Jaką szafkę wybrać pod umywalkę?

Aranżowanie łazienki potrzebuje zwrócenia uwagi na wiele spraw, a jedną z nich jest dobór właściwych mebli, w tym szafki pod umywalkę. Nie wystarczy wybrać pierwszą szafkę, która wpadnie nam w oko, ponieważ jest kilka spraw, jakie powinniśmy sprawdzić, zanim zdecydujemy się na wybór jednej z nich.

szafki łazienkowe

Autor: Karen Highland
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszym elementem jest materiał, z którego zrobiona jest szafka. Łazienka to pomieszczenie, w którym nie da się uchronić przed rozlaną wodą czy unoszącą się parą wodną, szczególnie po kąpieli, dlatego powinniśmy wybrać firmę, jaka używa materiałów wilgocioodpornych. W przeciwnym wypadku może porcelana się okazać, że po kilku miesiącach meble zaczynają się rozwarstwiać, przez co już wcale nie wyglądają ładnie. Producent mebli łazienkowych powinien zapewniać stosowanie odpowiednich tworzyw albo specjalnych zabezpieczeń, np. lakierów, które chronią przed wilgocią. Drugą kwestią są gabaryty szafki. Na konkretny wymiar główny wpływ ma oczywiście rozmiar umywalki. Szafka powinna zapewniać komfortowe stanie przy zlewie oraz najlepiej nie sięgać samej podłogi. Przy zlewie często gromadzi się woda, toteż lepiej jest ją od razu wytrzeć, aniżeli miałaby wchodzić pod meble oraz niewłaściwie oddziaływać na ich kondycję. Szafka powinna być także odsunięta od ściany, pozwalając na swobodną cyrkulację powietrza i minimalizować ryzyko jej zniekształcenia. Z wymiarami szafki pod umywalkę nieodłącznie wiąże się jej pojemność. Szafka musi mieścić kosmetyki bądź płyny do czyszczenia łazienki, gdyż mało kto przepada za trzymaniem rzeczy na wierzchu. Zamknięte za drzwiczkami prezentują się znacznie lepiej, aniżeli porozstawiane na podłodze. Szafki z drzwiczkami zawsze mają gustowny wygląd i gwarantują czystość łazienki, ponieważ kurz najmocniej zbiera się na otwartych przestrzeniach. Należy też pamiętać, by dostosować wygląd szafki do pozostałych mebli oraz aranżacji całej łazienki (zobacz: producenci mebli łazienkowych). Najistotniejszy jest kolor oraz ogólny design. Choć białe szafki są najpopularniejsze, to niekiedy dobrze jest poszaleć, by dodać łazience temperamentu.

łazienka

Autor: Heather Cowper
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz już wiesz, jak powinieneś wybierać właściwe szafki do łazienki. Warto jest zainwestować więcej pieniędzy, lecz cieszyć się dobrej jakości, funkcjonalną szafką pod umywalkę, jaka będzie nam służyć przez wiele lat, aż zdecydujemy się na kolejną zmianę wystroju i będziemy chcieli wprowadzić nowe pomysły.

, , ,

Related posts

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Jak wybrać sprzęty budowlane? szybki poradnik

Stawianie budynków różnego rodzaju wymaga zastosowania właściwych maszyn budowlanych. Bez nich nie byłoby możliwe rozpoczęcie ani realizacja żadnych prac, toteż tak istotne jest, aby wybierać wyłącznie dobre i wypróbowane sprzęty. Czy wiesz, jak tego dokonać?

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.