Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Co interesującego może zaproponować południowa część Afryki, najważniejsze informacje o urlopach w RPA

14 listopada 2019
Urlopy w daleko położonych, pełnych egzotyki miejscach zaczęły się cieszyć rosnącym zainteresowaniem wśród turystów. Od pewnego czasu dużą popularność zyskują południowo afrykańskie kraje, proponującą przygodę, jakiej nie doświadczy się w innych miejscach. Najdalej od naszego kraju leży RPA, niedawno jeszcze kraj ogromnych podziałów społecznych i bardzo burzliwych relacji wewnętrznych.

Wakacje nad morzem

Autor: Fons Heijnsbroek
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj spadkobiercy kolonistów oraz rdzennej ludności mieszkają przy sobie, tworząc wspólnie niepowtarzalną, barwną społeczność. RPA to kraj, w którym każdy z turystów coś może dla siebie znaleźć. Wybrzeże to przepiękne plaże, wiele raf koralowych i ciepłe morze, czyli idealne wprost warunki do uprawiania sportów wodnych oraz plażowania. Środek kraju z kolei to przede wszystkim raj dla miłośników przyrody. W RPA da się zobaczyć w naturalnym środowisku w zasadzie wszystkie zwierzęta afryki, w tym te najgroźniejsze i najchętniej oglądane, to znaczy lwy, bawoły i lamparty. Także miłośnicy górskiego wędrowania będą zadowoleni, bowiem wysokie pasma są wymarzonym miejscem na taką formę spędzania wolnego czasu.

wakacje

Autor: Gareth Williams
Źródło: http://www.flickr.com

Kraj ten jest tak chętnie wybieranym miejscem wypoczynku, że tak naprawdę wszystkie większe turystyczne biura posiadają w swoje ofercie wakacje RPA. Dolecieć tam można liniami lotniczymi z każdego europejskiego kraju, ze względu na zróżnicowany klimat w zasadzie wszystkie okresy roku nadają się na urlop. Trzeba jedynie pamiętać o tym, że urlopowy sezon jest tam w grudniu i styczniu i wtedy ceny mocno skaczą do góry.

Do niedawna jeszcze RPA zaliczało się do krajów dość niebezpiecznych. Obecnie prezentuje się to dużo lepiej, przeciętny turysta raczej nie powinien się niczego obawiać, o ile nie pojedzie w niektóre niekoniecznie polecane miejsca. Jeśli ktoś chce się wybrać do RPA na dłuższy lub krótszy wypoczynek, to może szukać ekscytującarpa wyprawa do rpa last minute – czytaj więcej. Przy pewnym szczęściu da się kupićczytaj więceja połowę ceny wyjściowej, a na pewno będzie to wyjątkowe, zapamiętane na lata przeżycie.

You Might Also Like