Fundusze szwajcarskie, czyli przyjacielska dłoń Szwajcarii wyciągnięta w stronę Polski

Szwajcarsko-Polski Program Współpracy to nie wymagająca zwrotu pomoc finansowa skierowana na dziesięć nowych krajów Unii Europejskiej, których przystąpienie do niej odbyło się 1 maja 2004 roku. Między innymi ową pomoc dostała Polska.

środki finansowe ze szwjacarii

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Co poza pieniędzmi dostały kraje? Zmniejszenie istotnych różnic gospodarczych między nimi a krajami lepiej rozwiniętymi, a również różnic wewnątrzkrajowych.

Szwajcarsko-Polski Program Współpracy – pomoc o charakterze dofinansowania na określone projekty

Fundusze szwajcarskie, dzięki którym należy się pomoc finansowa dla członków Unii Europejskiej, obejmują cztery warstwy. Pierwsza z nich wspiera reformy bezpieczeństwo i stabilność. Co się za tym kryje? Między innymi rozbudowa ochrony granic krajów,pomoc dla obszarów peryferyjnych, modyfikacja systemu sprawiedliwości. Druga koncentruje się na środowisku i infrastrukturze: ochrona środowiska (zobacz by porównać), redukcja niepożądanych emisji, rekonstrukcja infrastruktury. Trzecia warstwach koncentruje się na wsparciu małych i dużych prywatnych interesów. Czwarta to wsparcie dla obywateli dotyczące pielęgnowania zasobów ludzkich – przede wszystkim jest to skupienie się na rozwoju, edukacji, zdrowia.

SCIEX, czyli naukowe wymiany między nowymi członkami Unii Europejskiej a Szwajcarią

W ramach szwajcarskiego funduszu stypendialnego w nowych krajach Unii Europejskiej urządzane są wymiany naukowe pomiędzy tymi krajami a Szwajcarią.Istotnym celem jest minimalizacja różnic społecznych poprzez rozwój efektywności pracowników naukowych z owych krajów,a także promowanie trwałych związków w zakresie prac badawczych między nimi.

Fundusze UE

Autor: DonkeyHotey
Źródło: http://www.flickr.com
W tym programie bierze udział też Polska. Te wymiany nie mają żadnych przeciwwskazań, są poświęcone dla naukowców wszystkich dziedzin: doktorantów i młodych badaczy. Co zawdzięczają tym wyjazdom? Możliwość podjęcia badań w szanowanych laboratoriach, instytucjach naukowych i szkołach szwajcarskich, współpraca z miejscowymi badaczami. Ponadto ważnym aspektem tych wyjazdów są aspekty „pozanaukowe” takie jak: styczność z nowo poznanymi osobami, ich tradycjami, architekturą.

, , ,

Related posts

Wyjątkowe regały jezdne zastępują wiele innych rozwiązań

Ciekawie zaprojektowane i szczegółowo wykonane dodatki specjalistyczne są zwykle zamawiane przez ekspertów w większych ilościach. Zaciekawienie nowatorskimi rozwiązaniami rośnie systematycznie, bo prędko rozprzestrzeniają się wieści na temat związanych z nimi możliwości. Tak więc regały jezdne produkowane przez cenionych ekspertów cechują się niezwykłą funkcjonalnością. Ich zadaniem bazowym jest składowanie i przechowywanie najrozmaitszych wyrobów, niekoniecznie wyspecjalizowanych. Pozwalają szczegółowo zorganizować przestrzeń, dzięki czemu zauważymy mnóstwo dodatkowego miejsca na pozostałe przedmioty.

Konsultacje dla społeczeństwa – rozmowa władzy z obywatelami

Każdy podatnik powinien mieć szansę decydowania o zmianach powstających niedaleko jego miejsca zamieszkania. Ma taką szansę pośrednio, wybierając reprezentantów władzy, którzy będą w jego imieniu administrować danym obszarem. Podejmowane przez nich decyzje winny być jednak na bieżąco konsultowane z mieszkańcami aby dać możliwie najlepszy rezultat.

