Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Jaką szafkę wybrać pod umywalkę?

15 kwietnia 2020
Aranżowanie łazienki potrzebuje zwrócenia uwagi na wiele spraw, a jedną z nich jest dobór właściwych mebli, w tym szafki pod umywalkę. Nie wystarczy wybrać pierwszą szafkę, która wpadnie nam w oko, ponieważ jest kilka spraw, jakie powinniśmy sprawdzić, zanim zdecydujemy się na wybór jednej z nich.

szafki łazienkowe

Autor: Karen Highland
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszym elementem jest materiał, z którego zrobiona jest szafka. Łazienka to pomieszczenie, w którym nie da się uchronić przed rozlaną wodą czy unoszącą się parą wodną, szczególnie po kąpieli, dlatego powinniśmy wybrać firmę, jaka używa materiałów wilgocioodpornych. W przeciwnym wypadku może się okazać, że po kilku miesiącach meble zaczynają się rozwarstwiać, przez co już wcale nie wyglądają ładnie.

Masz chęć przeczytać inne tak samo przydatne porady? Jeśli tak, to zobacz tutaj sklep meblowy toruń, a z pewnością nie odczujesz zawodu.

Producent mebli łazienkowych powinien zapewniać stosowanie odpowiednich tworzyw albo specjalnych zabezpieczeń, np. lakierów, które chronią przed wilgocią. Drugą kwestią są gabaryty szafki. Na konkretny wymiar główny wpływ ma oczywiście rozmiar umywalki. Szafka powinna zapewniać komfortowe stanie przy zlewie oraz najlepiej nie sięgać samej podłogi. Przy zlewie często gromadzi się woda, toteż lepiej jest ją od razu wytrzeć, aniżeli miałaby wchodzić pod meble oraz niewłaściwie oddziaływać na ich kondycję. Szafka powinna być także odsunięta od ściany, pozwalając na swobodną cyrkulację powietrza (zobacz odświeżacze powietrza na prąd pod adresem www.impeco.pl) i minimalizować ryzyko jej zniekształcenia. Z wymiarami szafki pod umywalkę nieodłącznie wiąże się jej pojemność. Szafka musi mieścić kosmetyki bądź płyny do czyszczenia łazienki, gdyż mało kto przepada za trzymaniem rzeczy na wierzchu. Zamknięte za drzwiczkami prezentują się znacznie lepiej, aniżeli porozstawiane na podłodze. Szafki z drzwiczkami zawsze mają gustowny wygląd i gwarantują czystość łazienki, ponieważ kurz najmocniej zbiera się na otwartych przestrzeniach. Należy też pamiętać, by dostosować wygląd szafki do pozostałych mebli oraz aranżacji całej łazienki (zobacz: producenci mebli łazienkowych). Najistotniejszy jest kolor oraz ogólny design. Choć białe szafki są najpopularniejsze, to niekiedy dobrze jest poszaleć, by dodać łazience temperamentu.

łazienka

Autor: Heather Cowper
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz już wiesz, jak powinieneś wybierać właściwe szafki do łazienki. Warto jest zainwestować więcej pieniędzy, lecz cieszyć się dobrej jakości, funkcjonalną szafką pod umywalkę, jaka będzie nam służyć przez wiele lat, aż zdecydujemy się na kolejną zmianę wystroju i będziemy chcieli wprowadzić nowe pomysły.

You Might Also Like