Czy uruchomienie stacji benzynowej to inwestycja, która się opłaci, na co trzeba zwrócić uwagę przy takim biznesie.

Wiele osób poszukując sposobu na otwarcie swojego biznesu idzie w stronę stacji benzynowych. Lecz idąc w takim kierunku trzeba mieć świadomość faktu, że nie będzie to biznes łatwy i tani. Samo postawienie stacji to koszt co najmniej kilku milionów złotych, a składa się na niego kupno odpowiedniej działki, postawienie obiektu oraz zakup wszystkich urządzeń oraz wyposażenia.

stacja benzynowa

Autor: Groume
Źródło: http://www.flickr.com

Do tego wszystkiego doliczyć należy bieżące wydatki związane z prowadzeniem firmy, opłaty za media i wypłaty pracowników, a także bieżące i planowane prace serwisowe stacji. Przykładowo co jakiś okres czasu należy wykonać czyszczenie zbiorników paliwowych, a to będzie się wiązać również z dodatkowymi kosztami, które trzeba uwzględnić w czasie prowadzenia stacji.

Pojawiła się właśnie niezła strona (http://www.lontex.pl/cennik-e-toll), która ma ważne dane na prezentowany temat, więc nie czekaj tylko przestudiuj ją szczegółowo.

Ocenia się, że typowy zwrot nakładów z takiej działalności będzie wynosił parę lat, ale wystąpić też może sytuacja, że trwać to będzie znacznie dłużej. Dotyczy to w szczególności sytuacji, gdy niewłaściwie się wybierze lokalizację, bo niestety przy takich inwestycjach będzie to kluczowa sprawa.

Ważną rzeczą podczas planowania budowy stacji paliw będzie wybranie odpowiednich urządzeń. Po pierwsze muszą posiadać one odpowiednie zezwolenia, są one niezbędne do tego, aby stacja mogła legalnie sprzedawać paliwa swoim klientom. Z pewnością warto postawić tu na odpowiednie konstrukcje, wygodne w obsługiwaniu i przyjazne dla środowiska. Przecież nowy dystrybutor paliwa ma w założeniach działać przez następne ileś lat, więc dobrze aby był przede wszystkim niezawodny oraz solidny, lecz również w miarę nowoczesny .

Niezbędna jest również pozostała infrastruktura wiążąca się z przechowywaniem i transportem paliwa. Do postawienia będą więc odpowiednio pojemne zbiorniki, pompy oraz układ rur używanych do bezpiecznego przesyłania, a także inne drobniejsze akcesoria takie jak na przykład licznik do paliwa (zobacz tu). Uruchamiając stację paliw należy również zastanowić się nad rozszerzeniem działania o jakieś inne usługi. Sklep z artykułami spożywczymi albo bar potrafią powiększyć obrót nawet o kilkadziesiąt procent.

Masz ochotę poznać więcej interesujących danych na ten temat? To pokaż szczegóły, które właśnie takie informacje posiadają.

/J]

, , ,

Related posts

Do czego służą blachy o powiększonej wytrzymałości

Blacha - materiał który ma tyle zastosowań ilu jest użytkowników. Prostym, i chyba najbardziej popularnym użyciem są blaszane puszki. Wykorzystujemy je na co dzień, choćby kupując karmę dla psów, lub kiedy zabieramy konserwę do plecaka idąc na na górską wyprawę.

Różne rodzaje stopów stalowych – sprawdź materiały budowlane, z których warto skorzystać

Mamy różne typy stali. Sporo osób twierdzo, że stal po prostu jest bardzo odpornym materiałem i tyle. Gdy tymczasem i stal da się zakwalifikować na różne typy. Jednym z nich jest stal kwasoodporna. Jest to stal, odporna na wpływ kwasów. Jednak nie wszystkich, reaguje z kwasem siarkowym, więc nie można stwierdzić, że to stal idealna. Ale prawda jest taka, że nie ma materiałów doskonałych. Tak, więc trzeba się liczyć z tym, że nie w każdych warunkach będzie można zastosować stal kwasoodporną.

Do jakich celów używamy stal w Katowicach

Stal zaliczamy do jednych z bardziej wytrzymałych surowców których używamy w budownictwie oraz w przemyśle a nawet w chirurgii. Mimo odkrycia innych, nie mniej wytrzymałych surowców jej popularność nie słabnie. Prawdopodobnie jest to powodowane uniwersalnością użyć. Generalnie gdy myślimy o tym tworzywie, staje nam przed oczami prawdopodobnie budowa naszego domu, ponieważ stali w nim na pewno dużo. Pierwszy z brzegu producent konstrukcji stalowych proponuje na przykład stalowe ramy więźby dachowej.

Jakość gazetek promocyjnych a zainteresowanie klientów zakupem produktów.

Jest tego typu zależność jak: jakość materiałów reklamowych a zainteresowanie konsumentów kupnem towarów. O tym wiedzą świetnie specjaliści z dziedziny reklamy. Dlatego tak istotne będzie to, żeby właściciele sieci handlowych decydowali się na to, aby za każdym razem zamówić tego typu gazety u ekspertów, jacy obeznani są na własnej pracy jak żadna inna osoba. Tylko w końcu dzięki temu będą mieć możliwość osiągnąć imponujące wyniki sprzedażowe.

Biegłe biura rachunkowe oferujące fachowe i rzetelne usługi

Biurarachunkowe prowadzą obecnie swoją aktywność na naprawdę niezmiernie rozległą skalę, gdyż na fachowe usługi rachunkowe i księgowe jest dzisiaj niezwykle duży popyt. Z usług biur rachunkowych korzysta obecnie niesłychanie dużo ludzi, są to osoby, które prowadzą małe firmy czy też posiadają własną, jednoosobową działalność gospodarczą.

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.