Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Instalacje zapewniające wygodne użytkowanie obiektów bez podnoszenia kosztów

26 czerwca 2020
Aby komfort pobytu w domu czy mieszkaniu był jak największy, od dawna stosuje się różnego typu techniki, urządzenia, które dbają o odpowiednie nawilżenie, przewietrzenie czy temperaturę w pomieszczeniach. Przez długi czas najpowszechniejszym sposobem nie tylko wentylowania pomieszczeń, ale również zagwarantowania określonych parametrów wilgotności była wentylacja o charakterze grawitacyjnym.

Taki rodzaj wentylacji będzie się opierać o naturalnie wymuszoną wymianę ciepłego powietrza wewnątrz budynku z zimniejszym po zewnętrznej stronie. W budowanych dawniej obiektach powietrze dostawało się do środka przez naturalne mikroszczeliny w konstrukcji oraz szpary okienne.

Nie ociągaj się – jeśli zaciekawił Cię ten post, to chcemy nakłonić Cię do wejścia do wpisu autora (https://swiatcukiernika.pl/185-artykuly-dla-dzieci), aby obejrzeć następne niezwykłe wiadomości.

Obecnie, kiedy budynki projektuje się tak, by straty ciepła były jak najmniejsze, bardzo trudno o tego typu wentylację. Od lat w większości domów w zimie należy używać nawilżacze powietrza, ponieważ wskutek ogrzewania powietrze robi się zbyt suche, co będzie grozić nadmiernym podrażnieniem i wysuszeniem śluzówek. szczelność okien w domu powoduje również że zablokowany jest dostęp świeżego powietrza.

zobacz to

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com

Współczesne techniki projektowe bardzo dobrze sobie radzą nie tylko z ciągłym podnoszeniem energooszczędności budowanych budynków, ale w pierwszej kolejności z zapewnieniem jak najwyższego komfortu mieszkania bez podnoszenia kosztów eksploatacji. Rozwiązaniem będą nowoczesne wentylacyjne systemy, zautomatyzowane nawilżacze powietrza a także całkowicie autonomiczne klimatyzatory (klimatyzatory na tej stronie). Mechaniczna wentylacja i użycie rekuperacji gwarantują świetną wymianę powietrza bez konieczności stałego przewietrzania, które zbyt mocno zmienia temperaturę pomieszczeń, przez co zmniejsza się komfort. Zimą chłodne powietrze które wpływa do środka jest wstępnie ogrzewane przez ciepłe powietrze które się wydostaje na zewnątrz, przez co potrzeba mniej energii aby ogrzać pomieszczenia, które nie chłodzą się zbyt mocno. W lecie sytuacja jest zupełnie inna. Można znacznie mniej wykorzystywać klimatyzatory, a środku nadal panuje przyjemny chłód.

Więcej:

You Might Also Like