Ustronie Morskie – kurort na wymarzone wakacje

Ustronie Morskie to letnisko nadmorskie położone trzynaście kilometrów na wschód od Kołobrzegu. Miasteczko położone jest wyjątkowo malowniczo – jego zabudowa rozpościerają się na przestrzeni 3,5 km, wzdłuż linii klifu, który pochyło opada ku piaszczystej i szerokiej plaży. W przeszłości niepozorna osada rybacka współcześnie jest kurortem, do którego by spędzić wakacje nad morzem Bałtyckim przybywa kilka tysięcy urlopowiczów.

Wakacje nad morzem

Autor: Fons Heijnsbroek
Źródło: http://www.flickr.com
Zabudowa miasta jest raczej kameralna – niewielkie domki prześlicznie komponują się tutaj z otaczającą naturą. Podczas spacerów po Ustroniu Morskim należy zaglądnąć do tutejszego kościoła, wybudowanego w stylu neogotyckim w 1990 r.. W jego wnętrzu nie można przeoczyć sklepienia zrobionego z desek, które naśladuje burty łodzi rybackiej i cudownie rzeźbionej drogi krzyżowej. W Ustroniu Morskim wciąż uchowało się wiele miejsc, gdzie można wczuć się w atmosferę czasów przedwojennych.

Jeśli ciekawi Cię ciąg dalszy (https://www.warynski.pl/blog/warszawa-mieszkania-na-sprzedaz-jakie-lokale-mieszkalne-buduje-sie-obecnie/) naszego wpisu zapraszamy do kolejnego artykułu, który znajduje się pod podanym linkiem. Tam rozwieją się wszystkie Twe niepewności.

Aż sześćdziesiąt pięć tutejszych obiektów znajduje się pod opieką konserwatora. Ustronie Morskie to też ośrodek uzdrowiskowy – znajduje się tutaj park zdrojowy i zakład kąpielowy.

Plaża w Ustroniu Morskim jest niesłychanie urokliwa – idealnie współgrają tutaj ze sobą błękit Bałtyku, szeroki pas piaszczystej plaży i górujący nad nimi klif. Należy ona do jednych z najbardziej czystych i najlepiej strzeżonych plaż na polskim wybrzeżu. Ogromnym walorem jest także tutejszy klimat. Ocenia się, iż panujące tu średnie nasłonecznienie jest zaliczane do największych w Polsce. Poza tym w powietrzu znajduje się aerozol morski, wykazujący zdrowotny wpływ na górne drogi oddechowe. Aerozol unosi się do 200 – 300 metrów od brzegu morza, a maksymalne jego stężenie notuje się w trakcie wietrznej pogody, w szczególności jesienią i zimą, zatem z tutejszego korzystnego bioklimatu można korzystać przez cały rok. Sporą atrakcją tego odcinka wybrzeża jest również molo spacerowe, które wcina się w morze na długość stu metrów. Jest tutaj też przystań rybacka, gdzie można obserwować kolorowe kutry powracające z porannych połowów i zakupić dopiero co złowioną rybę prosto z ich pokładu.

W trakcie odpoczynku w Ustroniu Morskim powinno się zobaczyć największe atrakcje pobliskiej okolicy. Na wyjątkową uwagę zasługuje Kościółek w Rusowie, który jest jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich na Pomorzu. Kościół, którego wiek datuje się na mniej więcej sześćset lat jest uważany za pomnik średniowiecznej architektury sakralnej. Do innych atrakcyjnych i blisko położonych miejsc należy Kołobrzeg z licznymi atrakcjami, latarnia morska w Gąskach i Aeroklub Bałtycki na lotnisku w Bagiczu.

Nie możesz się doczekać następnych interesujących treści na ten temat? Mamy do Ciebie dobrą nowinę – kliknij po szczegóły w poniższy link i rozkoszuj się lekturą.

Warto również udać się do pobliskiego Malechowa, gdzie znajduje się ośrodek jeździecki Erania obejmujący krytą ujeżdżalnię, dwa parkury oraz 50-hektarowy obszar, gdzie można w pełni korzystać z uroków jazdy konnej. Sprawdź więcej informacji .

Przez Ustronie Morskie przebiega czerwony Międzynarodowy Szlak Pieszy – E-9. Stanowi on część europejskiego szlaku znad Atlantyku (z Brest we Francji) do Braniewa w Polsce. Na pieszą wędrówkę z Ustronia Morskiego można wybrać się w dwóch kierunkach: do Gąsek i Kołobrzegu. Niesłychanie atrakcyjny jest również szlak zielony o długości dwudziestu trzech kilometrów wiodący przez Kukinkę, Kukinię, Rusowo, Gwizd i Wieniotowo. Dla wielbicieli dwóch kółek przygotowano Niebieski szlak rowerowy o długości trzydziestu jeden kilometrów prowadzący do dwóch najstarszych dębów w Polsce – „Bolesława” (800 lat) i „Warcisława” (640 lat).

***Pełną propozycję na wakacje 2014 w Ustroniu Morskim można znaleźć w serwisie lub klikając na niżej zamieszczone linki:- noclegi Ustronie Morskie- domki Ustronie Morskie- kwatery Ustronie Morskie- wczasy 2014

, , , , , ,

Related posts

Czy wyjazd do południowych krajów to właściwy pomysł na urlop? Sprawdź nasze pomysły

Coraz więcej osób rozważa wyjazd z kraju jako jedną z alternatywnych opcji spędzenia urlopu. Wbrew pozorom taki wyjazd wcale nie musi być drogi, głównie gdy weźmiemy pod uwagę fakt, iż ceny w Polsce także nie zaliczają się już do najniższych. Minęły raczej definitywnie czasy, kiedy niemal każdy, kto miał jakąkolwiek gotówkę, mógł spakować walizkę i wybrać się bez większego organizowania i rozważania wydatków nad chociażby rodzime morze czy w góry

.

Legnica czekająca na wędrowców

Legnica to piękne, zabytkowe miasto w województwie dolnośląskim, na wschód od Wrocławia, które z pewnością powinno się odwiedzić.
Pomimo przeróżnych przeciwności w Legnicy uratowało się kilkadziesiąt obiektów architektury zabytkowej.

Włochy – co warto zobaczyć

Mało jest osób, które potrafią oprzeć się urokowi Włoch. A kto raz odwiedzi południe tego kraju, będzie pragnął powrócić. Sycylię - największą wyspę Morza Śródziemnego cechuje oryginalny górzysty pejzaż, przechodzący w obszerne płaszczyzny jak też wybrzeże o długości 1039 km z piaszczystymi, żwirowymi i skalistymi plażami. Wysepki Liparyjskie na północy, górujący nad wysepką wulkan Etna, rozliczna śródziemnomorska fauna oraz flora oraz kultura i sztuka sprawiają, iż Sycylia należy do najbardziej czarujących miejsc na globie. Włochy są krajem, który potrafi zadowolić wszelkiego turystę bez względu na jego oczekiwania.

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.