Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Lokalne sklepiki powoli znikają w mapy dzielnicy czywsi, gdy niedaleko supermarket

25 stycznia 2020
Obecnie małe sklepy wielokrotnie przegrywają batalię z dużymi sieciami handlowymi. Lokalne sklepiki powoli znikają w mapy dzielnicy czywsi, gdy niedaleko supermarket. Przeważnie przyczyną tego typu sytuacji są bardzo niskie ceny, na które pojedynczy kupiec nie może sobie pozwolić. Supermarkety dysponują większą siłą nabywczą, mogą w związku z tym skuteczniej negocjować ceny z dostawcami. Czy więc lokalni przedsiębiorcy mają szansę zwiększyć swoją konkurencyjność w tej coraz trudniejszej batalii o klienta.

zakupy

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrym rozwiązaniem dla lokalnych właścicieli sklepów spożywczych mogą być grupy zakupowe. Generalnie jest to system handlowy, który funkcjonuje podobnie do franczyzy. Trzeba jednakże podkreślić, że jest to zrzeszenie kilku podmiotów gospodarczych, których nadrzędnym celem jest wynegocjowanie jak najniższych cen u dostawców. W ten sposób realne jest konkurowanie z sieciami handlowymi. W Polsce funkcjonują obecnie dwa typy grup: regionalne oraz ogólnopolskie. Naturalnie zrzeszają one handlowców z całego kraju lub regionu. W pierwszej sytuacji należy liczyć się z faktem, że uzyskane rabaty będą większe, jednak ilość dostawców może być znacząco ograniczona przez organizatora grupy. Tymczasem współpraca z handlowcami w konkretnym regionie to mniejszy upust na zamówienie, jednak możliwość zamówienia towaru lepszej jakości (opublikował).

Co trzeba wiedzieć, przystępując do grupy zakupowej? Po pierwsze, kto jest naszym partnerem biznesowym.

Przygotowaliśmy dla Ciebie kolejne atrakcyjne informacje na ciekawiący Cię dział. Przejdź do kolejnego artykułu i czytaj wpis chłodziarka do wina do zabudowy.

Pamiętajmy, że od tego z iloma dostawcami grupa nawiązuje kontakty handlowe zależy ostateczna cena towaru. Należy podkreślić, że najkorzystniej gdy wśród nich znajdują się producenci. Nie jest tajemnicą, że jeśli kupujemy produkt bezpośrednio od producenta, to zapłacimy najlepszą cenę. Kolejna ważna sprawa to oczywiście jakość oferowanego asortymentu. Dobrej jakości produkty spożywcze to także skuteczny element w konkurencji z dyskontami, które nie zawsze dbają o tę kwestię.

Należy także mieć świadomość, że umowy w ramach grup zakupowych są przeważnie zawierane na dłuższy okres, niż na przykład umowy franczyzowe. Oczywiście ma to swoje plusy i minusy. Zanim jednak podpiszemy umowę z właścicielem grupy powinniśmy dokładnie przeanalizować, jakie korzyści będziemy z niej czerpać oraz jakie zobowiązania taka umowa na nas nakłada. Niewątpliwie jest to jednak korzystne rozwiązanie, które należy rozważyć jeśli chcemy podnieść rentowność małego sklepu.

You Might Also Like