Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Obniżamy koszty podróży – krótki poradnik

12 grudnia 2020
Egzotyczne części świata są atrakcyjne dla wielu osób, niestety, wysokie koszty wyprawy nierzadko uniemożliwiają realizację podróżniczych marzeń. Lwią część budżetu pochłaniają zwykle koszty transportu, warto więc poszukiwać rozwiązań, które ograniczą wydatki na przelot. Dzięki temu będziemy mogli podróżować z większą częstotliwością i do bardziej odległych krain.

przeczytaj

Autor: Mark Harkin
Źródło: http://www.flickr.com
Jest kilka podstawowych reguł, których trzeba się trzymać, by mieć szansę na zarezerwowanie niedrogich biletów lotniczych (kliknij i przeczytaj). Jeśli zastanawiamy się, jak znaleźć tanie loty, to pierwszą informacją jest fakt, że przewoźnicy dźwigają ceny w okresach świątecznych i wakacyjnych. Od września do listopada i od stycznia do początków czerwca bilety będą znacznie tańsze, niż na chwilę przed Gwiazdką, czy sezonem urlopowym. Ponadto, poszczególne linie lotnicze mają dodatkowe oferty promocyjne w różnych okresach, dlatego dobrze jest korzystać z dostępnych w internecie, bezpłatnych wyszukiwarek lotów i porównywarek cen. Za ich pomocą można natrafić na bardzo korzystne oferty.

Zaabsorbowała Cię opisywana w tym poście problematyka? W takim razie kliknij tutaj oraz poznaj ponadto więcej szczegółów w tekście.

Inną regułą jest to, że z im większym wyprzedzeniem zarezerwujemy bilet na dany lot, tym niższą otrzymamy cenę. Warto zatem planować wczasy z 2-3-miesięcznym wyprzedzeniem, albo wręcz odwrotnie – wybierać loty last minute, na które wyprzedawane są pojedyncze wolne miejsca w samolocie.

Takie postępowanie wymaga znacznej elastyczności i dopasowania terminów wycieczek do aktualnej sytuacji na rynku biletów lotniczych, a jak znaleźć tanie loty, gdy jesteśmy osobami czynnymi zawodowo i urlop planujemy dużo wcześniej? Także i w tym przypadku można zdecydować się na sprytne rozwiązania, które znacznie obniżą koszt przelotu. Na przykład, najczęściej jest tak, że lot z paroma przesiadkami wyniesie nas dużo taniej niż lot bezpośredni.

Co prawda, rozwiązanie jest mniej wygodne, lecz z drugiej strony – pozwala na zwiedzenie dodatkowych miast na trasie, ponieważ między poszczególnymi lotami mamy zazwyczaj kilka godzin czekania na samolot. Warto wziąć pod uwagę, iż loty zaplanowane na środek tygodnia zawsze będą tańsze, niż te weekendowe, kiedy to podróżuje największa liczba wczasowiczów. Przydatną informacją jest także to, że z mniejszych miejscowości zwykle lata się taniej niż z rozbudowanych metropolii, dlatego czasem bardziej opłaca się dojechać samochodem, czy pociągiem na odległe lotnisko, niż korzystać z tego, do którego mamy najbliżej.

You Might Also Like