Kraków – piękne ujęcia z minionej epoki

Kraków to zdecydowanie pełne czaru miasto pod wieloma względami. Jest to unikalne i fascynujące miejsce, gdzie tradycja łączy się z nowoczesną kulturą, pełnym pysznych delikatesów, przepięknej zabudowy i zaczarowanych dorożek, jakie wywiera rewelacyjne wrażenie na odwiedzających, a mieszkańcy cenią w nim życie.

Dlatego bez wątpienia warto zobaczyć na własne oczy, jak wyglądał Kraków w starej fotografii] – nieraz nawet autentyczni wielbiciele i znawcy Małopolski mogą się zdziwić, jak wyglądał przed wieloma laty. Wyselekcjonowane fotografie dawnego Krakowa, wykonane przez świetnych fotografów, we znakomity sposób pokazują jego unikatowe piękno i charakter tego miasta, które tak uwielbiał Wyspiański.

kraków

Autor: Alessandro Caproni
Źródło: http://www.flickr.com

Kraków stare zdjęcia (oglądaj zdjęcia) to prawdziwy skarb nie jedynie dla miłośników miasta, ale też historyków, studentów i pasjonatów fotografii , a także amatorów retro. Dzięki nim można szybko zobaczyć, jak Kraków , jak również jego mieszkańcy zmieniali się w ciągu lat , a także podziwiać artyzm, z jakim fotografowie uchwycili owe chwile.

Kliknij zamieszczony tutaj odnośnik kierujący do analogicznego omówienia – ono bez wątpliwości też będzie dla Ciebie emocjonujące!

Nie każdy przykładowo ma świadomość, że wbrew pozorom sepia potrafi być bardzo zróżnicowanym medium i czasem miewa bardzo różne odcienie kolorystyczne – od kawy z mlekiem aż po słoneczny żółty. Również czynniki przedtem uznawane za mankamenty techniczne – przykładowo lekka nieostrość, ziarno , jak również charakterystyczne małe białe plamki wynikające z zanieczyszczeń osadzających się na sprzęcie do wywoływania – współcześnie wyjątkowo wpływają na piękno tych prac. Świetne fotografie to te, które bez względu na rozmaite sytuacje uchwycić w dwuwymiarowej formie tę jedną wyjątkową chwilę, a także podkreślić charakter podanego miejsca – stare fotografie Krakowa niewątpliwie posiadają te cechy.

Oglądając fotografie żaden widz z pewnością nie zlekceważy dbałości artystycznej i technicznej owych ciekawych ujęć – są zrobione z niesamowitym kunsztem.

Kraków w starej fotografii do dziś wygląda bardzo interesująco, o czym bezproblemowo można zachęcić się samemu. Pod względem znakomitej jakości i bardzo dużego wyboru każdy może odnaleźć coś najkorzystniejszego dla swoich zainteresowań i gustu estetycznego.

Prezentowany tekst jest niesamowicie ciekawy, jednak bez wahania przeczytaj także podobny opublikowany tutaj w innym serwisie post – on również jest warty uwagi.

Interesujące kolekcje dawnych fotografii to coś, co wielu widzów niewątpliwie zapamięta na długo, dlatego też dobrze jest przyjrzeć im się nieco lepiej – w ten sposób można zauważyć wiele ciekawych szczegółów oraz równocześnie zapewnić sobie prawdziwą ucztę dla oka. Ujrzenie niezapomnianych krakowskich ulic w zupełnie innej odsłonie jest strzałem w dziesiątkę na interesujące spędzenie czasu dla osób o każdym wieku i płci – warto czasami przenieść się do innej epoki.

Czytaj też : fotografie starego Krakowa na

, , ,

Related posts

Czy wyjazd do południowych krajów to właściwy pomysł na urlop? Sprawdź nasze pomysły

Coraz więcej osób rozważa wyjazd z kraju jako jedną z alternatywnych opcji spędzenia urlopu. Wbrew pozorom taki wyjazd wcale nie musi być drogi, głównie gdy weźmiemy pod uwagę fakt, iż ceny w Polsce także nie zaliczają się już do najniższych. Minęły raczej definitywnie czasy, kiedy niemal każdy, kto miał jakąkolwiek gotówkę, mógł spakować walizkę i wybrać się bez większego organizowania i rozważania wydatków nad chociażby rodzime morze czy w góry

.

Legnica czekająca na wędrowców

Legnica to piękne, zabytkowe miasto w województwie dolnośląskim, na wschód od Wrocławia, które z pewnością powinno się odwiedzić.
Pomimo przeróżnych przeciwności w Legnicy uratowało się kilkadziesiąt obiektów architektury zabytkowej.

Włochy – co warto zobaczyć

Mało jest osób, które potrafią oprzeć się urokowi Włoch. A kto raz odwiedzi południe tego kraju, będzie pragnął powrócić. Sycylię - największą wyspę Morza Śródziemnego cechuje oryginalny górzysty pejzaż, przechodzący w obszerne płaszczyzny jak też wybrzeże o długości 1039 km z piaszczystymi, żwirowymi i skalistymi plażami. Wysepki Liparyjskie na północy, górujący nad wysepką wulkan Etna, rozliczna śródziemnomorska fauna oraz flora oraz kultura i sztuka sprawiają, iż Sycylia należy do najbardziej czarujących miejsc na globie. Włochy są krajem, który potrafi zadowolić wszelkiego turystę bez względu na jego oczekiwania.

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.