Znane wszystkim tradycje i zwyczaje, które praktykuje się w czasie święta Bożego Narodzenia

Boże Narodzenie to czas świętowania i radości w rodzinnym gronie. Przeważnie się je spędza z najbliższymi, i jest to najbardziej uroczyście chyba obchodzone święto. Okres Bożego Narodzenia to również bardzo bogata tradycja i od lat praktykowane obrzędy i zwyczaje, bez których trudno sobie ten okres wyobrazić.

Z pewnością do takich należy choinka – ciężko znaleźć dom, w którym w tym czasie nie migałyby rzędy lampek na naturalnym albo sztucznym drzewku. Z choinką jeszcze wiąże się jeden zwyczaj, z którego najbardziej zadowolone są wszystkie dzieci, właśnie pod nią

zobacz to

Autor: jacinta lluch valero
Źródło: http://www.flickr.com

pojawiają się prezenty bożonarodzeniowe. Lecz tak naprawdę zaczyna się wszystko wcześniej, bo niekiedy nawet kilka tygodni przed końcem grudnia. Bo wtedy już można zagnieść ciasto na pierniczki bożonarodzeniowe, które będzie dojrzewać aż do ich upieczenia. Wielu ludzi na początku grudnia zabiera się również za kartki na boże narodzenie ręcznie robione, tak żeby zdążyć z ich wysłaniem do rodziny i przyjaciół. Z pewnością każdy ucieszy się z takiej kartki dużo bardziej, niż z przyniesionej z jakiegoś marketu.

Jedną z najistotniejszych tradycji na Boże Narodzenie jest wieczerza wigilijna. Siada się do niej w dzień wigilii, gdy na niebie pojawi się pierwsza gwiazda. Należy wtedy nakryć odświętnie ubrany stół na boże narodzenie, przy nim właśnie rozsadza się wszystkich domowników. Stare tradycje mówią, aby jedno miejsce zostawić puste, dla zbłąkanego wędrowca, w niejednym domu nadal ten obyczaj się praktykuje.

Tradycyjna wigilia jest złożona z dwunastu potraw, pośród jakich nie może braknąć jakiejś ryby, pierogów z kapustą czy też kompotu z suszu. Podczas Wigilii zwyczajowo wszyscy łamią się opłatkiem i składają życzenia najbliższym – to także jest bardzo ważny symbol świąt Bożego Narodzenia. W wielu domach śpiewa się także kolędy, a o północy sporo osób idzie do kościoła na coroczną pasterkę. Warto pielęgnować te wszystkie zwyczaje Bożego Narodzenia, bo właśnie dzięki nim ten okres świąt jest tak wyjątkowy i niezwykły.

,

Related posts

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.