Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Jaką kabinę kupić do łazienki? Na co zwracać uwagę? Jak wybrać kabinę, która będzie trwała?

26 listopada 2020
Od kabiny prysznicowej oraz wanny najczęściej zaczyna się projektowanie łazienki. Kabiny muszą być trwałe, by za bardzo często ich nie zmieniać, stąd też jak decydujemy się na konkretny model trzeba zwrócić uwagę na wiele spraw. Najważniejsze, ażeby wygoda korzystania była jak najbardziej znaczna. Ponadto musimy mieć na uwadze, że kupno kabiny to też wybór najbardziej dobranego brodzika.

łazienka wyposażona w szkło hartowane

Autor: Saint-Gobain Glass
Źródło: Saint-Gobain Glass
Jedną z najważniejszych decyzji jest dobór najlepszego materiału, z jakiego wykonana jest kabina.

Akryl, czyli polistyren jest tworzywem mniej skomplikowanym w utrzymaniu higieny, ale za to jest niezbyt trwały.

Wciągający tekst? Jeśli takie jest Twoje zdanie, to zerknij także na podobne serwisy posiadające pokrewne zagadnienia – one zupełnie Cię pochłoną.

Może zacząć pękać przy niezbyt dużej sile nacisku. Zamiana tafli akrylu jest dosyć skomplikowane, jeżeli producent kabiny nie posiada tych części. Z perspektywy trwałości bezpieczeństwa zalecany jest inny produkt – szyba bezpieczna laminowana . Tego rodzaju szybę niezwykle ciężko uszkodzić, zaś jak pęka, to bezpiecznie, to znaczy, iż chroni przed skaleczeniem.

Takie szkło też się nie rysuje, jest również mniej problematyczne w odpowiednim czyszczeniu.

Kabina to zakup na lata, więc kupowanie produktów lepszej jakości jest z pewnością rozwiązaniem bardziej oszczędnym, ponieważ nie istnieje konieczność późniejsze wymiany. Korzystnie jest więc dobrać kabinę najlepszej klasy. Cena kabiny zależy od wielu czynników, na przykład uchwyt szkła czy uchwyty do profili , ale także grubość szkła, firma, gwarancja lub wzornictwo. Najczęściej spotykane wykończenie kabiny to białe, chromowane albo satynowe. Są jednakże również kabiny w odmiennych kolorach, takiego rodzaju jak niebieski, grafitowy czy beżowy. Wybierając kolor profili kabiny, korzystnie mieć przed oczami obraz całej łazienki.

Miejmy na uwadze więc, ażeby dopasować inne akcesoria łazienki, jak lustro czy baterie, muszą one być dopasowane do kabiny.

Najmniejsza grubość szkła, z jakiego powinna być wykonana kabina to trzy milimetry, jednak większa ilość kabin posiada szkło o grubości od czterech do sześciu milimetrów. Szkła bardziej grube gwarantują większą wytrzymałość, a co najważniejsze bezpieczeństwo oraz połączenie z wytrzymałymi profilami. Razem
stanowią o stabilności kabiny. Pamiętajmy o tych czynnikach, dzięki temu wybierzemy z pewnością najlepszy model kabiny. Czytaj też .

You Might Also Like