Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Odmiany spotykanych na większości cmentarzy nagrobków, znaczenie rodzaju materiału na cenę ich zakupu.

11 października 2018
Śmierć jest nieodłącznym elementem naszej egzystencji, nie można przed nią uciec i każdy w którymś momencie się z nią spotka. W różnych kulturach są praktykowane odmienne metody żegnania osób zmarłych, w naszej najczęściej spotykane jest chowanie umarłych na cmentarzach. Tam ciała ich składane są do ziemnych lub betonowych grobowców, jakie poza tym, że są miejscem pochówku, to jednocześnie będą służyć pamięci tych, którzy odeszli.

Nagrobek
Na groby wiele ludzi wybiera bardzo różne materiały i formy, są one zależne od zwyczajów panujących w danym kraju, ale także od możliwości finansowych rodziny. I tak jest do dnia dzisiejszego, wybierać można od najtańszych ziemnych mogił aż po wystawne, mogące kosztować wiele tysięcy złotych groby. Koszty będą zależeć od wielu rzeczy, największy wpływ na nią ma miejsce, które grobowiec będzie zajmował, zastosowane materiały i ilość potrzebnej do jego wykonania pracy – zobacz Tadeusz Borkowski. Co poniektóre nagrobki granitowe są prawdziwymi dziełami sztuki, bogato ozdabiane i zrobione z materiałów najwyższej jakości, nie ma się więc czemu dziwić, że potrafią kosztować tyle, co porządne auto.

Najbardziej popularne na naszych cmentarzach są nagrobki osadzone na ziemnej mogile. W ich przypadku trumna z ciałem zmarłego składana jest po prostu w ziemi, a na samej górze stawia się nagrobek. Wybór ich jest bardzo duży, od najtańszych drewnianych płotków aż po wielkie nagrobki podwójne, wykonane z najlepszych materiałów – https://tborkowski.pl/nagrobki-podwojne/.

Nagrobek

Autor: Sidolux
Źródło: Sidolux
Zakłady kamieniarskie oferują nagrobki gotowe, nadające się od razu do położenia, lecz również wykonują je na zamówienie, na podstawie indywidualnych projektów. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszą się nagrobki sprowadzane z Chin, co prawda ich jakość nie jest bardzo wysoka, ale za to zachęcają klientów dużo niższymi cenami niż te robione przez rodzimych kamieniarzy.

Nagrobki wykonuje się z różnych materiałów, najpopularniejsze są wykonane z lastrika, naturalnych i sztucznych kamieni. Najdroższe, ale jednocześnie najładniejsze są nagrobki zrobione z marmuru lub granitu. Na ich cenę ma wpływ nie tylko bardzo wysoki koszt materiałów, ale także pracochłonna obróbka, wymagająca sporego doświadczenia pracowników.

You Might Also Like