Technologia led i najnowsze stosowanie w przekazie reklamowym. Jak to wygląda? Jakie realne rezultaty gwarantuje?

Czy słyszałeś kiedyś o tak zwanej led art? Jest to forma sztuki światła, jaka jest skonstruowana z emitujących światło diod elektroluminescencyjnych. Twórcy korzystający z led w swoich projektach określani są guerilla artist. Tymczasowo urządzają przestrzeń publiczną, a dzięki tym działaniom led mogło się stać jednym z elementów powszechnie znanego street artu, czyli sztuki ulicznej. Zastosowanie jest także dostrzegalne w rzeźbie, instalacji czy nawet w komercyjnym przekazie reklamowym.

reklamy

Autor: 7 w d
Źródło: http://www.flickr.com
Co ciekawe, dzięki przyczepieniu do baterii zasilające diody magnesu możemy wytworzyć tak zwane led rzutki. To wpływa na to, iż święcące obiekty są w stanie przytwierdzać się do wszystkich metalowych elementów. Wykorzystują je artyści, używając ich do nie-destruktywnych akcji w publicznej przestrzeni. Przykładowo rzucają je na rzeźby czy pomniki, jednocześnie na inne elementy miejskiego krajobrazu.

Dzięki temu dostajemy napisy, symbole, czy układy światełek dla wzbogacenia szarej metalowej części części do wózków widłowych hyster ośrodków miejskich. Z takiej okazji organizowane są także interesujące akcje. Na przykład na początku 2000 roku w Bostonie w USA odnotowano podejrzenie podłożenia ładunku wybuchowego. Nie było to jednakowoż coś niebezpiecznego, była to jedynie kampania reklamowa stworzona przez artystów guerilla. Agencja tworząca dla Turner Broadcasting System brała udział w promocji Aqua Teen Hunger Force, czyli show jednej z telewizyjnych sieciówek. By rezultat był faktycznie odpowiedni agencja zatrudniła dwóch artystów, którzy wyświetlili na ekranach led postacie 2D charakteryzowane na wzór grafiki gier Atari. O co w tym chodziło? Postacie z księżyca ogłaszają zamknięcie wszystkich najbardziej istotnych dróg i autostrad w celu przeprowadzenia dochodzenia. Miasto natomiast stało się częściowo sparaliżowane, ludzie nie mieli pojęcia, co robić.

światełka

Autor: sundyme
Źródło: http://www.flickr.com
Pomimo że ta akcja to tylko sprytny przekaz reklamowy, okręgowe władze nie kryły oburzenia. Tydzień od umieszczenia reklam burmistrz miasta zgłosił pozew. Agencja zlikwidowała reklamy przepraszając za nieporozumienia. Nie obyło się również bez wysokich kar.w serwisie włącznik światła szklany włącznik światła szklanyW ramach rekompensaty agencja musiała zapłacić milion dolarów stróżom prawa za koszty śledztwa a także milion dla państwowego centrum rehabilitacji. Jak widać więc nie każda taka sytuacja może ujść na sucho. Chociaż to była bardzo sprytnie przeprowadzona kampania, z wykorzystaniem technologii led to jednakowoż twórcy trochę przesadzili.

, ,

Related posts

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Jak wybrać sprzęty budowlane? szybki poradnik

Stawianie budynków różnego rodzaju wymaga zastosowania właściwych maszyn budowlanych. Bez nich nie byłoby możliwe rozpoczęcie ani realizacja żadnych prac, toteż tak istotne jest, aby wybierać wyłącznie dobre i wypróbowane sprzęty. Czy wiesz, jak tego dokonać?

Latest posts

Planujesz wyjechać na wakacyjny urlop? Pomyśl o tym już dzisiaj!

Wprawdzie obecnie mamy początek sezonu zimowego, ale wszyscy ci, którzy planują wyjechać w lecie na wakacyjny urlop muszą zacząć myśleć o tym właśnie dzisiaj. Wszystko można bowiem lepiej zaplanować, a zarezerwowanie noclegów z odpowiednim terminem daje o wiele szersze możliwości. Pomysły na wakacje mogą być naprawdę różne.

Nietypowy sposób na interesujący i ekologiczny prezent

Gadżety reklamowe muszą nie tylko zawierać logo zamawiającej je firmy, lecz również być przydatne dla swych odbiorców. Nie powinny to być jednak jakiekolwiek komputerowe maszyny, mogą również posłużyć do zmniejszania stresu poprzez aktywność rąk i głowy.
Mogą zostać to popularne od mnóstwa lat zabawki rodzaju jo-jo, których zasada działania jest niezwykle prosta.

Czy karma brit care proponuje wszystko co konieczne?

Kiedy decydujemy się na posiadanie zwierzaka, to obowiązkowo musimy myśleć co będzie mu niezbędne, do długiego życia. Nie mamy szansy zapomnieć o karmie wysokiej jakości, lecz również powinno się zwracać uwagę na środki pielęgnacyjne i zabawki, tak abyśmy powiedzieli, że zapewniamy mu wszystko co najistotniejsze.
Jakie kosmetyki dla yorka możemy wybrać?
Jeśli nie zaznaczymy jakiego typu preparaty okażą się być odpowiednie dla naszego zwierzaka, to z pewnością w markecie zoologicznym, powinniśmy spytać o to, jakie kosmetyki dla yorka mogą okazać się być nam zaoferowane.

Jak dobrać akcesoria do kuchni? Które z nich są najcenniejsze, na co zwracać uwagę?

Najodpowiedniejsze wyposażenie do kuchni sprawiać może dość dużo zmartwień. Zwłaszcza tak się dzieje, w momencie gdy musimy od początku wyposażyć kuchnię. To także niełatwe, gdy nasz budżet jest trochę ograniczony. Najważniejsze w takim momencie, aby podejmować decyzję, które elementy są nam niezwykle potrzebne po pierwsze, z którymi mamy okazję poczekać.