Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Ustronie Morskie – kurort na wymarzone wakacje

12 września 2020
Ustronie Morskie to letnisko nadmorskie położone trzynaście kilometrów na wschód od Kołobrzegu. Miasteczko położone jest wyjątkowo malowniczo – jego zabudowa rozpościerają się na przestrzeni 3,5 km, wzdłuż linii klifu, który pochyło opada ku piaszczystej i szerokiej plaży. W przeszłości niepozorna osada rybacka współcześnie jest kurortem, do którego by spędzić wakacje nad morzem Bałtyckim przybywa kilka tysięcy urlopowiczów.

Wakacje nad morzem

Autor: Fons Heijnsbroek
Źródło: http://www.flickr.com
Zabudowa miasta jest raczej kameralna – niewielkie domki prześlicznie komponują się tutaj z otaczającą naturą. Podczas spacerów po Ustroniu Morskim należy zaglądnąć do tutejszego kościoła, wybudowanego w stylu neogotyckim w 1990 r.. W jego wnętrzu nie można przeoczyć sklepienia zrobionego z desek, które naśladuje burty łodzi rybackiej i cudownie rzeźbionej drogi krzyżowej. W Ustroniu Morskim wciąż uchowało się wiele miejsc, gdzie można wczuć się w atmosferę czasów przedwojennych. Aż sześćdziesiąt pięć tutejszych obiektów znajduje się pod opieką konserwatora. Ustronie Morskie to też ośrodek uzdrowiskowy – znajduje się tutaj park zdrojowy i zakład kąpielowy.

Plaża w Ustroniu Morskim jest niesłychanie urokliwa – idealnie współgrają tutaj ze sobą błękit Bałtyku, szeroki pas piaszczystej plaży i górujący nad nimi klif. Należy ona do jednych z najbardziej czystych i najlepiej strzeżonych plaż na polskim wybrzeżu. Ogromnym walorem jest także tutejszy klimat. Ocenia się, iż panujące tu średnie nasłonecznienie jest zaliczane do największych w Polsce. Poza tym w powietrzu znajduje się aerozol morski, wykazujący zdrowotny wpływ na górne drogi oddechowe. Aerozol unosi się do 200 – 300 metrów od brzegu morza, a maksymalne jego stężenie notuje się w trakcie wietrznej pogody, w szczególności jesienią i zimą, zatem z tutejszego korzystnego bioklimatu można korzystać przez cały rok. Sporą atrakcją tego odcinka wybrzeża jest również molo spacerowe, które wcina się w morze na długość stu metrów. Jest tutaj też przystań rybacka, gdzie można obserwować kolorowe kutry powracające z porannych połowów i zakupić dopiero co złowioną rybę prosto z ich pokładu.

W trakcie odpoczynku w Ustroniu Morskim powinno się zobaczyć największe atrakcje pobliskiej okolicy. Na wyjątkową uwagę zasługuje Kościółek w Rusowie, który jest jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich na Pomorzu. Kościół, którego wiek datuje się na mniej więcej sześćset lat jest uważany za pomnik średniowiecznej architektury sakralnej. Do innych atrakcyjnych i blisko położonych miejsc należy Kołobrzeg z licznymi atrakcjami, latarnia morska w Gąskach i Aeroklub Bałtycki na lotnisku w Bagiczu.

Nie możesz się doczekać następnych interesujących treści na ten temat? Mamy do Ciebie dobrą nowinę – kliknij po szczegóły w poniższy link i rozkoszuj się lekturą.

Warto również udać się do pobliskiego Malechowa, gdzie znajduje się ośrodek jeździecki Erania obejmujący krytą ujeżdżalnię, dwa parkury oraz 50-hektarowy obszar, gdzie można w pełni korzystać z uroków jazdy konnej. Sprawdź więcej informacji .

Przez Ustronie Morskie przebiega czerwony Międzynarodowy Szlak Pieszy – E-9. Stanowi on część europejskiego szlaku znad Atlantyku (z Brest we Francji) do Braniewa w Polsce. Na pieszą wędrówkę z Ustronia Morskiego można wybrać się w dwóch kierunkach: do Gąsek i Kołobrzegu. Niesłychanie atrakcyjny jest również szlak zielony o długości dwudziestu trzech kilometrów wiodący przez Kukinkę, Kukinię, Rusowo, Gwizd i Wieniotowo. Dla wielbicieli dwóch kółek przygotowano Niebieski szlak rowerowy o długości trzydziestu jeden kilometrów prowadzący do dwóch najstarszych dębów w Polsce – „Bolesława” (800 lat) i „Warcisława” (640 lat).

***Pełną propozycję na wakacje 2014 w Ustroniu Morskim można znaleźć w serwisie lub klikając na niżej zamieszczone linki:- noclegi Ustronie Morskie- domki Ustronie Morskie- kwatery Ustronie Morskie- wczasy 2014

You Might Also Like