Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Czym jest reklama zewnętrzna i które popularne rodzaje takiej reklamy zdołamy dziś wyróżnić?

31 marca 2019
Reklama zewnętrzna definiowana jest angielskim słowem outdoor, co oznacza na zewnątrz, poza domem. Jak więc nietrudno się domyślić reklama zewnętrzna, to taka odmiana reklamy, jaka jest akcentowana na zewnątrz, w różnych miejscach, w których przebywają ludzie. Reklama taka zwykle prezentowana jest na takich nośnikach, jak na przykład billboardy, banery reklamowe, telebimy, słupy ogłoszeniowe i multum innych.

billboard

Autor: Roberto Nieves
Źródło: http://www.flickr.com
Ta forma reklamy cechuje się dzisiaj bardzo sporą efektywnością, ponieważ dociera do znacznej ilości osób, do tego nieraz jest ona prezentowana w określonych miejscach gdzie przebywają pewne grupy ludzi, na przykład reklamy o koncertach dla studentów na pewno będą znajdować się na terenie uniwersytetów, miasteczek studenckich czy też akademików. Taka forma reklamy ma naprawdę obfitą siłę przekazu i cechuje się obfitą skutecznością.

Współcześnie zdołamy wyróżnić niemało typów reklamy (kliknij po szczegóły) zewnętrznej, a które z nich cieszą się największą wziętością, a co za tym idzie skutecznością? Jedną z nich są billboardy, to znaczy tablice, jakie przedstawiają plakaty reklamowe. Najczęściej zdołamy je spotkać w miarach 6×3 metry. Billboardy nadzwyczaj często są rozmieszczane w akuratnie oświetlonych miejscach, przykładowo przy ulicach albo też w centrum miasta, da się również zauważyć, że masa z nich jest oświetlanych nocą.

Jak uważasz? Czy ten temat jest pasjonujący? Jeżeli tak, to odnośnie do publikowanego zagadnienia poznaj szczegóły (http://www.esoil.pl/akcyza) tutaj.

link

Autor: K.rol2007
Źródło: http://www.flickr.com
Inną również modną formą reklamy zewnętrznej jest reklama wielkoformatowa, która z reguły jest przedstawiana na fasadach budynków albo też w czasie remontów budynków, wówczas znajduje się ona na rusztowaniach. Reklama taka (odkryj więcej) ma istotnie niezwykle znaczny format, może być stworzona z materiału, który przepuszcza światło czy w ogóle go nie przepuszcza.
Należałoby również dodać o reklamie pneumatycznej. Jest to reklama dmuchana, na jaką kreuje się mobilny pneumatyczny dmuchany nośnik reklamowy. Jest to reklama akcentowana na krótki czas, na przykład podczas różnorodnych koncertów i innych uroczystości plenerowych. Jest ona łatwa w montażu, bardzo lekka i nie powoduje większych problemów, także w trakcie transportu.

You Might Also Like