Bpgew
Gospodarka - newsy ze świata.

Czy uruchomienie stacji benzynowej to inwestycja, która się opłaci, na co trzeba zwrócić uwagę przy takim biznesie.

7 stycznia 2019
Wiele osób poszukując sposobu na otwarcie swojego biznesu idzie w stronę stacji benzynowych. Lecz idąc w takim kierunku trzeba mieć świadomość faktu, że nie będzie to biznes łatwy i tani. Samo postawienie stacji to koszt co najmniej kilku milionów złotych, a składa się na niego kupno odpowiedniej działki, postawienie obiektu oraz zakup wszystkich urządzeń oraz wyposażenia.

stacja benzynowa

Autor: Groume
Źródło: http://www.flickr.com

Do tego wszystkiego doliczyć należy bieżące wydatki związane z prowadzeniem firmy, opłaty za media i wypłaty pracowników, a także bieżące i planowane prace serwisowe stacji. Przykładowo co jakiś okres czasu należy wykonać czyszczenie zbiorników paliwowych, a to będzie się wiązać również z dodatkowymi kosztami, które trzeba uwzględnić w czasie prowadzenia stacji. Ocenia się, że typowy zwrot nakładów z takiej działalności będzie wynosił parę lat, ale wystąpić też może sytuacja, że trwać to będzie znacznie dłużej. Dotyczy to w szczególności sytuacji, gdy niewłaściwie się wybierze lokalizację, bo niestety przy takich inwestycjach będzie to kluczowa sprawa.

Ważną rzeczą podczas planowania budowy stacji paliw będzie wybranie odpowiednich urządzeń. Po pierwsze muszą posiadać one odpowiednie zezwolenia, są one niezbędne do tego, aby stacja mogła legalnie sprzedawać paliwa swoim klientom. Z pewnością warto postawić tu na odpowiednie konstrukcje, wygodne w obsługiwaniu i przyjazne dla środowiska. Przecież nowy dystrybutor paliwa ma w założeniach działać przez następne ileś lat, więc dobrze aby był przede wszystkim niezawodny oraz solidny, lecz również w miarę nowoczesny .

Masz wrażenie, że zbliżone posty rozjaśniają Ci dokładniej tę sprawę? Jeżeli tak uważasz, zobacz w tekście inny tego typu punkt widzenia.

Niezbędna jest również pozostała infrastruktura wiążąca się z przechowywaniem i transportem paliwa. Do postawienia będą więc odpowiednio pojemne zbiorniki, pompy oraz układ rur używanych do bezpiecznego przesyłania, a także inne drobniejsze akcesoria takie jak na przykład licznik do paliwa (zobacz tu). Uruchamiając stację paliw należy również zastanowić się nad rozszerzeniem działania o jakieś inne usługi. Sklep z artykułami spożywczymi albo bar potrafią powiększyć obrót nawet o kilkadziesiąt procent.

Masz ochotę poznać więcej interesujących danych na ten temat? To pokaż szczegóły, które właśnie takie informacje posiadają.

/J]

You Might Also Like