Fundusze szwajcarskie, czyli przyjacielska dłoń Szwajcarii wyciągnięta w stronę Polski

Szwajcarsko-Polski Program Współpracy to nie wymagająca zwrotu pomoc finansowa skierowana na dziesięć nowych krajów Unii Europejskiej, których przystąpienie do niej odbyło się 1 maja 2004 roku. Między innymi ową pomoc dostała Polska.

środki finansowe ze szwjacarii

Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Co poza pieniędzmi dostały kraje? Zmniejszenie istotnych różnic gospodarczych między nimi a krajami lepiej rozwiniętymi, a również różnic wewnątrzkrajowych.

Szwajcarsko-Polski Program Współpracy – pomoc o charakterze dofinansowania na określone projekty

Fundusze szwajcarskie, dzięki którym należy się pomoc finansowa dla członków Unii Europejskiej, obejmują cztery warstwy. Pierwsza z nich wspiera reformy bezpieczeństwo i stabilność. Co się za tym kryje? Między innymi rozbudowa ochrony granic krajów,pomoc dla obszarów peryferyjnych, modyfikacja systemu sprawiedliwości. Druga koncentruje się na środowisku i infrastrukturze: ochrona środowiska (zobacz by porównać), redukcja niepożądanych emisji, rekonstrukcja infrastruktury. Trzecia warstwach koncentruje się na wsparciu małych i dużych prywatnych interesów. Czwarta to wsparcie dla obywateli dotyczące pielęgnowania zasobów ludzkich – przede wszystkim jest to skupienie się na rozwoju, edukacji, zdrowia.

SCIEX, czyli naukowe wymiany między nowymi członkami Unii Europejskiej a Szwajcarią

W ramach szwajcarskiego funduszu stypendialnego w nowych krajach Unii Europejskiej urządzane są wymiany naukowe pomiędzy tymi krajami a Szwajcarią.Istotnym celem jest minimalizacja różnic społecznych poprzez rozwój efektywności pracowników naukowych z owych krajów,a także promowanie trwałych związków w zakresie prac badawczych między nimi.

Fundusze UE

Autor: DonkeyHotey
Źródło: http://www.flickr.com
W tym programie bierze udział też Polska. Te wymiany nie mają żadnych przeciwwskazań, są poświęcone dla naukowców wszystkich dziedzin: doktorantów i młodych badaczy. Co zawdzięczają tym wyjazdom? Możliwość podjęcia badań w szanowanych laboratoriach, instytucjach naukowych i szkołach szwajcarskich, współpraca z miejscowymi badaczami. Ponadto ważnym aspektem tych wyjazdów są aspekty „pozanaukowe” takie jak: styczność z nowo poznanymi osobami, ich tradycjami, architekturą.

, , ,

Related posts

Profesjonalne zabezpieczenia ppoż – klapy dymowe i ich wykorzystanie

Każdy budynek ma obowiązek mieć odpowiednie zabezpieczenia przeciwpożarowe, bowiem ilość i jakość takich zabezpieczeń może ocalić komuś życie. Pożar zdoła być uczyniony przez niewielką drobnostkę, chociażby niedopałek papierosa, dlatego zarówno w domach prywatnych jak również w budynkach użytku publicznego muszą znajdować się profesjonalne zabezpieczenia ppoż.

Wyjątkowe regały jezdne zastępują wiele innych rozwiązań

Ciekawie zaprojektowane i szczegółowo wykonane dodatki specjalistyczne są zwykle zamawiane przez ekspertów w większych ilościach. Zaciekawienie nowatorskimi rozwiązaniami rośnie systematycznie, bo prędko rozprzestrzeniają się wieści na temat związanych z nimi możliwości. Tak więc regały jezdne produkowane przez cenionych ekspertów cechują się niezwykłą funkcjonalnością. Ich zadaniem bazowym jest składowanie i przechowywanie najrozmaitszych wyrobów, niekoniecznie wyspecjalizowanych. Pozwalają szczegółowo zorganizować przestrzeń, dzięki czemu zauważymy mnóstwo dodatkowego miejsca na pozostałe przedmioty.

