Bpgew
Turystyka i biznes - jak robić biznes i podróżować?

Czy wyjazd do południowych krajów to właściwy pomysł na urlop? Sprawdź nasze pomysły

5 marca 2020
Coraz więcej osób rozważa wyjazd z kraju jako jedną z potencjalnych opcji spędzenia urlopu. Wbrew pozorom taki wyjazd niekoniecznie musi być kosztowny, głównie kiedy uświadomimy sobie fakt, iż ceny w Polsce także nie należą już do najniższych. Minęły raczej definitywnie czasy, kiedy praktycznie każdy, kto miał jakąkolwiek gotówkę, mógł spakować plecak i wybrać się bez większego organizowania i liczenia wydatków nad choćby nasze morze czy w góry

.

Wycieczka do Indii

Autor: Ramnath Bhat
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie ceny w zdecydowanej większości miejscowości wypoczynkowych są wysokie i odbiegają bardzo od tych cen, jakie obowiązywały przed 2000 rokiem, kiedy za ok. 20 zł można było zarezerwować dobre miejsce noclegowe, bynajmniej nie w najtańszym motelu. Jeśli rozważymy aspekt ekonomiczny, może się okazać, że upragniona Rodos czy choćby Majorka wcale nie przekracza naszych możliwości.

Wyjazd do ciepłych krajów to jeden z najświetniejszych sposobów na udane wczasy. Możemy skorzystać z propozycji wielu popularnych agencji podróży, które oferują dziesiątki wycieczek nie tylko do stricte kurortowych krajów jak Tunezja – , ale również w takie miejsca, które – jak choćby Hiszpania – przyciągają uwagę raczej od niedawna. Powinno się pamiętać przy wyborze celu wycieczki o tym, że w niektórych krajach południowych, które nie tak dawno przeszły poważny kryzys ekonomiczny (jak Grecja) możemy natrafić na naprawdę atrakcyjne ceny.

Poza tym na korzyść wycieczki na południe kontynentu świadczy to, że można zdecydować się na podróż własnym autem i obejrzeć wraz z bliskimi parę innych, ciekawych krajów. Taka opcja jest również możliwa dla osób samotnych – dzięki rozmaitego rodzaju serwisom turystycznym można ogłosić swój wyjazd w określone miejsce i wziąć ze sobą kilka osób, które w zamian będą miały udział w kosztach przejazdu. Takie rozwiązanie sprawia, że podróż nawet w oddalone zakątki kontynentu staje się stosunkowo niedroga – jeśli koszt paliwa podzielić na np. 4 uczestników wyjazdu.

W rezultacie podróż do egzotycznych krajów jest aktualnie znacznie tańsza niż jeszcze kilka lat temu – możemy wybrać się choćby do Francji albo swoim samochodem, albo skorzystać z propozycji biura turystycznego. Najważniejszym argumentem może być to, że ceny w tych krajach są niewiele wyższe, niż w Polsce.

You Might Also Like