Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

W co najlepiej inwestować gotówkę w naszych trudnych czasach ?

16 lutego 2019
Niewątpliwie nasze czasy nie należą do łatwych. Od kilku lat szaleje na świecie kryzys ekonomiczny. Wiele przedsiębiorstw upadło. Ludzie wylecieli na bruk i pozostali bez opieki państwa. Ponadto wielu ekonomistów bije na alarm, że nadchodzi całkowity spadek wartości pieniądza. Eksperci twierdzą, że środki płatnicze stracą wartość i nie będzie można za nie zbyt wiele kupić. Powyższe prognozy wydają się przerażające dla ludzi, którzy mają oszczędności w instytucji finansowej.

Nie jest przecież rzeczą napawającą optymizmem wieloletnie oszczędzanie gotówki tylko po to, aby za nie kupić parę butów. Istnieją jednak bezpieczne inwestycje, które pomogą uchronić kapitał przed spadkiem wartości gotówki. Od zawsze nieruchomości były najbezpieczniejszymi inwestycjami. Bez względu na to, czy inwestuje się w domki letniskowe czy kwatery. Za sprawą ulokowaniu kapitału w nieruchomości można uratować środek płatniczy przed utratą wartości i zapewnić sobie swoje własne mieszkanie. Na chwilę obecną rynek nieruchomości traci wartość.

Noclegi

Autor: Hotel Zamek Lubliniec
Źródło: Hotel Zamek Lubliniec

Ceny mieszkań spadają. Można za przyzwoite pieniądze nabyć domki, które pomnożą gotówkę. Podobnie jak żywność są one przecież rzeczą konieczną dla każdej osoby. Zawsze będzie trzeba jeść i gdzieś spać. Toteż opłaca się w nie inwestować nie tylko dla siebie, ale także pod wynajem. Zyski z najmu należy do aktywów, ponieważ nieruchomość ciągle generuje zysk bez konieczności pracy. Aktywa są tym, co wkłada pieniądze do naszych kieszeni, a pasywa są tym, co nieustannie generuje nasze koszty. Własny dom należy do pasywów, ponieważ generuje ciągłe koszta. Ale noclegi pod wynajem możemy zaliczyć do aktywów, bo przynoszą nieustanny dochód. Każdemu przydadzą się dodatkowe pieniądze (zobacz tutaj), których nie trzeba zdobywać pracą na etacie.Inną możliwością jest zakup metali szlachetnych. Ich ceny idą nieustannie od wielu lat do góry.

Jeżeli masz ochotę pogłębić temat, to zapraszamy Cię do opisu, który znajduje się pod zamieszczonym linkiem. Tam zawsze zamieszczana jest bieżąca treść (https://www.eccotravel.eu/madagaskar/).

Analitycy przewidują, że ceny srebra mogą jeszcze zwyżkować. Autor:

Nawet jeśli zbyt mocno nie wzrosną, to przynajmniej uchronią nasze ciężko zarobione pieniądze przed hiperinflacją. Inwestycja w złoto i srebro należy także do zaufanych sposobów inwestycyjnych. Potem można wymienić te metale na nieruchomości zlokalizowane w turystycznych zakątkach Polski, gdzie ludzie chętnie wynajmują noclegi.

You Might Also Like