Lubisz góry? – wybór Szczawnicy na pobyt wakacyjny, będzie celnym wyborem

Po kilku latach zachłyśnięcia się obcymi kierunkami, Polacy po raz kolejny, z ochotą wracają do spędzania wakacji w Polsce. Szczawnica to miejscowość w sam raz na zimowe wypady oraz idealna baza wypadowa dla traperów wyruszających w pobliskie Pieniny lub pasmo Beskidu Sądeckiego.

Zamek Niedzica, Pieniny

Autor: adzica
Źródło: www.sxc.hu
Szczawnica położona jest w górskiej kotlinie, gdzie tryskają liczne, bogate w minerały, źródła krystalicznie czystej wody. Szczawnica wabi nie tylko sanatoriami i sposobnością kuracji, ale i dziesiątkami innych urozmaiceń. Górskie szlaki, luksusowe hotele i pensjonaty w Szczawnicy, sanatoria i salony odnowy, ale i pełna uroku, stara zabudowa uzdrowiskowa, bujna odpadami (polecamy hiperłącze do strony) otaczających ją gór, czyste powietrze oraz bogata kultura ludowa, to atuty tego miasta.

Znajdziemy tutaj to co potrzebne do „naładowania akumulatorów”. Na amatorów pieszych i rowerowych wycieczek, czekają liczne trasy i ścieżki przyrodnicze. W Pijalni Wód Zdrojowych spróbować można kilku rodzajów wód mineralnych, z których każda posiada inne właściwości. najbardziej popularna jest woda ze źródła „Jan”.

Kiedy będziesz potrzebować dodatkowego tekstu w kontekście tego typu kwestii, kliknij, a znajdziesz więcej pomocy tutaj (http://www.bachledaresort.pl/). One również okażą się przydatne!

Popróbować możemy wody „Magdalena”, wskazanej zwłaszcza przy niedomaganiach układu pokarmowego lub wody „Stefan”, dobrej przy schorzeniach układu oddechowego i moczowego. Szczawnica to miejscowość słynąca nie tylko z walorów uzdrowiskowych. Wiele atrakcji, znajdą w zimie amatorzy sportów zimowych (rezerwacje na – ).

W miesiącach letnich, flisacy chętnie zabiorą nas na spływ przełomem Dunajca. Podróż Dunajcem to pasjonujące doznanie – górski strumień wody przeciska się pomiędzy zbiorem wapiennych skał, przy których flisackie tratwy wyglądają jak zapałki. Jeżeli wybierzemy się na spływ Dunajcem, na trasie możemy pozwiedzać starodawny kościółek w Dębnie Podhalańskim, znaną starą warownię węgierską – Zamek Dunajec w Niedzicy oraz pozwiedzać ruiny gotyckiego zamku z XIV wieku, znanego dawniej jako Królewski zamek Czorsztyn. Oba zamki położone są nad Jeziorem Czorsztyńskim. Bogatą ofertę turystyczną, dopełnią urozmaicone miejsca noclegowe w Pieninach, od gospodarstw agroturystycznych poprzez obiekty hotelowe, pensjonaty, po komnaty zamkowe. Na łasuchów, czekają serwowane w wielu punktach gastronomicznych, smaczne, lokalne dania.

, ,

Related posts

Czy wyjazd do południowych krajów to właściwy pomysł na urlop? Sprawdź nasze pomysły

Coraz więcej osób rozważa wyjazd z kraju jako jedną z alternatywnych opcji spędzenia urlopu. Wbrew pozorom taki wyjazd wcale nie musi być drogi, głównie gdy weźmiemy pod uwagę fakt, iż ceny w Polsce także nie zaliczają się już do najniższych. Minęły raczej definitywnie czasy, kiedy niemal każdy, kto miał jakąkolwiek gotówkę, mógł spakować walizkę i wybrać się bez większego organizowania i rozważania wydatków nad chociażby rodzime morze czy w góry

.

Legnica czekająca na wędrowców

Legnica to piękne, zabytkowe miasto w województwie dolnośląskim, na wschód od Wrocławia, które z pewnością powinno się odwiedzić.
Pomimo przeróżnych przeciwności w Legnicy uratowało się kilkadziesiąt obiektów architektury zabytkowej.

Włochy – co warto zobaczyć

Mało jest osób, które potrafią oprzeć się urokowi Włoch. A kto raz odwiedzi południe tego kraju, będzie pragnął powrócić. Sycylię - największą wyspę Morza Śródziemnego cechuje oryginalny górzysty pejzaż, przechodzący w obszerne płaszczyzny jak też wybrzeże o długości 1039 km z piaszczystymi, żwirowymi i skalistymi plażami. Wysepki Liparyjskie na północy, górujący nad wysepką wulkan Etna, rozliczna śródziemnomorska fauna oraz flora oraz kultura i sztuka sprawiają, iż Sycylia należy do najbardziej czarujących miejsc na globie. Włochy są krajem, który potrafi zadowolić wszelkiego turystę bez względu na jego oczekiwania.

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.