Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Dlaczego ekran LED to idealne wyjście dla użytkowników lubiących nowoczesne gadżety?

31 maja 2019
Kilkanaście lat temu wybór np. telewizora był łatwy – kupowaliśmy ten z ekranem teleskopowym, bo innych nie było na rynku. W dobie wszechobecnej technologii sprawa zakupu telewizora, czy monitora do konsoli zdaje się być o wiele problematyczna, bo rynek jest bogaty w sporo modeli ekranów takich jak: ekrany LCD, LED, plazmowe, w technologii Full HD i innych.

telewizor

Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Wytwórcy rozwijają się w technologii wyświetlania obrazu przy symultanicznym pomniejszaniu grubości urządzeń.

Ekrany o sporej przekątnej (od 42 cali w górę) to najczęściej wybierane ekrany, ze względu na to, że w tym formacie zainteresowani mają największy wybór (zobacz na stronie). W ofercie znacznej części sklepów można kupić urządzenia z najchętniej kupowanym ekranem 46 cali, także w technologiach plazmowych, LCD i LED-owych. Nieomal wszystkie proponują już obraz w rozdzielczości Full HD, więc wybór jest prawie oczywisty. Takie ekrany sprawdzają się w telewizorach do średnich lub dużych mieszkań. Są niemal zawsze wybierane do konsol dla dzieci i młodzieży, dlatego, że najlepiej odwzorowują grafikę z gier.

Jeśli poszukujesz uzupełniających materiałów na przedstawiany wątek, to kliknij ten link – ta pełna notka posiada pokrewne treści.

Osoby uwielbiające doskonałe efekty wizualne w przeważającej ilości stawiają na ekran LED 46 cali. Czemu właśnie technologia LED? Trzeba zagłębić się trochę w tę kwestię.

Ekran LED (panele reklamowe led) to tak naprawdę udoskonalona wersja standardowych ekranów LCD , w których producenci wykorzystują dwa rozwiązania: Edge LED lub Full LED. W przypadku pierwszego, czyli tańszego wyjścia diody LED są jedynie na obrzeżach ekranu. Wiąże się to niestety z nierównym podświetleniem matrycy, ale przy równoczesnym oszczędzeniu wydatków poprzez tańsze podświetlanie.

wyświetlacz

Autor: clry2
Źródło: http://www.flickr.com
Druga opcja to diody zastosowane pod całą przestrzenią wyświetlacza, przez co ekrany tego rodzaju są lepszej wartości, ale kosztem wyższej opłaty. Nie można jednak ukryć, że telewizory LED – bez względu na wariant zastosowanego podświetlania – są zaprojektowane dla osób, które cenią sobie design. Poprzez technologię, w jakiej wytwarza się ekrany LED, wykorzystuje się je do produkcji niezwykle cienkich urządzeń o niskim zużyciu prądu. Na uwagę w ekranach w technologii LED zasługuje też dużo lepszy kontrast. Dzięki wykorzystaniu technologii Edge LED można uzyskiwać większy kontrast i bardziej nasycone barwy, a to istotna zaleta.

You Might Also Like