Galerie handlowe w podwawelskim mieście

Centrum handlowe to miejsce, w którym mieści się wiele sklepów i puntów usługowych. Każde centrum ma swoją unikalną nazwę. Galeria posiada zwykle 2 – 3 piętra. Struktura zorganizowana jest wokół przeszklonego pasażu.

Centrum handlowe

Autor: János Balázs
Źródło: http://www.flickr.com
W Grodzie Kraka jest bardzo dużo galerii handlowych. Do najsławniejszych z nich, zalicza się:

1) Bonarka City Center – największe centrum handlowe w mieście; otwarte zostało od listopada 2009; znajduje się około 270 sklepów i kino posiadające 20 sal.
2) Galeria Krakowska – druga największa galeria w królewskim mieście, znajdująca się nieopodal dworca kolejowego Kraków Główny , autobusowego oraz centrum miasta.
3) Galeria Bronowice – nowootwarte centrum handlowe w Krakowie mające powierzchnię ok. 60 tysięcy m², otwarte zostało pod koniec 2013 roku. Poza wieloma sklepami oraz obiektami gastronomicznymi, znajduje się tam też biblioteka, miejsce zabaw dla najmłodszych, oddział Urzędu Miasta Krakowa .
4) M1 – centrum handlowe przy Alei Pokoju; z powodzeniem prosperuje od 2001 r; ulokowanych jest tam ponad 50 butików.

Nie zwlekaj! Prosimy – klikaj (https://www.msedu.pl/uslugi-eksperckie) w hiperłącze i baw się dobrze. Opracowaliśmy tam dla Ciebie sporo ciekawych artykułów.

5) Centrum Handlowe „Krokus” – położone jest w dzielnicy Mistrzejowice . To jedno z najstarszych centrów handlowych w królewskim mieście. Otwarte zostało października 1997. Początkowo nosiło nazwę King’s Cross. Znajduje się tam ponad 50 sklepów.
6) Galeria Kazimierz – galeria położona w pobliżu Kazimierza. Powierzchnia handlowa lokalu wynosi 36 200 m².
7) Park Handlowy Zakopianka – położony jest przy ulicy Zakopiańskiej. Postało na miejscu dawnych zakładów Solvay. Działa od 1998 roku. znajduje się tam dużo punktów handlowych, supermarketów i kino Cinema City.

centrum handlowe

Autor: Robert Linsdell
Źródło: http://www.flickr.com
8) Kraków Plaza – centrum handlowe leżące na Dąbiu. Zostało otwarte w 2001 roku. Znajduje się tam ponad 100 butików, kino Cinema City i park rozrywki.
9) Solvay Park – nazwa galerii powstała na cześć Ernesta Solvaya; kameralne centrum handlowe, usytuowana w Borku Fałęckim, naprzeciwko Parku Handlowego Zakopianka. Znajduje się w niej kilkadziesiąt sklepów. Działa od 2007 roku. Oprócz tego w mieście działa też Centrum Handlowe „Czyżyny”, „Tandeta” (CHT) i „King Square”.

Największym centrum handlowym w Polsce będzie Park Handlowy Bielany usytuowany w Bielanach Wrocławskich. Ma mieć powierzchnię 145 tys. m². Obecnie największą galerią handlową jest Manufaktura w Łodzi, licząca 110 tys. m². W skali świata największym centrum handlowym jest azjatycki New South China Mall, o wielkości 659 tys. m². Imponujące są również centra handlowe kraków (sklepy w centrach handlowych w krakowie).

, ,

Related posts

Jak sobie pościelesz…

Romantyczna czy inspirowana stylem skandynawskim? Prosta i czysta w formie czy kobieca, przypominająca rokokowy buduar? Aranżacja wymarzonej sypialni to nie lada wyczyn. W końcu to tutaj odpoczywamy, regenerujemy siły. Zatroszczmy się więc, by wnętrze to, odzwierciedlało nasz gust i wymagania.

Komfort współczesnych sprawunków

Cały czas rosnąca popularność zakupów on-line sprawia, iż coraz pilniejsze staje się komunikowanie o potencjalnych zagrożeniach mających związek z e-handlem. Doradzamy zatem, jak pewnie kupować przez internet.

Krótkie przedstawienie rodzajów drzwi, jakie są wykorzystywane w naszych domach i mieszkaniach.

Nawet we wnętrzach, które są całkiem otwarte potrzebne będą jakieś drzwi, chociażby do łazienki. Potrzebne będą one także w wejściu do mieszkania lub domu, jednak jak na razie żyjemy w takim kraju, że należy w ten sposób zabezpieczać swój dobytek. Na szczęście aktualnie nie powinno być problemu z wyborem właściwych, bo jest ich bardzo duża propozycja. Jeśli będzie chodzić o drzwi Wrocław wejściowe, to ich budowa będzie w dużej mierze zależeć od miejsca montażu. W przypadku bloków i budynków wielorodzinnych przeważnie montuje się drzwi pełne, tylko z niedużym wizjerem. Wynika to z faktu, że klatkami schodowymi chodzą różne osoby i raczej nikt nie chce, aby mu obcy patrzyli do mieszkania. W wersjach tańszych takie drzwi zrobione są ze drewna lub specjalnych sklejek, za to droższe i dużo bardziej bezpieczne odmiany wykonuje się ze stalowej blachy. Bezpieczeństwo jest bardzo ważne, przykładowo solidne drzwi Gerda Wrocław poza wytrzymałą, mocną konstrukcją mają dodatkowo bolce przeciwwłamaniowe i wysokiej jakości zamki.

Który elektroluks zakupić do mieszkania?

Lewitujące w powietrzu pyły, cząsteczki kurzu, na posadzce sierść zwierzaków. Trudno określić to sterylnym otoczeniem. Producenci odkurzaczy proponują zatem wyjścia, dzięki którym Twój domek będzie idealnie czysty.
W jaki sposób spowodować, aby reklamowy obraz stał się faktycznością? Tajemnica tkwi między innymi w odpowiednio dobranych filtrach.

Latest posts

Jakość gazetek promocyjnych a zainteresowanie klientów zakupem produktów.

Jest tego typu współzależność jak: jakość gazetek promocyjnych a zainteresowanie klientów kupnem towarów. O tym wiedzą świetnie eksperci z dziedziny reklamy. Z tego powodu tak znaczące będzie to, by przedstawiciele hipermarketów decydowali się na to, by za każdym razem zamówić tego typu gazety u dystrybutorów, którzy znają się na swojej pracy jak nikt inny. Jedynie w końcu poprzez to będą mieć szansę osiągać doskonałe wyniki sprzedażowe.

Fachowa obróbka betonu i wypożyczalnia elektronarzędzi. O czym trzeba wiedzieć?

W skład obróbki betonu zwykle wchodzi frezowanie i szlifowanie betonu. Frezowanie wykorzystuje się wówczas, kiedy konieczne jest wyeliminowanie zdegradowanych warstw betonu oraz jego wyrównanie, czyszczenie i profilowanie. Pozwala to na dostanie czystej, niczym nie zabrudzonej przestrzeni betonu, którą później można poddać innym zabiegom.

Kupowanie używanych przedmiotów online – czy się opłaca?

W dzisiejszych czasach Internet daje nam bardzo duże możliwości. Nie chodzi tutaj jedynie o różnego typu kursy, konkursy, strony motywacyjne i rozwijające, lecz także o pozornie bardzo zwyczajne sprawy, jak tanie zakupy. W jaki sposób kupować w Internecie?