze zwiększonym niż zwykle zainteresowaniem zaczynamy zwracać uwagę na oferty różnorodnych biur turystycznych. A może by tak pojechać na Jamajkę? Wyspy Wielkanocne lub chociaż Kanaryjskie? A może by tak spróbować czegoś innego? Czegoś, co realizowali jeszcze nie tak dawno nasi opiekunowie lub dziadkowie?
Przecież nawet teraz jednymi z najdroższych samochodów rodzinnych są tak zwane campery, zatem samochody turystyczne.