Bpgew
Jak exsportować towary i znaleźć dobry rynek zbytu? porady.

Coraz bardziej popularne, także w Polsce. Co to są telebimy, jak są skonstruowana i w których miejscach najlepiej

11 września 2020
Środki masowego przekazu są dziś nadzwyczaj nowoczesne, w przyszłości będą jeszcze z większym natężeniem zaawansowane, ale już teraz trzeba tworzyć najbardziej innowacyjne rozwiązania. W ciągu paru minionych lat zauważyć można znaczny postęp nauki, głównie jeśli chodzi o transmisję wideo. z pewnością wyróżniającym przykładem w tym obrębie są telebimy.

ekran reklamowy

Autor: Steven Straiton
Źródło: http://www.flickr.com
Telebim, kolokwialnie definiowany też jako ekran led, to niezwykle skomplikowane w budowie urządzenie do wyświetlania obrazów które nie zawierają śladu ruchu oraz dynamicznych. Matryca telebimu (ekran ledowy radom czarnieckiego stworzona jest z lampek diodowych, które charakteryzuje wielka moc emisji światła . Aktualnie, z reguły mamy okazje zobaczyć technologie typu 2RGB, RGB i SMD.

Podoba Ci się ten materiał? Jeśli tak, to z pewnością sprawi Ci radość informacja, że inny tego rodzaju artykuł jest tuż obok. Zwyczajnie zobacz ten link łańcuch techniczny.

W technologii 2RGB, żeby zbudować pojedynczy piksel trzeba użyć aż czterech lampek diodowych. Dwie z nich są czerwone, zielona i niebieska wystepuja pojedynczo.Ogromnym atutemtego typu umieszczenia części jest fakt, że konstruują one piksele wirtualne. Dzięki temu uzyskujemy to, że telebimy tego rodzaju mają dwukrotnie większą rozdzielczość.

ekran

Źródło: www.medas-media.com.pl
Bardzo ciekawą rzeczą jest także pytanie, jak zbudowany jest telebim (idź na stronę). Dużo osób się nad tym zastanawia porównując go do budowy telewizora. Chociaż podobieństwa widać, to jednak telebim jest w dużej mierze inaczej zbudowany. To tak zwana konstrukcja modułowa. Co to znaczy? Każdy telebim jest złożony z określonej ilości modułów. Posiadają one przeważnie figurę prostokąta.

Tego typu elementów może być kilka, w dużej zaś mierze zależne jest to od wielkości, jaką docelowo powinny posiadać telebimy. Wiadomym jest jednakże, iż moduł nie ujawnia całego obrazu, a tylko jego określoną część. Razem z innymi modułami, składa obraz w całość. Jak widać działalność i budowa telebimu to dość intrygujące i nie do końca oczywiste mechanizmy. Niemniej, jeśli już się z większym natężeniem zagłębimy w temat wydedukujemy dlaczego tak to działa i czemu telebimy cieszą się wzrastającą bezustannie popularnością. Trend ten z pewnością będzie narastał. A w jakim stopniu zaprezentują najbliższe lata.

You Might Also Like