Obniżamy koszty podróży – krótki poradnik

Egzotyczne części świata są atrakcyjne dla wielu osób, niestety, wysokie koszty wyprawy nierzadko uniemożliwiają realizację podróżniczych marzeń. Lwią część budżetu pochłaniają zwykle koszty transportu, warto więc poszukiwać rozwiązań, które ograniczą wydatki na przelot. Dzięki temu będziemy mogli podróżować z większą częstotliwością i do bardziej odległych krain.

przeczytaj

Autor: Mark Harkin
Źródło: http://www.flickr.com
Jest kilka podstawowych reguł, których trzeba się trzymać, by mieć szansę na zarezerwowanie niedrogich biletów lotniczych (kliknij i przeczytaj). Jeśli zastanawiamy się, jak znaleźć tanie loty, to pierwszą informacją jest fakt, że przewoźnicy dźwigają ceny w okresach świątecznych i wakacyjnych. Od września do listopada i od stycznia do początków czerwca bilety będą znacznie tańsze, niż na chwilę przed Gwiazdką, czy sezonem urlopowym. Ponadto, poszczególne linie lotnicze mają dodatkowe oferty promocyjne w różnych okresach, dlatego dobrze jest korzystać z dostępnych w internecie, bezpłatnych wyszukiwarek lotów i porównywarek cen. Za ich pomocą można natrafić na bardzo korzystne oferty.

Zaabsorbowała Cię opisywana w tym poście problematyka? W takim razie kliknij tutaj oraz poznaj ponadto więcej szczegółów w tekście.

Inną regułą jest to, że z im większym wyprzedzeniem zarezerwujemy bilet na dany lot, tym niższą otrzymamy cenę. Warto zatem planować wczasy z 2-3-miesięcznym wyprzedzeniem, albo wręcz odwrotnie – wybierać loty last minute, na które wyprzedawane są pojedyncze wolne miejsca w samolocie.

Takie postępowanie wymaga znacznej elastyczności i dopasowania terminów wycieczek do aktualnej sytuacji na rynku biletów lotniczych, a jak znaleźć tanie loty, gdy jesteśmy osobami czynnymi zawodowo i urlop planujemy dużo wcześniej? Także i w tym przypadku można zdecydować się na sprytne rozwiązania, które znacznie obniżą koszt przelotu. Na przykład, najczęściej jest tak, że lot z paroma przesiadkami wyniesie nas dużo taniej niż lot bezpośredni.

Co prawda, rozwiązanie jest mniej wygodne, lecz z drugiej strony – pozwala na zwiedzenie dodatkowych miast na trasie, ponieważ między poszczególnymi lotami mamy zazwyczaj kilka godzin czekania na samolot. Warto wziąć pod uwagę, iż loty zaplanowane na środek tygodnia zawsze będą tańsze, niż te weekendowe, kiedy to podróżuje największa liczba wczasowiczów. Przydatną informacją jest także to, że z mniejszych miejscowości zwykle lata się taniej niż z rozbudowanych metropolii, dlatego czasem bardziej opłaca się dojechać samochodem, czy pociągiem na odległe lotnisko, niż korzystać z tego, do którego mamy najbliżej.

, , ,

Related posts

Dokąd w Polsce warto udać się na odpoczynek?

W naszym kraju nie trzeba długo szukać, by trafić na prawdziwą perełkę, biorąc pod uwagę zwiedzanie ciekawych miejsc. Podróżujący mają do dyspozycji niemałą gamę rozwiązań wartych rekomendacji, co nie zostaje bez echa.

Dokąd na zasłużony odpoczynek?

Ostatnimi czasy widać prawdziwy turystyczny boom na Tajlandię, jaka właśnie o owej porze roku przeżywa najogromniejsze oblężenie. Przed wyjazdem do głośnego Bangkoku oraz na rajskie plaże sprawdźcie, w jaki sposób uplanować wczasy, by nie przepłacić.
W trakcie, gdy ogarnięta chłodem Europa zimuje, Tajlandia rozkwita w blasku słońca.

Busem do Niemiec – można podróżować małym kosztem, błyskawicznie, bezproblemowo i komfortowo

Busy do Niemiec to jeden z najszybszych i najbardziej rozpowszechnionych sposobów przewozu, za pomocą których mamy możliwość podróżować za naszą zachodnią granicę. W czasie nie więcej niż kilkunastu godzin łatwo dojedziemy z praktycznie dowolnego dużego miasta w Polsce do dowolnego miejsca w Niemczech.Podróż odbywa się busami dziesięcioosobowymi. Pojazdy mają wygodne wnętrze, ogrzewanie oraz klimatyzację. Transport busem odbywa się w wygodnych warunkach, ekspresowo i bezpiecznie.

Latest posts

Różnice między hurtowniami spożywczymi a internetowymi

Obecnie dostępne są już dwie kategorie hurtowni spożywczych – tradycyjna i internetowa. Każda z nich – choć posiada towar podobny – różni się w pewnych sprawach, lecz równocześnie obie wciąż mogą ze sobą z powodzeniem konkurować o popularność klientów.

Jakim sposobem efektownie odmienić wygląd pomieszczeń?

Nie da się ukryć zjawiska, że należyte aranżowanie wnętrz jest zadaniem względnie skomplikowanym, z jakim przychodzi się nam zmagać w ciągu naszego życia. Doskonale wiemy, że nasze domowe przestrzenie, które będą dopracowane pod względem optycznym mogą stanowić dla nas duży powód do radości. Wykonanie jednak takiego założenia w praktyce wcale nie jest prostym zadaniem.

Parę słów na temat hurtowni jubilerskich

Kupno biżuterii – zwłaszcza dla panów – często oznacza kłopot oraz brak dostatecznej wiedzy na ten temat. Bardzo często też i ceny nie są zadowalające w zależności z wyglądem, bądź materiałami, z których rzecz została wykonana.

Które polecane meble ogrodowe opłaci się w tej chwili nabywać

Wybór odpowiednich mebli ogrodowych nie bywa zazwyczaj rzeczą banalną - lub najpewniej wybrać niedrogie meble ogrodowe, lecz nie w pełni sprawdzone czy raczej znane ich markowe odpowiedniki? Aby dobrze wybrać przykładowo określonego mebla ogrodowego, najbezpieczniej zaznajomić się bliżej z samym zagadnieniem. Podczas wyboru dobrze teraz zastanowić się nad ofertę taką jak choćby: meble ogrodowe technorattan, jaka utrafi w guściki nawet bardzo wymagających klientów.