Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Technologia led i najnowsze stosowanie w przekazie reklamowym. Jak to wygląda? Jakie realne rezultaty gwarantuje?

29 stycznia 2021
Czy słyszałeś kiedyś o tak zwanej led art? Jest to forma sztuki światła, jaka jest skonstruowana z emitujących światło diod elektroluminescencyjnych. Twórcy korzystający z led w swoich projektach określani są guerilla artist. Tymczasowo urządzają przestrzeń publiczną, a dzięki tym działaniom led mogło się stać jednym z elementów powszechnie znanego street artu, czyli sztuki ulicznej. Zastosowanie jest także dostrzegalne w rzeźbie, instalacji czy nawet w komercyjnym przekazie reklamowym.

reklamy

Autor: 7 w d
Źródło: http://www.flickr.com
Co ciekawe, dzięki przyczepieniu do baterii zasilające diody magnesu możemy wytworzyć tak zwane led rzutki. To wpływa na to, iż święcące obiekty są w stanie przytwierdzać się do wszystkich metalowych elementów. Wykorzystują je artyści, używając ich do nie-destruktywnych akcji w publicznej przestrzeni. Przykładowo rzucają je na rzeźby czy pomniki, jednocześnie na inne elementy miejskiego krajobrazu.

Dzięki temu dostajemy napisy, symbole, czy układy światełek dla wzbogacenia szarej metalowej części części do wózków widłowych hyster ośrodków miejskich. Z takiej okazji organizowane są także interesujące akcje. Na przykład na początku 2000 roku w Bostonie w USA odnotowano podejrzenie podłożenia ładunku wybuchowego. Nie było to jednakowoż coś niebezpiecznego, była to jedynie kampania reklamowa stworzona przez artystów guerilla. Agencja tworząca dla Turner Broadcasting System brała udział w promocji Aqua Teen Hunger Force, czyli show jednej z telewizyjnych sieciówek. By rezultat był faktycznie odpowiedni agencja zatrudniła dwóch artystów, którzy wyświetlili na ekranach led postacie 2D charakteryzowane na wzór grafiki gier Atari. O co w tym chodziło? Postacie z księżyca ogłaszają zamknięcie wszystkich najbardziej istotnych dróg i autostrad w celu przeprowadzenia dochodzenia. Miasto natomiast stało się częściowo sparaliżowane, ludzie nie mieli pojęcia, co robić.

światełka

Autor: sundyme
Źródło: http://www.flickr.com
Pomimo że ta akcja to tylko sprytny przekaz reklamowy, okręgowe władze nie kryły oburzenia. Tydzień od umieszczenia reklam burmistrz miasta zgłosił pozew. Agencja zlikwidowała reklamy przepraszając za nieporozumienia. Nie obyło się również bez wysokich kar.

Zajmujący wpis? Jeśli tak sądzisz, to kliknij tutaj, w serwisie włącznik światła szklany, który tam miejscu się znajduje, również jest coś ciekawego!

W ramach rekompensaty agencja musiała zapłacić milion dolarów stróżom prawa za koszty śledztwa a także milion dla państwowego centrum rehabilitacji. Jak widać więc nie każda taka sytuacja może ujść na sucho. Chociaż to była bardzo sprytnie przeprowadzona kampania, z wykorzystaniem technologii led to jednakowoż twórcy trochę przesadzili.

You Might Also Like