Bpgew
Gospodarka - newsy ze świata.

Twój samochód służył Ci już przez długi okres i nie nadaje się już do jazdy? Nie martw się i odkryj, w jaki sposób możesz zezłomować zużyte auto.

15 maja 2019
Twój samochód służył Ci już przez długi czas i nie nadaje się już do użytku. Nie martw się i zobacz, w jaki sposób możesz zezłomować stare auto. Jeżeli nasze auto nie nadaje się już do użytku, to musimy je zezłomować. Jeżeli nie zdecydujemy się na ten krok, nasz pojazd dalej będzie widnieć w rejestrze, a my zaś będziemy zobowiązani regulować opłaty za wymagane składki. Możemy także sprzedać auto na części.

Ale jest to ryzykowny ruch, bo niejednokrotnie warsztaty, które reklamują się w różnych mediach nie są uprawnione do przeprowadzania wskazanych czynności.

Złomowanie aut

Autor: J@M€S
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli zamierzamy legalnie zezłomować nasze auto, powinniśmy mieć świadomość, że taka czynność nakłada na nas konkretne obowiązki. Po pierwsze podczas przekazywania samochodu na złom powinniśmy okazać następujące dokumenty, tj.: dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający naszą tożsamość,dowód rejestracyjny pojazdu, kartę pojazdu jeśli takowa była wydana, bądź inny dokument, który potwierdzi informacje zawarte w dowodzie rejestracyjnym.

Każdy punkt złomu ma obowiązek przyjąć wyłącznie auto wyłączone z eksploatacji, które posiada numer VIN oraz numer nadwozia, podwozia bądź ramy. Ponadto do obowiązków punktu należy unieważnienie dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu i tablic rejestracyjnych.

Interesujące opisy napisaliśmy dla Ciebie na nowej stronie, która jest poświęcona zbliżonej tematyce. Wejdź w link i dowiedz się (https://www.wsiz.wroc.pl/) innych wiadomości.

Pracownik firmy ma obowiązek wydać nam zaświadczenie potwierdzające zezłomowanie pojazdu. Dodatkowo musi wysłać do odpowiedniego wydziału komunikacji urzędu gminy, zaświadczenia o demontażu samochodu.

Co powinniśmy dalej zrobić?Po otrzymaniu wskazanych dokumentów mamy 30 dni, aby wybrać się do wydziału komunikacji urzędu gminy i złożyć wniosek o wyrejestrowanie pojazdu. Przed wskazaną czynnością należy sprawdzić, czy nie mamy zaległych składek OC do opłacenia. Jeżeli tak powinniśmy je niezwłocznie uregulować.

Jak znaleźć idealne miejsce dla swojego zasłużonego auta?Jeżeli poszukujemy odpowiedniego miejsca, możemy wspomóc się internetem wpisując przykładowo: złomowanie pojazdów Rzeszów albo złomowanie pojazdów Katowice etc. Wszystko jest uzależnione od miejsca naszego zamieszkania. Jeżeli mieszkamy w centralnej Polsce i interesuje nas złomowanie samochodów Łódź będzie polecanym miastem do złomowania samochodu.

Jak wygląda procedura złomowania?

Złomowanie

Autor: free photos
Źródło: http://www.flickr.com

Powinniśmy przekazać samochód do punktu zbierania pojazdów. Pamiętaj, iż firma,w której zostawiasz samochód nie powinna od ciebie zażądać żadnych opłat, chyba że Twój samochód jest niekompletny i jego waga jest o 10% mniejsza niż ta wskazana w dowodzie rejestracyjnym. Wtedy powinniśmysię liczyć, z tym, iż za każdy brakujący kilogram zapłacimy ok. 10 zł.

Jasne jest, że każdy samochód jest traktowany jak członek rodziny. To właśnie dzięki niemu byliśmy w stanie zwiedzić kawał świata, poznać nowe, ciekawe miejsca.

Jeżeli zainteresowała Cię tego typu kwestia, bez obaw sprawdź także to użyteczne źródło, gdyż przeczytasz tam niezwykle wartościowe informacje.

Z tego powodu złomowanie samochodu może być sporym przeżyciem. Z tego powodu, tak istotne jest znalezienie dobrego punktu złomowania, w którym ze spokojem pozostawimy nasze auto.

You Might Also Like