Konsultacje dla społeczeństwa – rozmowa władzy z obywatelami

Każdy podatnik powinien mieć szansę decydowania o zmianach powstających niedaleko jego miejsca zamieszkania. Ma taką szansę pośrednio, wybierając reprezentantów władzy, którzy będą w jego imieniu administrować danym obszarem. Podejmowane przez nich decyzje winny być jednak na bieżąco konsultowane z mieszkańcami aby dać możliwie najlepszy rezultat.

Rozliczanie się ze Skarbówką

Przychodzi taki czas w życiu każdego pracującego człowieka, że musi on rozliczyć się ze Skarbówką. Wielu osobom wydaje się, że to skomplikowana sprawa. Ale wcale tak być nie musi. Musimy tylko wiedzieć, jaki formularz wypełnić i dowiedzieć się ile dokładnie otrzymaliśmy w danym roku. Do każdego PIT-u możemy wziąć instrukcję, która daje możliwość łatwego rozliczenia się.

Poszukując tłumacza języka obcego we Wrocławiu warto sprawdzić tamtejsze szkoły językowe, w jakich realizowane są tego rodzaju usługi

Dzisiaj wielu ludzi zmyślnie władza językami obcymi. Następuje to nie jedynie ze zmian kulturowych, ale także generowane jest potrzebowaniami w dobrych miejscach pracy. W szkołach lingwistycznych tutorzy są na najwyższym poziomie nauki języka, niemniej w nowoczesnych przedsiębiorstwach też pracują osoby władające kilkoma obcymi dialektami. Ingeruje na to również pożądanie postępu indywidualnego, jaki jest dzisiajtak popularny, a także pasja odwiedzania globu, co odkrywa w sobie wiele osób.

Dobry mechanik samochodowy posiada wielu klientów

W dniu współczesnym mienie przez nas pojazdów stało się zjawiskiem niezmiernie rozległym. Wciąż kilkanaście lat temu nikt z nas bezsprzecznie nie wyobrażał sobie tak kolosalnej ilości samochodów na drogach. Motoryzacja bowiem w wybitnie duży sposób wpłynęła na nasze życie.

Latest posts

Jakość gazetek promocyjnych a zainteresowanie klientów zakupem produktów.

Jest tego typu współzależność jak: jakość gazetek promocyjnych a zainteresowanie klientów kupnem towarów. O tym wiedzą świetnie eksperci z dziedziny reklamy. Z tego powodu tak znaczące będzie to, by przedstawiciele hipermarketów decydowali się na to, by za każdym razem zamówić tego typu gazety u dystrybutorów, którzy znają się na swojej pracy jak nikt inny. Jedynie w końcu poprzez to będą mieć szansę osiągać doskonałe wyniki sprzedażowe.

Fachowa obróbka betonu i wypożyczalnia elektronarzędzi. O czym trzeba wiedzieć?

W skład obróbki betonu zwykle wchodzi frezowanie i szlifowanie betonu. Frezowanie wykorzystuje się wówczas, kiedy konieczne jest wyeliminowanie zdegradowanych warstw betonu oraz jego wyrównanie, czyszczenie i profilowanie. Pozwala to na dostanie czystej, niczym nie zabrudzonej przestrzeni betonu, którą później można poddać innym zabiegom.

Kupowanie używanych przedmiotów online – czy się opłaca?

W dzisiejszych czasach Internet daje nam bardzo duże możliwości. Nie chodzi tutaj jedynie o różnego typu kursy, konkursy, strony motywacyjne i rozwijające, lecz także o pozornie bardzo zwyczajne sprawy, jak tanie zakupy. W jaki sposób kupować w Internecie?