Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Największe ekrany na świecie. Jakie to? Jak wielkie mają rozmiary, gdzie się znajdują? Oto garść interesujących informacji

12 czerwca 2020
Czy znajdziemy wciąż na globie ziemskim bariery dla twórców, którzy projektują ekrany led? Jeśli będziemy myśleć o osiągnięciach w tym sytuacji, to wydaje się, że jednak nie, ponieważ przykłady tego typu działań jest wiele. Obecne są na całym globie, zapierają dech w piersiach swoimi rozmiarami i pomysłem technologicznym. Patrząc na tego typu konstrukcje można zadać pytanie, co stanie się za kilka lat, skoro teraz wygląda to tak dobrze.

telebim

Autor: Steven Straiton
Źródło: http://www.flickr.com
No dobrze, ale jaki rodzaj obrazu będzie dla nas dobry? Pewnie taki, który ma przekątną czterdzieści, sześćdziesiąt, a może i więcej cali? A może z kolei wyjdziemy z domu, by przekonać się jakie ekrany są w rzeczywistości? Wtedy pewnie wysokość kilku pięter nie będzie robiła na nas wrażenia. Taka prawda, jak spojrzymy, jakiego typu ekrany tworzone są na świecie. Podobno najpotężniejszy wyświetlacz w Azji znajduje się w Singapurze. To właśnie tam, w centrum konferencyjnym znajduje się konstrukcja firmy Suntec, której wymiary bardziej przypominają dom mieszkalny niż ekran. Posiada wysokość na trzy piętra, a długi na sześćdziesiąt metrów.

Co więcej, należy zdać sobie sprawę, że całość ma rozdzielczość dwadzieścia jeden razy większą niż ekran znany z technologii ultra hd – czytaj więcej. Singapur to małe, ale niezwykle bogate państwo.

Czy ta publikacja okazała się według Ciebie intrygująca? Jeśli tak, to nawiasem mówiąc więcej zobaczysz tutaj, który także przedstawia opisywaną tematykę.

Co można jednak stwierdzić o kraju, który jest ogromny i coraz bardziej zamożny, jak Chiny. No tak, to z pewnością trafny przykład, bo Chiny pną się w górę szaleńczo w każdej dziedzinie, także w zakresie użycia ekranów ciekłokrystalicznych. Na przykład, w stolicy kraju zbudowano wielki wyświetlacz o rozmiarach 250 na 30 metrów. A wszystko po to, aby zbudować największe na świecie wirtualne akwarium. Konstrukcję tą stworzył znany z Hollywood wizjoner elementów

telebim

Autor: clry2
Źródło: http://www.flickr.com

scenografii Jeremy Rialton.

Telebimy są tak ustawione, że widzowie mają je nad swoimi głowami – polecam stronę. Jeden z największych ekranów ciekłokrystalicznych znajduje się w Brazylii, na stadionie drużyny Corinthians Sao Paulo.

Czy szukasz na stronie pizza rybnik czegoś niezwykle ciekawego? Zapraszamy w takim razie do następnego tekstu. Należy jedynie kliknąć w ten link.

Ekran ma 170 metrów szerokości i dwadzieścia metrów wysokości, co oferuje powierzchnię prawie trzy i pół tysiąca metrów kwadratowych i uważany jest za największą taką konstrukcję na stadionie sportowym. Złożony jest z wielu mniejszych elementów, jest równocześnie ogromną atrakcją stadionu.

You Might Also Like