Co powinno charakteryzować plac zabaw do ogrodu?

Posiadając dom ze wspaniałym ogrodem możemy sobie pozwolić na plac zabaw, na którym nasze dzieci będą szczęśliwe spędzać czas. Dzięki niemu rozładują całą energię, podskakując, brykając oraz wspinając się po drabinach, oszczędzając dokładnie posadzone rabaty. Nim jednak rozpoczniemy go aranżować, musimy zastanowić się, jak ma wyglądać oraz co ma się w nim znajdować, aby małolaty były z niego rzeczywiście zadowolone.

plac zabaw

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze, plac zabaw do ogrodu powinien być bezpieczny. Nie mogą być porozrzucane wokół inne przedmioty ani stać ostre narzędzia. Teren może znajdować się w cieniu, tak, aby maluchy nie były narażone na ostre promienie słoneczne. Poza tym trzeba zwrócić uwagę, by plac zabaw był widoczny z okien domu, np. z kuchni, w której przygotowując posiłek będziemy mogli zwracać uwagę na bawiące się dzieciaki. Wtedy momentalnie zareagujemy na każdą sytuację, m.in. na siniak na głowie, który może się przytrafić również nadzwyczaj przezornemu kilkulatkowi.

Istotną kwestią jest same podłoże. Jeżeli nie planujemy żadnych sprzętów stworzonych do zabaw ruchowych, a wyłącznie huśtawkę albo piaskownicę, sama trawa będzie wystarczająca. W razie jednak, kiedy chcielibyśmy zakupić drabinki czy inne tego typu atrakcje, o wiele bardziej stosowna będzie nawierzchnia amortyzująca upadki. Wtedy nawet przewrócenie się i rozbicie kolana nie będzie aż tak bolesne (-> sprawdź dodatkowe informacje).

Wracając do wyposażenia placu zabaw – musimy pamiętać, aby każdy z kupionych elementów znajdował się w należytej odległości od następnego. Dzieci muszą mieć dużo miejsca oraz nie mogą być narażone na urazy z racji np. wystających części. Warto jest również zwrócić uwagę na samo tworzywo, z którego zrobiony jest plac zabaw do ogrodu. Drewno najlepiej harmonizuje z ogrodowym krajobrazem, a dodatkowo drewniane elementy mogą być łączone z różnymi drabinkami czy linami. Jeśli jednak nasza pociecha nie skończyła jeszcze 3-go roku życia, lepiej sprawdzą się plastikowe atrakcje. Trzeba pamiętać o dostosowaniu sprzętów do wieku dziecka, aby nie zrobiło sobie krzywdy.

Wybranie placu zabaw będzie łatwym zadaniem, jeżeli zastosujemy się do zaprezentowanych wskazówek. Plac zabaw do ogrodu świetnie sprawdzi się nie tylko latem, lecz również na wiosnę i na jesień, gdy pogoda jest równie sprzyjająca do zabawy na dworze (artykuły do ogrodów cennik).

, , ,

Related posts

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Jak wybrać sprzęty budowlane? szybki poradnik

Stawianie budynków różnego rodzaju wymaga zastosowania właściwych maszyn budowlanych. Bez nich nie byłoby możliwe rozpoczęcie ani realizacja żadnych prac, toteż tak istotne jest, aby wybierać wyłącznie dobre i wypróbowane sprzęty. Czy wiesz, jak tego dokonać?

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.