Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Bardo: spływ, czyli interesujący sposób na spędzanie czasu z bliskimi

13 sierpnia 2020
Często podczas wakacji zastanawiamy się, jak w interesujący sposób spędzić wolny czas. Oczywiście świetnie sprawdzi się każda aktywność na świeżym powietrzu, idealna będzie także taka rozrywka, która okaże się angażująca. Naprzeciw wszelkim temu podobnym oczekiwaniom idzie spływ pontonowy w Bardzie.
Grupowe spływy to naprawdę świetny sposób na spędzanie czasu ze znajomymi, odpowiedni nie tylko dla dorosłych, lecz także dzieci i młodzieży. Spływ przeprowadzany jest na przełomie Nysy Kłodzkiej. Stopień trudności tego miejsca jest zaliczany do najłagodniejszych, w związku z tym już dzieci w wieku przedszkolnym mogą udać się na takiego typu wycieczkę. W żadnym razie nie należy się tego obawiać, ponieważ wraz z dziećmi popłynie wykwalifikowany instruktor. Czy spływ Bardo jest rzeczywiście korzystny również dla dzieci? Jak najbardziej! To nie tylko sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu. Dzięki takim rozrywkom najmłodsi rozwijają się.

dzieci

Autor: Robert Linsdell
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze pomaga to w oswojeniu się z wodą, lecz nie wolno nie zauważyć, że to doskonały sposób na naukę pracy zespołowej. Dodatkowo dziecko polepsza swoją koordynację ruchową. Aktualnie dzieci bardzo dużo czasu spędzają w mieszkaniu przed komputerem. Aktywność na świeżym powietrzu z pewnością pomoże w dotlenieniu. To niezwykle istotne. Warto jednak wiedzieć, że spływ nie jest jedynie rozrywką dla dzieci. Dorośli zdecydowanie również spędzą intensywny czas. Pontony do doskonały sposób na na przykład imprezę integracyjną w pracy. Wówczas spływ można uatrakcyjnić, dodając różne gry, m.in. wyścigi lub slalom.

Jeżeli chcesz odnaleźć naprawdę bardzo dobre źródło, spójrz na tekst, który został zredagowany przez autentycznego eksperta.

Dzięki temu pracownicy zintegrują się i nauczą pracy zespołowej. Jak przygotować się do spływu pontonem w kotlinie kłodzkiej?

Z pewnością warto odpowiednio wcześniej wynająć miejsca, szczególnie jeżeli planujemy wybrać się do Barda latem. Nawet lekki deszcz nie jest przeszkodą w spływaniu, należy jedynie nałożyć strój pasujący do takiej pogody. Buty muszą być zawiązywane, spinane na rzepy, ewentualnie sandały. Warto pamiętać, że prawdopodobnie przemokną.

grill

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Sam spływ trwa około 2,5 do 3,5 godziny. Jeśli weźmiemy pod uwagę także czas dojazdu i formalności – około 5 do 6 godzin. Początkowo przyjeżdżamy do miejscowości Bardo, gdzie pobieramy sprzęt, po czym udajemy się do miejscowości Młynów. Tam przechodzimy krótkie szkolenie oraz przedstawiane są zasady bezpieczeństwa. Trasa to 15 kilometrów.

Dopływamy wtedy do Barda, gdzie zdajemy sprzęt. Na przystani mamy możliwość zorganizowania ognisko lub grilla i przedłużyć zabawę. W dodatku miejscowość posiada bazę noclegową, dlatego też zostanie na noc nie jest żadnym kłopotem.

You Might Also Like