Rozliczanie się ze Skarbówką

Przychodzi taki czas w życiu każdego pracującego człowieka, że musi on rozliczyć się ze Skarbówką. Wielu osobom wydaje się, że to skomplikowana sprawa. Ale wcale tak być nie musi. Musimy tylko wiedzieć, jaki formularz wypełnić i dowiedzieć się ile dokładnie otrzymaliśmy w danym roku. Do każdego PIT-u możemy wziąć instrukcję, która daje możliwość łatwego rozliczenia się.

Poszukując tłumacza języka obcego we Wrocławiu warto sprawdzić tamtejsze szkoły językowe, w jakich realizowane są tego rodzaju usługi

Dzisiaj wielu ludzi zmyślnie władza językami obcymi. Następuje to nie jedynie ze zmian kulturowych, ale także generowane jest potrzebowaniami w dobrych miejscach pracy. W szkołach lingwistycznych tutorzy są na najwyższym poziomie nauki języka, niemniej w nowoczesnych przedsiębiorstwach też pracują osoby władające kilkoma obcymi dialektami. Ingeruje na to również pożądanie postępu indywidualnego, jaki jest dzisiajtak popularny, a także pasja odwiedzania globu, co odkrywa w sobie wiele osób.

Dobry mechanik samochodowy posiada wielu klientów

W dniu współczesnym mienie przez nas pojazdów stało się zjawiskiem niezmiernie rozległym. Wciąż kilkanaście lat temu nikt z nas bezsprzecznie nie wyobrażał sobie tak kolosalnej ilości samochodów na drogach. Motoryzacja bowiem w wybitnie duży sposób wpłynęła na nasze życie.

Kiedy przydaje się specjalista- notariusz?

Do urzędnika notarialnego udajemy się w rozmaitych sytuacjach losowych. Zazwyczaj odwiedzamy tego urzędnika w sprawie odsprzedaży czy zakupu gruntu lub mienia ruchomego. Zdarza się również, że zjawimy się u niego w sprawie schedy albo zachowku. Notariusz to człowiek, który musi być bardzo precyzyjny, skrupulatny w swojej pracy, musi świetnie znać przepisy prawa. To osoba niezawodna, taka, której z powodzeniem jesteśmy w stanie powierzyć swoją, czasami bardzo trudną sprawę.

Latest posts

Odpowiednia pielęgnacja włosów gwarancją ich idealnej kondycji

By móc cieszyć się zdrowymi włosami, należy wybierać wysokiej jakości produkty. Najskuteczniejsze są te, które wykorzystywane są u fryzjera. Profesjonalne produkty fryzjerskie to bogata oferta dla każdej osoby.
Fryzura jest wizytówką kobiety - bardzo dobrze znamy to powiedzenie.

Kwestie, na które zwracają uwagę entuzjastki biżuterii.

Są tego typu sprawy, na jakie skierują uwagę entuzjastki biżuterii i dlatego jubilerzy muszą zatroszczyć się o to, by w swoich punktach sprzedaży mieć do zaoferowania jedynie tę biżuterię, która podchodzi od najbardziej renomowanych firm. Wtedy nie ma niebezpieczeństwa, że coś komuś nie przypadnie do gustu i okazja będzie chwalić się imponującymi rezultatami sprzedażowymi.

Hurtownia jubilerska oraz biżuteryjna a dawane do dyspozycji obecnie rozwiązania

Opcje tanich oraz ekskluzywnych dodatków biżuteryjnych dla pań oraz często też mężczyzn stają się w wielu miejscach na rynku czymś standardowym. Wybierane wyjątkowo chętnie pierścionki, sygnety oraz korale są wysoce zróżnicowane. Wprowadzane następne w kolejności modele zazwyczaj bazują na obecnej opinii samych użytkowników, których wskazówki są bardzo istotne.

Akcesoria do herbaty są bardzo istotne

Czy uwielbiamy pić herbatę?

Dla wielu ludzi herbata jest jednym z najistotniejszych napoi w ciągu dnia, bo to właśnie nią okazują się być w stanie ugasić nawet największe pragnienie, zimą możemy się świetnie za jej pomocą rozgrzać, a latem schłodzić, jeżeli tylko odpowiednio ją przygotujemy. Nie mniej powinno się zastanowić, jakie mamy rodzaje herbat, które z nich uwielbiamy najbardziej pić oraz czy jest może jakaś, którą chcielibyśmy spróbować.