Bpgew
Gospodarka - newsy ze świata.

Jak wygląda komunikacja lotnicza w kraju?

28 lutego 2020
Położenie Polski cały czas było szansą, a jednocześnie zagrożeniem. Zagrożenie wiązało się z nieoczekiwaną lub bardziej prognozowaną inwazją sąsiednich krajów. Na szczęście przyszło nam żyć w bardziej umiarkowanych czasach co więcej w dzisiejszych czasach nasze położenie to przede wszystkim szanse, szczególnie, iż jesteśmy przecież członkiem Zjednoczonej Europy.

Położenie naszego kraju na szlakach komunikacyjnych Starego Kontynentu, determinuje jak najważniejszą organizację sieci komunikacyjnej dla wszystkich gałęzi transportu.

Lecący samolot

Autor: Mikey
Źródło: http://www.flickr.com

W ostatnich latach zaczynamy wreszcie na tym osiągać korzyści, aczkolwiek jednocześnie bardziej sprawna organizacja takich szlaków transportowych wymaga bardziej znacznego zaangażowania Państwa, a przede wszystkim podejmowanie nowych inicjatyw, aby realizowanie inwestycje były zgodne z międzynarodowymi standardami. Niezwykle ważne z gospodarczego punktu widzenia jest posiadanie rozbudowanego zaplecza technicznego dla wszystkich gałęzi transportu. Polska produkuje sporą ilość maszyn używanych w transporcie, także lotniczych. Nie są tworzone, co prawda, samoloty pasażerskie, aczkolwiekprodukujemy części składowe, jakie wykorzystuje się do tworzenia samolotów.

Jednocześnie, choć przemysł – www.afg.poznan.pl/ – aeronautyczny to na pewno nie nasza dziedzina, ale tworzymy śmigłowce czy szybowce.

Ciekawy artykuł? W takim razie zachęcamy Cię, żebyś przeglądnął kolejne informacje ze strony (www.hurtplus.pl/art-spozywcze-c-133.html), którą dla Ciebie opracowaliśmy. Wejdź więc w ten link.

Są znane w innych krajach, bowiem

Samolot w obłokach

Autor: Valentin Hintikka
Źródło: http://www.flickr.com

wywozimy je za granicę. Wiadomo, nie mamy co się porównywać do największych tuzów przemysłu lotniczego (prymat wiodą USA oraz Francja), lecz nie możemy nawet zbliżyć się do tych państw pod kątem nakładów finansowych.

Nie mamy solidnej podstawy technologicznej, żeby produkować samoloty na tak wygórowanym poziomie. W przeciągu kilku ostatnich lat acz polskim przedsiębiorstwom udaje się zwyciężać w przetargach na produkcję podzespołów lotniczych, a to tworzy nowe miejsca pracy. Jednocześnie podsyca regionalne rynki do rozwoju, sprzyja przypływowi nakładów finansowych, co pomaga we wzroście PKB.

To w jaki sposób będzie się rozwijała produkcja przemysłowa w zakresie lotnictwa w naszym kraju zdeterminowane jest od sytuacji gospodarczej na świecie. Potrafi ona pobudzić albo przerwać bieg gospodarek krajów, które zamawiają samoloty albo podzespoły lotnicze. Wpływ ma na to oczywiście rosnąca liczba korzystających z samolotu, jako środka transportu. W ostatnich latach co więcej transport lotniczy w Polsce (komunikacja lotnicza w kraju) zyskuje coraz większą ilość zwolenników, to również adekwatny prognostyk na przyszłość.

You Might Also Like